• bir dev hizmetle daha karşındayım şansalcım. buradaki talimatları öğrenirsen, artık her gördüğün çekik gözlüye japon demek zorunda kalmayacaksın, düşünsene. süper di mi? ekmek gibi, hava gibi elzem bi şey...

01. önce surat yapısına bakalım: çinlilerin suratı genelde böyle yayvan oluyor. etrafı yuvarlatılmış dikdörtgen gibi. japonlarınki daha bi yuvarlağımsı. korelilerinki ise biraz daha uzunlama.

02. boy sırası kısadan uzuna: çinliler < japonlar < koreliler şeklinde.

03. kalıp olarak da koreliler biraz daha avantajlı olmakla birlikte japonlar daha kuvvatlı. çinliler ise ufacık boyları, kung-fuculukları, ele avuca sığmayan yapılarıyla kendilerine avantaj sağlıyor.

04. yakışıklılık: bu tabii biraz subjektif bi konu. ama benim gözlemlerime göre çirkinden yakışıklıya doğru sıralama; çinli < japon < koreli şeklinde.

05. karizma: burada da zavallı çinli geride: çinli < koreli < japon.

06. yüz güzelliği: bu da subjektif bi mevzu. çirkinden güzele doğru sıralama şu; çinli < japon <= koreli.

07. endam: çinli < japon < koreli.

08. ten rengi: çinli; sarı. koreli; sarımtrak. japon; bej. şaka şaka, o daha beyaz işte diğerlerine göre.

09. dil: belki benim yanılsamamdır ama çince'de çok "ş" ve "l" sesleri kullanılıyor. böyle mütemadiyen "şanlonlinşul" diye konuşuyorlar sanki. oradan anlayabilirsin. japonca ise böyle karşındakini her an dövecekmiş gibi sert konuşuluyor(ulan yoksa kurosava'nın, kitano'nun, miike'nin falan filmlerini çok izledim de ondan mı? neyse). korece ise diğerlerine göre biraz daha homojen gibi.

10. canayakınlık: lan bunu ağır sallıyorum yalnız. maddeleri 10'a tamamliyim diye yazıyorum. çinliler sanki biraz suratsızlar. japonlar ise saygı çerçevesinde güleryüzünü esirgemiyorlar. koreliler diğerlerine göre daha bi sevecen duruyor.

eveeet, artık sen de 3 farklı milleti birbirinden ayıracak duruma geldin. hadi çık dışarı, sultanahmet'te çekik gözlü kovala. de haydi...

bi dahaki sefere sana, tayland'la tayvan'ı karıştırmamayı göstercem. bu ikisi farklı ülkelermiş olm. ben de yeni öğrendim...
  • çinlilerin ve korelilerin gözleri,
    japonların ise kaşları çekiktir.

ingilizlerin ise konuyla alakasız olarak saçları çekiktir.(anlatması, tanımlaması zor tabii...)
  • önüne eşşeğin zikini koyun, yiyorsa çinlidir.
    (bkz: çinlilerin eşek penisinden yaptığı yemek)
  • ülkücüler bu başlığa bakmalılar.çekik gözlü diye girişmedikleri ırk kalmadı
  • (bkz: impossibru)
  • göz çekikliği kulak hizasında ise çinli,

yukarı doğru ise japon,

aşağı doğru ise korelidir.
  • kısa tombul'sa japon. kısa inceyse çinli. uzun inceyse koreli. bu kızlar için bir rehber tabi, erkekleri bilmiyorum.
  • biri de karşılaştığımızda kendilerine soralım dememiş.
    işte bunlar hep ülkücü kafa.

bu arada, alt üst takım giyenler çinli. fotoğraf makinası olanlara dokunmayın.
  • izlediğim uzakdoğu sinema ve dizi yapımlarına dayanarak söyleyebilirim ki:
    çinli, koreli ve japonlar bile birbirlerini ayırt edemiyorken hiç dikkate alınmaması gereken rehberdir. kaş yapayım derken göz çıkarırsınız alimallah.

sonra bir çinliye koreli; bir japona çinli; bir koreliye japon falan dediğinizde çok kızıyorlar, dümdüz gidiyorlar. öyle böyle değil..
  • genelde guzel olanlar japondur. japonlar digerlerin kisadir. hatta uzakdogu'da japonlarin boyu digerlerinden kisa oldugu icin dalga gecilir. evet evet cinliler ve koreliler japonlardan uzundur. japonlar kibardir. cinliler 40 kisilik sinifta burnunu bile karistirir. hani 3-5 kisinin yaninda karistir neyse de 40 kisinin onunde ne yapiyorsun be? cinliler daha muhafazakardir. korelilerde de mahalle baskisi var. japonlarin gozunu seveyim.
hesabın var mı? giriş yap