şükela:  tümü | bugün
 • edit: sorun çözüldü arkadaşlar, otel sahibi ben çalışırken ankara dışında olduğu için tanışma imkanımız olmamıştı kendisi ile, bugün tanıştık ve konuşulup halledilicek bir sorunun uzaması yüzünden mağduriyetimi anladı ve çözüm amaçlı yaklaştı haliyle konu kapandı bugün itibari ile. kendisiyle daha önce tanışsaydık bu kadar gecikme olcağına da ihtimal vermedim çünkü gerçekten haksızlığın karşısına geçmeyi tercih eden bir karaktere sahip. burdan kendisine selamlarımı iletiyorum. paramı aldım teşekkürler ekşi sözlük ve yardımcı olan bir dolu arkadaşa. ayrıca otel sahiplerine tabii..
 • rezalet puanım 10/10 bir odadan kazandığı parayı bir çalışanına verecek kadar kasasına para girmediğini iddia eden otele ait rezalettir.
 • (bkz: alo 170)

  hemen arayarak gerekli şikayetler ile beraber başvuru yapılması gerekmektedir. aradığınızda bütün sorulara yanıt alabilirsiniz. bildiğim kadarıyla da direkt olarak görevlileri şirkete yönlendiriyorlar
 • 1998 yılında otelden bir bok olunmaz sadece saatleri düzgün para yok diye restorancılığa geçtim demekki şimdi para da yok saatte yok.
  hiç maaş kağıdı imzalamamışsındır eğer imzaladınsa uzatmayalım abi de patrona verin paramı gideyim orada mesai de yazmışlardır tatili de yazmışlardır sen de imzalamışsın geçmiş, mahkeme arabulucu vakit kaybı sen aynı hesabı onlara da ilet verecekleri parayı bankadan yatırt.hala aynı para ile devam ederler ise noterden hesap pusulasını göndert olmadı avukat
 • en nefret ettiğim şey, emek hırsızlığı.
  rezalet puanım 10/10.
  allah belanızı versin.
  tanım: maaş ödemeyen bir adet otelin rezaleti.
 • tüm üniversite hayatımı otellerde çalışarak finanse ettim (önbüro, resepsiyon, concierge) 2 yıldızdan 5 yıldıza dek görmediğim halt kalmadı) .. nerdeyse hepsiyle mahkemelik oldum.
  toplu işten çıkarma da yaşadım, toplu halde dava açtık.otel sahibi hakimin karşısında el pençe divan dururken, o iki gözümün çiçeği hakim otel sahibi olacak puşta: ''bu gençleri neden üzüp, yoruyorsun'' diye sordu.. at tarağı patron kem küm etti haliyle.
  8-9 ay sonra adliye veznesinden faiziyle birlikte paramı aldıydım.
  diğer tüm davaları da kazandım.
  sgk'dan vergi dairesine her yere şikayet et. 170' e ayrıca et. cimere yaz.
  sonra davanı aç ve arkana yaslan. ebesinin damını tersten görsün, bir daha da emekçinin maaşını araklamamayı öğrensin.
  zerre kadar acıma, zerre
 • çözüme kavuşmasını umduğum rezalet.
 • işverenin işçiyi açık açık gasp etmesi mevzusu.
  kölelik düzeni devam ediyor maalesef.
 • işten ayrılmak sorun olabilir. ama bildiğim kadarıyla sgk priminin işveren tarafından en geç öbür ayın 20'sinde ödenmesi gerekiyor. maaşı ödemeden bunu ödeyebilir mi? odememmisse de o zaman sgk nin da hakkı gasp olmuş oluyor bir yerde. sadece sgk ya ödeme yapmışsa o zaman yine garip bir durum oluyor.

  en yoğun turizm sezonunda maaş ödemeyen oteli kapatsinlar. otel için de hayırlı olur.
 • ya nasıl bu kadar ahlaksız olabiliyor insanlar anlamıyorum. rezalet puanım 10 üzerinden 11. ayrıca buradan ceyhun’a son bir sozum olacak. ulan ceyhun seni bulacam oğlum. arkadaşlar basligi destekleyelim. mumkunse otel kapanana kadar. kapanirsa arkadasin parasini kendi aramizda cok rahat oderiz. en azindan bu haysiyet yoksunları, masum insanlari bir daha dolandirip magdur edemez. kestiginiz 700 liralar cigerinizden nefes olarak eksilsin cigeriniz kurusun ananız ağlasın diyerek bedduami sonlandirip kendimi durdurmaya calisiyorum. kamuoyuna saygıyla...