• benim 95 ki$ini ankara'da gecirdigim yer.. ben oradayken o otobus hadisesi oldu sebebi de bo$a alip gitmek degil fren patlamasi idi.. kugulu parkin orda ba$lar atakule'de biter bu cadde..
  • ankara'nın önemli caddelerinden birinin adı. kuğulu park'tan atakule'ye kadar uzanır, oldukça dik bir yokuştur.
  • ağır araçların girmesinin yasak olduğu cadde. vaktinde fren patlaması yüzünden cok fazla sorun yaşanmış.
  • oldukca zengin insanlarin ikamet ettigi cadde. ankara'daki en guzel evler bu cadde uzerindedir. yokus boyunca gordugunuz parklar** ve ankara manzarasi uzun yokusu tirmanmak, inmek icin ideal sebeptir. fazla insan dolasmaz burada neseyle ickinizi icerken takilabilir gereksiz muhabbetlerin suyunu cikarabilirsiniz. bir de zamaninda cok travesti takildigindan adi cikmistir bu caddenin. seksi giyinen insanlara:
    -ne o cinnah'a mi cikacan aksam ehohehe
    gibi muhabbetler yapilmistir hala yapilmaktadir.
  • kışın ankaranın ayazında kuğulu parktan başlayıp yürüyerek atakuleye geldiğinizde kan ter içinde kaldığınız 45derece eğime sahip süper lüks cadde
  • peygamber vitesinde gidilmesi halinda tanriyi goren kopek pozisyonuna ulasilabilecek bir caddedir.
  • 1970'li yillara kadar ismi vali dr resit caddesi iken, donemin belediye ba$kani vedat dalokay'in pakistan'da katildigi mimari bir projede aldigi odul sonrasinda ismi pakistan* lideri muhammad ali jinnah'dan esinlenerek* cinnah caddesi'ne cevrilmi$, ancyra'nin o yillarda ikametgah agirlikli, $imdilerde ise i$yeri agirlikli en onemli ve buyuk caddelerinden biri... atakule'den ba$layip kavaklidere meydaninda son bulur ve oradan itibaren ataturk bulvari ismini alir...
  • cıkarken fazla benzin harcatan,inerken balata yedirten cadde.bilmeyen soforler kokuturlar etrafı
  • bir kaç tane büyükelçiliğin de yer aldığı caddedir.güzel yaşlı ağaçlarla bezelidir.bir de botanik parkı vardır üstünde.geç saatlerde fahişelere rastlamak mümkündür.
  • ismi bana feci şekilde cinnet'i çağrıştırmasına rağmen, ankara'nın en güzel noktası olduğunu söylemek zorundayım. çünkü neden? çünkü ankara'nın geneline yayılmış bauhaus'un yandan yemiş versiyonu betebe bloklardan, iğrenç cam kaplı pasajlardan ve betonarme üzerine mozaik taşla süslenilmeye çalışılmış binalardan burada bulunmuyor. onun yerine önlerinde epey geniş bahçeleriyle çoğu pek güzel binalara sahip konsolosluklar her iki yanı da domine ettiğinden, cinanh caddesi, mesela hiç ankara gibi gelmiyor. benim favorilerim almanya, isveç, macaristan ve yugoslavya konsoloslukları oldu. cinnah üzerindeki amerikan konsolosluğu çok hıyar bir binaya sahip ama amerikan konsolosluğu bunu dert etmemiş direktöman cumhurbaşkanlığı konutunun yanında bir merkez daha kurmuş. cadde üzerinde bulunan gudubet bir arap ülkesi konsolosluğu binası bile görüntüyü pek bozmuyor. (yine de bana kalsa yıkarım, iğrenç turuncu aynalı camlı konsolosluk mu olur be!)

sonra buradan yürüyerek kızılay'a iniyoruz ve gempa pasajıyla* olsun, m'si migrosun turuncu m'sinden arak çamsakızı logosuyla olsun cehennemi yaşıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap