*

şükela:  tümü | bugün
 • ve inandıklarını açık açık söyleyebiliyor olmaları gerçeğiyle daha da garipleşen durum. düşün adam mevcut türlerin hepsini hatim etmiş bir de dünya dışı yahut enerji dolu görünmeyen varlıklara inanıyor. askerde özel bir üniversitede öğretim görevlisi olduğunu öğrendiğim kısa dönem bir arkadaş vardı. gece yanına diğer eratı toplar cinlere dair acaip hikayeler anlatırdı. ağaç altlarında yaşadıkları, üstlerine basma ihtimalimiz olduğu, kendilerince bir aile yapısına sahip oldukları vs vs.

  "dostum sen şizofren misin?" diye sorduğumda ise rahatlıkla "hayır" cevabını verebiliyordu. banyoda musallat olandan tut gece evde dolaşıp milletin terliğini giyen cine kadar türlü hikaye duydum. hepsi de bir akrabanın ya da bir arkadaşın başına gelmiş şeklinde anlatılan ipe sapa gelmez hikayeler.

  ben de buradan cinlere bir çağrıda bulunuyorum, cihangir tarafında oturuyorum. gelin görüşelim, bir çayımı için ve eğer zahmet olmazsa beni bir çarpın, ben de çarpılmış halimle bir selfie çekerek sözlükteki cinlere inanan gruptan gözyaşları içinde özür dileyeyim. bekliyorum.
 • eğlenmeyi, gizemi, gerilimi vs seven insanların olmasıyla açıklanabilir bi durum. nasıl ki sen ben fantastik edebiyat, fantastik film, ne biliyim mitoloji falan seviyosak, o adamlar da bu tarz acayip şeylere ilgi duyuyo... hele kimisi var ki, cin de demiyo, üç harfli diyo aksjdfh
 • verilen örnekten tam olarak kanıtlanamayacak durum.

  mesela ben de cinlere inanmam; ama şunu da kabul ederim ki, özellikle yaz geceleri kumsalda arkadaşlarla muhabbet olarak döndürülecek en iyi iki konudan biridir cinler, diğeri ise komplo teorileri. "illuminati satanist yea." geyiğine inanmamama rağmen bahsettiğim ortamlarda gayet zevkli gelir. adam da gece cinli hikayelerden bahsetmiş işte, gayet zevkli. orada olsam, inanmamama rağmen oturur dinlerdim o hikayeleri.
 • 4 kutsal kitabin tamaminda yer almasi, pagan inanislar doneminde dahi tasvirleri ve kulturlerdeki yerinin sabitligiyle sadece semavi dinlere ait yanilsamalar olmadigi kabul olunan, omur sahibi yaratilmislarin varligini kabul etmis diger bir yaratilmis varligin olmasi durumudur, normaldir.

  egzotik ve orjinal gorunmek icin tirstigin seyleri inkar et, kabul guzel kardesim lakin bari cevrendekileri ikna etmeye calisip da gulunc duruma dusme.
 • cinlerin varlığına dair bir kanıt değildir.
 • eski dönemlerde açıklanamayan her şeyin doğaüstü varlıklara tahvil edilmesinin bugüne yansıyan doğal sonucudur...eski efsanelerden esinlenerek kotarılmış olan tüm kutsal (!) kitaplarda söz edilmesi de bir o kadar doğaldır.
  binlerce yıldır süregelen hikayelerin zaman içinde geçirdikleri değişimler ve "bire bin katma" sevdalısı insan oğlunun "uydurukçuluğu" ile günümüzdeki halini almıştır..bin yıl sonra daha da eklentilerle sürüp gidecektir.
 • (bkz: yurdum garibani ortacag insani)
  (bkz: bilim)
  sonradan eklenen not: cinleri bilmiyorum ama bir insan faktoru var. fena carpar.
 • kuran-ı kerim olan kutsal kitabımızda varlığı açık seçik beyan edilen varlıklardır. ınanmayanları anlayabilirim ama inanmayıp saygı duymayan tipleri anlamam mümkün değil. ben nasıl senin inançlarına saygı duyuyosam sende duyacaksın. yada hiç konuşma daha iyi
 • normal bir durumdur.

  tanrıya inanmakla cinlere inanmak arasında ne fark var anlamış değilim.

  tanrıya inanıp cinlere inanmamak zaten hepten saçma, hele ki tanrı "allah" ise mutlaka inanıyordur, zira kitabında yazıyor adamın.