şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bi siktir git dedirten dinci zırvaları)

  akilli telefonlar, kameralar ciktigindan beri ne cin var, ne peygamber, ne hayalet ne de mucize.
 • ada cin, gilbey’s cin, gordon’s cin, tanqueray cin, beefeater cin, stamford cin, plymouth cin

  ben bu cinlere inanıyorum.

  vergileri çok yüksek cinlerdir.
 • boş boş yazıp konuşunca cinlerin varlığı nasıl kesin olabiliyor? zira entry içinde cinlerin varlığına yönelik “net” bir kanıt göremedim. denizdeki canlı çeşitliliğiyle nasıl kıyaslayabildiniz mesela? ya da bulunan bir güneş sistemindeki bir gezegenin neden oluştuğunu tespit etmekle ne alakası var? iki üç kelime bilimle ilgili bomboş konuşunca cinler var hüloooo diyorsunuz sanırım. yorumsuz
 • (bkz: vampirlere inanmayanların cahil olması)

  net olarak var olan bir kavram hakkında, ufacık bilgi dağarcığı ile, cool olma hevesi ile; ''abi 2020'de vampirlere inanılır mı yeaa'' gibi cümleler kuranları kapsayan başlıktır. bunların argümanlarının hepsi çürüyebilecek şeyler. vampirler kesin olarak vardır.

  - öncelikle bu arkadaşlar diyor ki, 2020'de vampirler neden kimseyi ısırmıyor. ısırmadığını nereden biliyorsun? semtinden, mahallenden, evinden dışarı çıktığın mı var? tüm türkiye'de yaşanan olaylara hakimsin de haberimiz mi yok? böyle konuların fazla dillendirilmemesinden ve gizli tutulmasından dolayı sen bilmiyor olabilir misin? zaten bu tarz tipler, ya birinci derece akrabalarının ya da kendilerinin başına gelmediği sürece inkar eden cahillerdir.

  - ''sadece hıristiyanları niye ısırıyor yeaa'' bu iddia çok daha büyük bir cehalet göstergesidir. sadece hıristiyanları ısırmıyor, diğer inanışlarda farklı isimlerle anılıyorlar da ondan cahil! orta doğu'da hala aktif olarak görev yapan ''gulyabani avcısı'' imamlar var. onların vampir dediği bizim gulyabani dediğimiz varlıklar. yani direkt olarak bu saçma argümanları çürümüş oluyor.

  - niye kamerada görmüyoruz. senin idrak kapasiten, görme kapasiten, kameranın görme kapasitesi ile aynı mı? yahu köpeğin ve insanın görme kapasitesi bile farklı. sen insanın görme kabiliyetine dair ne kadar bilgi sahibisin? sen insansın, vücudunun çalışma biçimini hala çözememişsin. hala denizlerde kaç canlı yaşıyor tam olarak rakam veremiyorsun. hala insanlı şekilde bir gezegene gidememişsin. yapabildiğin maksimum şey; uzaya teleskop fırlatıp, ona diğer yıldızlar, galaksiler, gök cisimlerinden gelen ''yansıma'' verileri analiz etmek. bugün dünya benzeri dediğine, 2 sene sonra ''yok ya aslında orası bir gaz deviymiş'' diyebilmek.

  ah bu kibir yok mu bu kibir. ne kadar da zararlı bir şey. hiçbir konu hakkında bilgi sahibi, hikmet sahibi olamadan, her konuyu ''ben biliyorum'' şeklinde görmek. 100 sene önce de insanlar ''daha ne icat edilebilir, her şeyi bulduk!'' diyorlardı.şimdi de ''her şeyi icat ettik, çok geliştik, her konuya hakimiz'' yanılgısına düşüyor. ulan covid-19 mutasyona uğrasa, öldürücülüğü 5 kat, bulaşım hızı 3 kat artsa dünya nüfusu 100 milyona inecek, herkes 2 aydır panik halinde, henüz virüsle baş edemiyorsun, yönünü değiştirip dünyaya çarpacak bir göktaşı tüm medeniyeti bitirebilir. ama kibirli ve gözüyle görmediği her şeyde inkarı seçen insanoğlunun bir kısmı; ''tüm ilimlere, tüm bilime hakimim'' triplerinde.
 • kardeş cine inanıyorsan poseidon'a da inanacaksın. hades'i de belleyeceksin. hatta tartaros'un varlığından korkacaksın.

  ek : gelen küfürlere karşılık olum arap mitolojisine sorgusuz sualsiz inanıyorsunda daha zengin ve edebi olan yunan mitolojisinin ne suçu var?

  ek2: bir arkadaş şizofreni hastalığını bilimin çözüme kavuşturmaması bunun sebebinde esasen şizofreni hastalığının cinin bireye musallat olmasıyla kişinin hayatını altüst etmesi ve ona göre gerçek olsa da bize gerçek dışı geldiği için hasta olduğuna inandığımızı söylemiş. vay arkadaş esas cahillik bu işte bilim bunu çokta iyi açıklıyor ama anlam koyamıyor. benim en yakınım şizofren. insan vücudu koskocaman bir gizem. şizofreni ise psikoz bir hastalık. böyle bir hastalık başına gelirse kendi gerçekliğine düşersin. uçan ejderha ile bile konuşabilirsin. lsd içmiş gibi düşün. şizofreni sebepleri arasında genellikle genetik beyin kimya bozukluğu ve beyin anomilisi yani anormal beyin yapısı ve fonksiyonları gösterilmiş. balansta çalışmayan bir beyin sana dünyayı baştan yaratır kendi gerçekliğine düşersin. hatta uber zeka dediğimiz bilim insanları tam şizofreni demesekte bu tarz psikozlara sahiptir. senin gördüğün şeylerin gerçekliği başkasına göre yok. gerçeklikte göreceli bir odada masanın üzerinde bulunan çiçek o odada gözleri görmeyen biri için ya da odanın dışında olan bir kişi için yok. gerçekler bizim algıladığımız şeyler yani beynimizin olağan ilizyonları. bir şeyin yerinde var olması onun gerçekliğine kanıt değildir. onun algılanmasiyla gerçeğe dönüşür.
 • arap çöllerinin masallarına kendisini kaptırmış bir meczubun saçmalıkları.
 • aramızda gezen lambalı alaaddinleri gösteren başlık.

  cin nedir amk? inandığım bir cin var o da "portakallı eti cin" olsa da yesek.
 • cin saçmalığı ortadoğu masalıdır.

  sizin cinleriniz gerçek olsa dünyanın anasını ağlatırdınız.

  b12 eksiliğiyle rusal bunalım, kaygı bozukluğu ruh sağlığinızın bozukluğunu cinlere bağlamanızdandır.
 • kendisini müslüman olarak tanımlayan herkes inanmak zorundadır. çünkü kuran'da geçiyor.

  cinlerin çarpmasına gelince, gidin marketten bir cin alın da görün fiyatıyla nasıl çarpılıyorsunuz.