• cok yerinde bir serzenis.

cok buyuk, cok agir yaptirimlarin uygulanmasi gerekiyor. herkesin zarari cok buyuk. 3 yil sonra hersey cok farkli olabilirdi. suan resmen hayat durdu.

bir de bu uyariyi yapan doktora sorusturma acmisti cin. sonrasinda o doktor da öldu. gidip ailesinden ozur dilemisler. bedelini cok agir odemeliler. dunyanin kucuklu buyuklu tum ekonomik dengesini bozdular onlarin da ekonomisi en agir darbeyi almali. ciksin sirketler oradan, uretim yapmasinlar.
  • hayat oyle birsey. kimse dunya savaslari ciktiginda 4 yil -6 yil kaybedeceklerini bilmiyordu istemezdi. bu surec sonunda hayatta kalmak bile basari.
  • o zaman allah'a büyük atar yapmanız gerek, çünkü sizi bir gerizekalı olarak yaratmış. virüs yüzünden çinlilere saldırıp beden ödetelim kafasındasınız.
    virüsü de bahane ederek hayatınızdaki başarısızlıklara bahane bulmayın ve çalışın.
    virüs geçici ama sizin bu mallığınız kalıcı maalesef.
  • içeriği son derece faşizan ve ırkçı olan söylemler kümesinin; bir diğer söylem olan "hayatımızı geri verin" söylemiyle bitmesi. oysa ki hayatınız alışveriş merkezlerinde, istanbul trafiğinde ve yılda 1 hafta antalya'da tatil yapmak için kıştan yapılan rezervasyon ve alınan kredinin plazalarda çalışarak ödenmesinden ibaretti. iç dünyanızın boşluğu nedeniyle kendinize dahi tahammülünüz olmadığı için hayatınızın çalındığını düşünüyorsunuz
  • çok da siklerindeydi aq.
  • adamlar göz göre göre 30'lu yaşlarımın ilk yarısını yok etti.
    yirmili yaşlarımın tüm ikinci yarısını sabahtan akşama kadar çalışıp otuzlu yaşlarımda rahat etmek için harcadım. ve adamlar, benim o rahat yaşamam gereken yılları da yok etti.

nefret söyleminden ban yememek için çok bir şey demiyorum. ama tüm acıları çekmesini istiyorum o coğrafyanın.
  • herkes amma meraklı kötü giden her şeyde başkalarına suç atmaya dediğim serzeniş. önce kendinde ara demişler.
  • adamın çinli kardeşlerine laf etmeyecekmişiz.
    elin çinlisi nerden senin kardeşin oluyor bu bir ikincisi bizler de saçma sapan yiyecekler yiyormuşuz, saçma sapansa git bok ye.
    neyse diyecek bir şey bulamıyorum ama bunları düşünen bir insanın türkiye'de yaşamasından rahatsız oldum.
    lütfen git çinde çinli kardeşlerinle birlikte yaşa.
  • işte böyle böyle, parayı yiyemeyecegimizi anlayacağız.
    vahşi kapitalizm düzeninin yıkılması umuduyla.
  • nerden çıktığı önemli değil. bilerek yaymaları suç. cezasını çekecekler.
350 entry daha
hesabın var mı? giriş yap