şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "sen de benimle sevişmek istesen ya" diyen içsesin yarattığı histir. zamansallıkla yakın ilişkidedir. bir anda filizlenip yokolma gibi bir özelliğe sahip olmaktan çok, zaman içerisinde insanı, amacına ulaşamamış bir arzu ile yorma kabiliyetine sahiptir.

  en heyecan veren biçimi karşılıklılık taşıdığındadır. sözlere dökülmediği sürece devam eden, tutku dolu bir flört vaad eder.

  genellikle aşk sanılan şeydir.
 • birbirini arzulayan ve üreme içgüdüsünün teslim aldığı iki ergin kişinin arasında kendiliğinden oluşan ve peşinden sürükleyen görünmez bağın adıdır.

  ilişki olasılığının bir ucunda öpüşmek, dokunmak veya gülümsemek gibi oldukça masumane istekler yer alırken diğer ucunda kendi koşullarını gelecekte de diretecek olan yatakta geçirilmesi olası anlar vardır.

  bunun düşüncesi bile elinizi, ayağınızı koyacak yer bulamamayı beraberinde getirir, karın kaslarınızdaki kaskatılıktan tutun da nabız sayınızdaki artışa kadar bir çok nesnel kanıtı da vardır.

  bir an için bu duygu ile ilk tanıştığınız ergen yıllara dönmüş hissedersiniz kendinizi, tıpkı o yıllarda olduğu gibi içinizdeki titremeyi yönetemez, aksine o titremenin sizi yönetmesine izin verirsiniz.

  biter mi?

  sırasıyla gülümsediğiniz, dokunduğunuz, öpüştüğünüz ve yattığınız andan itibaren yokluğunda hala onu düşlüyor iseniz sevgiden ve aşktan bahsedebilirsiniz; ancak hemen bir başka çiçeğe böcek olmaksa niyetiniz ya da bir böceği daha kokunuza esir etmek istiyorsanız aşk artık orada oturmuyordur.
 • bazan hic hoslanmadigini sandigin kisiyle de olur bu, gerildikce gerilir, gece eve donup de son bir bira icerken akla geliverir.
 • bence gerilimlerin en güzeli. insana kendini muhteşem hissettiriyor. çok farklı bir duygu.
 • "gerilim" tabirini yanlış bulduğum söz öbeği. işin içinde gerilim olunca sanki sevişerek dövecekmişsin gibi geliyor.
 • aslında gerilim kelimesi doğru olabilir zira kadınlarda da olduğunu tahmin etsem de erkeklerde vardır böyle bir gerilme hissi.
  şöyle ortaya çıkar, çok sevdiğiniz kişiden bir süre ayrı kalmışsınızdır ve hormonlarınız özleme karışmış, sürekli onu düşünmektesinizdir. sürekli olarak kavuşacağınız anı hayal edersiniz. kavuşma yaklaştıkça midenizin arka-alt kısmında omuriliğiniz boyunca yayılan tatlı bir huzursuzluk oluşur. buradaki kaslarınız ve cildiniz kasılıp geriliyormuş gibi hissedersiniz. bu his, biran önce geçmesi istenen sürenin sonuna yaklaştıkça daha da şiddetlenir, önce çok hafif, ereksiyon denmese bile sertleşmeler görülür ardından baş dönmesi ve mide bulantısını andıran ama daha farklı bir hisle birlikte testosteron seviyeleri, tansiyon ve nabız artışı görülür. sarhoşluk ve havada yürüyormuş hislerine kapılabilirsiniz. eğer sizi bedenen ve zihnen ciddi olarak meşgul edecek birşey yoksa saatler, hatta bütün bir gün boyunca sürebilir.
 • cinselligin kendisinden cok daha essiz olan duygu. cinsel gerilim bence cinselligin kendisinden cok daha guzel.
 • aşktan çok farklı olan şeydir. hele gerilime sebep olan elektrik kaynağı o an yanınızda ise şartellerin atması muhtemeldir.

  ama zamanla aşka dönüşebilir. hala ümidim var.
 • üçüncü bir göz bu gerilimi hemen anlar da taraflar bazen anlamaz bu çok fena.
 • bu halin bir satranç oyunu kisvesi altındaki en müthiş dışa vurumuna 1968'de steve mcqueen ve faye dunaway imza atar.

  bu iki ateş parçası, kariyerlerinin ve güzelliklerinin zirvesinde rol aldıkları the thomas crown affair'de cinsel gerilimi yeniden tanımlayıp, bir başka ikili tarafından kolay kolay yanına yaklaşılmayacak bir çıtaya taşır.

  buyrunuz cinsel gerilim nedir, ne değildir şahitlik edelim.