• (bkz: natüralizm)
    (bkz: materyalizm)

insanların deneyimleri ve tanıklıklarının bilimde bir geçerliliği yoktur. önce sen bilimsel olarak kanıtla kardeşim, o zaman görürüz.

ve o zamana dek "cinlerin varlığını inkar edenler" yok, "cinlerin varlığına inananlar" var.
  • varlardır yoklardır bilemem. elbette bir kanaatim var fakat kesin ifade kullanamam.
    sadece şunu söylüyorum; karşımda cin tanımına uyan bir şey görsem veya musallat gibi şeyler yaşasam gideceğim yer psikiyatrist olurdu.
    bilmem anlatabiliyor muyum ??
  • turkiyede delileri iceri kapatmiyorlar mi?
  • nasıl bir cinse risperdal veya abilify kullanınca görünmez oluyorlar aq.
  • dinlerin varligini inkar etmenin dogal sonucu.
    cinler sadece muslumanlara musallat olurlar, danimarkali bir budiste musallat olamazlar. niye?
  • --- spoiler ---

kutsal bilgi kaynağını yanlış anlamak
    --- spoiler ---
  • international institute of supernatural phenomenon'den introduction to paranoid schizophrenia 101 dersini al, 13 numaralı amfide.
    buraları da kayaş mamak mahalle cincisi bulma veritabanı olarak kullanma. gider o.
    kişisel gözlemlerime göre "ben de inanmıyordum ama kaynımı cin sikti, o gün bugündür oturamıyo, yan basıyo" cular en tehlikeli inanan grubunu oluşturuyorlar.
  • bir önceki kiracı duvara bok sürmüş de ondan olmuşmuş.

yahu 3 sene gübre fabrikasında çalıştım. bildiğin bok. hani baya baya depo ediliyor, işleniyor, bokların oldugu yerde güvenlik var çalışanlar var. geceleri fabrikada kalan vardiyalılar var. bu insanların exorcist olması lazımdı şimdiye.
  • eğer cidden bu elemanlar varsa 3-4 tanesi akşam bana uğrasın, bu aralar canım sıkılıyor muhabbet ederiz.

t: psikolojisi bozuk yazar beyanı.
  • olmayan şeyin varlığı reddedilemez ki.
    ancak cinlerin varlığı iddiasını reddetmek olabilir.

günde 3 4 kez gören arkadaşların sağlam bir psikiyatriste görüşmeleri tavsiye olunur.
hesabın var mı? giriş yap