• ureme olayinin gerceklesmesi icin, di$i yumurtasi ve erkek spermlerini bir araya getirmek uzere yapilan hareketler toplulugu.
    a$iri zevk veren bi olay olmasi sonucu amacindan saptirilarak kullanimi insanlar ve yunuslar arasinda cok yaygindir.
  • sıvı transferi
  • leonardo da vinci şöyle not düşmüş defterine; "çiftleşme edimi ve cinsel organlar öylesine çirkindir ki, yüzlerin güzelliği, eşlerin süsleri ve aşırı coşku olmasaydı, doğa, insan türünü yok edebilirdi."
  • caizdir..

ekşi sözlük icazet daire başkanlığı
  • zikiş...
  • cinslerin birleşme eylemi. kültürler doğanın bu gerekliliğini zamanla çeşitli ahlaki kurallara bağladığından insanların hayatlarını zindan etmeye çalışırlar, kimisi bi ömür kavrulur durur, kimisi her açık kapıdan içeri girmeye çalışır.
  • (bkz: coitus)
  • cinsel birleşme insan soyunu sürdüren üremenin temel yöntemidir. genelde erkekte orgazm ile aynı anda gerçekleşen boşalma işlemi ile birlikte, sperm ya da spermatozoit adları ile bilinen erkek gametlerini içeren meni, ilgili adalelerin kasılması ile vajinanın içine bırakılır. buraya boşaltılan spermlerin bir sonraki rotası sırasıyla rahim ağzı, uterus (rahim) ve son olarak da fallop tüpleridir. her bir boşalma ile birlikte, döllenme şansının yüksek olması için milyonlarca sperm hücresi ortaya çıkar. kadının orgazm olup olmaması gebe kalmak için bir zorunluluk değil ise de, erkeğin boşalması sırasında ya da sonrasında kadının da orgazm olması ile dişi cinsel organının geçici küçülmesi, vajina içerisine boşaltılmış olan spermlerin fallop tüplerine ulaşmasını hızlandırarak gebeliğe yardımcı olur. eğer fallop tüplerinde verimli bir yumurta hücresi var ise, erkeğin gametleri ile birleşir ve döllenmenin gerçekleşmesi ile sonuçlanır. döllenmiş yumurta hücresi uterusa ulaştığında ise rahimin iç yüzeyine tutunur ve gebelik başlamış olur. kısır olmayan bireylerin gerçekleştirdiği birleşmelerin, doğum kontrol yöntemleri kullanılmadığı sürece gebelik ile sonuçlanması beklenir.
  • peki sex bittiğinde neden "cinsel ayrışma" olmuo onun adı da; "nie bana sırtını dönüon" die suçluolar insanı, arkadaş sağa doğru dönmessem uyyamıyorum ben... cinsel bi şekilde çıktım içinden işte, ne abartıosun ki daa
hesabın var mı? giriş yap