şükela:  tümü | bugün
 • dini ön plana almış insanların müslümanlar öldürülüyor diye bağırdığı,ırkı ön plana almış insanların türkler öldürülüyor diye bağırdığı,kimsenin olaya insan öldürülüyor gözüyle bakmadığı vahim olay.
 • çin'e ya da bağımsız kaynaklara inanmıyanları şöyle alalım,

  http://www.diken.com.tr/…a-dair-bir-emare-bulamadi/
 • işgal ettikleri topraklarda yaptıklarıdır. türk solu bunları aklamak için götünü yırtıyor. oysa çin türkistan'ı işgal etmiştir. tibet için götünü yırtanlar buna ses çıkarmaz.
 • dedi kürtçü
 • son iddialara göre, müslüman uygur türkler'inin çin tarafından "dönüşüm" kamplarına gönderilmesiyle devam eden olay. bir insanı sırf dini inancı nedeniyle kampın kapısında yazdığı şekliyle "eğitim aracılığıyla yoğunlaştırılmış dönüşüm merkezi" (concentrated transformation-through-education center) diye bir yere göndermek 2018 dünyasında tek kelimeyle rezalettir.

  çinli yetkililerin iddiaları doğal olarak reddettiğini ve haberin amerikan medyası aracılığıyla yayıldığını da belirterek objektifliği elden bırakmayalım biz yine de.

  haber linki
 • yanlış ve hatalı, daha ziyade maksatlı (bkz: siyasal islam) dezenformasyondur.

  doğrusu çin halk cumhuriyeti'nin keçi siken arabın ilkel ve vahşi dogmasının daha da olabilecek en ilkel ve vahşi yorumu olan vahhabiliğin piyonu haline gelmiş, hali hazırda ışid militan ya da sempatizanı olan acınası çaşıtların içinden geçmesidir.

  egemen bir devlet olmanın gereğinin yerine gelişi, adaletin had safhada yerini buluşudur.

  pantürkizm'in önünü kesmek için türk islam sentezi denen neresinden tutsan elde kalan garabeti sahaya sürüp serpilip yayılmasına neden olanlar kına yakabilirler.
 • (bkz: birim 731)
 • doğu turkistan'da uygur ve kazak turklerinden sonra simdi de kirgiz turkleri toplama kampina aliniyor. çin zulmunun boyutlari her gun biraz daha genisleyerek dayanilmaz hale geliyor. türkiye'm ise bu zulume sessiz kaliyor.

  https://turkiyemtv.com.tr/…eri-toplama-kamplarinda/

  --- spoiler ---

  doğu türkistan’da yaşayan kazaklardan sonra ülkedeki kırgızlar da çin’in baskılarının etkisi altında kalıyor.
  doğu türkistan’da çin yönetiminin; uygur, kazak, kırgız ayrımı yapmadan türk halklarından olan kişileri toplama kamplarına yolladığı bildirildi.
  bilindiği gibi, doğu türkistan’da aksu ve kaşgar şehirleri arasında, kırgızistan sınırına yakın bölgelerde kırgız türkleri yaşıyor. nisan 2017’den bu yana açılan toplama kamplarında birçok kırgız türkü de bulunuyor.
  --- spoiler ---