şükela:  tümü | bugün
  • gerekçelerinin ne olduğunu anlayamadığım durumdur.

edit: naturalizm olarak durum açıklandı.

tek kaldığım evde iki hafta içinde bana dört kez iliştiler. geceleri korkutucu rüyalar gördüm ve felak, nas okuduğumda çınlama ve çığlıkla karışık sanki vücudumdan bir şey çıktı. aynı şey başka bir gece artık dayanamayıp bağırmamla gülerek uzaklaşmaları şeklinde devam etti diğer ikisinde ise hareketsiz şekilde kaldım ve içimden sure okumak dışında hiçbir şey yapamadım.

ailemden ayrı eve çıkana dek hiç başıma böyle olaylar gelmemişti. psikolojik travma benzeri bir şey değildi bu. sonrasında cinler hakkında internetten araştırma yaptım ve yalnız ve güçsüz gördükleri insanlara bulaştıklarına dair bir bilgi buldum. sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da güçlü olmanın gerekliliğini anladım bunu görünce çünkü farklı bir boyuttan olan bu varlıklar bizim ruhumuzu da görüyor olabilir. ev sahibiyle görüştüğümde evle alakalı bana benden önceki kiracının suriyeli olduğunu ve duvarlara hacet pisliklerini bulaştırdıklarını söyledi. çıktıkları zaman ev sahibi kendisi temizlemeye çalışmış ve boyamış. galiba temizliği tam yapamamış. nedenlerden biri de bu olabilir.

durum böyle. başka şekilde açıklayabilen varsa dinlemek isterim. cinlerin varlığına inanmam ruhun ve tanrının varlığına da inancımı arttırdı. allah'ın varlığından tam emin olamasam da islam'ın gereklerini yerine getirmeye çabalıyorum. allah sonumuzu hayretsin.

edit: bilim elbette ruhani varlıkların varlığını kanıtlamaktan aciz. benim başlığı açma sebebim göremediğim ama bana etki eden bir şeylerin var olduğu. ama bu durum korkularımızla açıklanamaz, en azından ben baz alındığımda böyle. cinlerin varlığını inkar eden yoktur; varlığına inanan vardır dedi birisi haklı olarak çünkü elde maddi bir kanıt yok.
  • (bkz: natüralizm)
    (bkz: materyalizm)

insanların deneyimleri ve tanıklıklarının bilimde bir geçerliliği yoktur. önce sen bilimsel olarak kanıtla kardeşim, o zaman görürüz.

ve o zamana dek "cinlerin varlığını inkar edenler" yok, "cinlerin varlığına inananlar" var.
  • turkiyede delileri iceri kapatmiyorlar mi?
  • varlardır yoklardır bilemem. elbette bir kanaatim var fakat kesin ifade kullanamam.
    sadece şunu söylüyorum; karşımda cin tanımına uyan bir şey görsem veya musallat gibi şeyler yaşasam gideceğim yer psikiyatrist olurdu.
    bilmem anlatabiliyor muyum ??
  • bu ekşi sözlükteki ''gençliğin'' müslümanlığa sürekli kafa tutmaya çalışmasını anlamıyorum.
    bu varlıklardan kitapta bahsediliyor.sen dünyada ki varlıkların sadece insan ve hayvandan olduğunu mu zannediyorsun? hayal gücün beyinsel kapasiten bu kadarla mı sınırlı ?? oturduğunda bile damarlarından sen istemeden akan bir kan varken kontrol edemediğin hala neyin peşindesin..
  • --- spoiler ---

kutsal bilgi kaynağını yanlış anlamak
    --- spoiler ---
  • (bkz: şizofreni)

başlığı açan arkadaşın acil bir psikiyatriste görünmesini öneriyorum. tabii ilgi çekmek için yalan söylemiyorsa...

t: aklı selim insan işi.
  • yooo inkar eden kim sadece güzel ülkemizde alkol pahalılandı , sek içerik yanına tek yaprak taze nane miss