• psikolojilerinin bozuk olmasıdır.
  • allah'a da inanmaları. boyut içinde boyut yaratabilecek bir varlık sonuçta. sonsuz kudret her makul şeyi mümkün kılar.
  • daha fantastik şeylere de inanmalarıdır. örneğin geçen gün hamile bir kadının denize giderken fotoğrafını koymuşlar instagram'a. kadının biri "o karındaki bebek annesi karnını örtene kadar anneye beddua edermiş kendini gizle kapat diye" yazmış.
    ya da tam tersidir. anne karnındaki bebeğin annesine beddua ettiğine inanan insan her şeye inanabilir.
  • zâriyât suresi 56. ayet: "ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım."

müslümansan inanmak zorundasın zaten... başka ne kategorisi lâzım?
  • müslüman olmaları olabilir.
  • yarattıklarından değil , allah'tan korkmaları.
  • insanların evrene ait her şeyi beş duyularıyla algılayabileceklerini zannedecek kadar saf olmamalarıdır. gerçi inanların çoğu bunu sorgulayabilecek kapasitede değiller ama var böyle bir şey. "gözümle görmediğim şey yoktur" diye düşünmek nasıl sığ bir düşüncedir aklım hiç almadı. yani koskoca evren bilimin varlığını ispat edebildiği şeylerden ibaret öyle mi ? ya değilse ?
  • cinlere inanmayan kişinin müslüman olamayacagini idrak edemeyen beyinsiz yazarlar gördüğüm başlık
  • buyuk kismi cin diyemezler. uc harfli derler, ters ayakli derler, sik kafasi derler ama cin demezler.

cunku cin deyince, cinler gelip zkiyor bunnari saniyorum. ama emin degilim tam.

edit: is bu entari, insanlarin cinlere inanmasiyla degil, cinlere inanip, bununla alakali uretilmis hurafelere inananlara yonelik bir gondermedir. inancli arkadaslar okuyup alinirsa, tekrar okusun.
  • felak ve nas bilmeleri
hesabın var mı? giriş yap