• hayvanlar çiftleşir, insanlar birleşir; tekleşir.

...cemil meriç...
  • cinsel ilişki, birbirlerine cinsel ilgi ve istek duyan iki insanın, birlikte ürettikleri ve karşılıklı keyif aldıkları, her çeşit cinsel davranıştır. cinsel davranışlar bedenin çeşitli bölümleri aracılığı ile gerçekleşir. ama temelde insanlar beyinleriyle ve ruhlarıyla sevişir diyebiliriz.

bedenimize dokunulmasından aldığımız haz, doğduğumuz andan itibaren geçerlidir. çocukluk ve ergenlik dönemi boyunca bunların çeşitlerini öğrenirken, ne yazık ki toplumsal baskılar nedeniyle, cinsel haz yaratan bazı dokunmaları engellemeyi de öğreniriz. bu sürecin sonunda, birçok erişkin erkek ve kadın, cinsel ilişkiyi cinsel organların birleşmesinden ibaret algılamaya başlar. böylece sevişmeleri cinsel birleşme ve orgazma odaklanır, süreci değil, hedefi önemserler. oysa, dokunmak gibi birçok sevişme davranışı, süre sınırı olmayan bir haz kaynağı iken, cinsel birleşme dakikalarla, orgazm ise saniyelerle sınırlı bir haz üretebilir. cinselliği cinsel birleşme ve orgazma indirgeyen bu anlayış, cinsellikten alınabilecek birçok hazzın yaşanmasını da engeller.

demek istiyorum ki; cinsel ilişki yalnızca "birleşme" ve "orgazm" değildir. insanlar ruhları ve beyinleriyle sevişir, haz alırlar...yani en azından sevişmeyi gerçekten bilen insanlar... (bkz: #5814574)
  • ne kadar pipicentric insanlarmışsınız yahu. kalkınca başlar inince biter falan. o ne abi. yok öyle bişi. lezbiyen ilişkide inen kalkan bi timeline belirteci görmüyorum ben mesela, ama dogru onu da ilişkiden saymazsınız siz şimdi, "giren çıkan olmadıgından". daha ekstrem şeylere de giderdim aslında, belden aşagısı tutmayan adamın cinsel hayatının olmadıgını sanmaya devam edin siz derdim mesela ama neyse. ha sonra neymiş, yok efendim hatunun orgazmına denkmiş başarı seviyesi. ölçü birimine bak. yarış değildir, yarışma değildir abi cinsel ilişki. sizin bu kafa yapınız yüzünden nice kadın orgazm taklidi yapıyor işte. nice erkek ufacık et parcasına bütün karakterini yüklüyor. yazık ya valla yazık. değişin azcık ölmezsiniz. daha bile zevk alıcaksınız hayattan, benden söylemesi.
  • gerçekten aşık olunan kişiyle yapılmadığı zaman, mastürbasyon yapmaktan çok da fazla zevk vermeyen eylem.
  • mekan ve zaman ne kadar yanlissa o kadar tadindan yenmeyendir.
  • yakında akp tarafından yasaklanacağı iddaa edilen atraksiyon. (bkz: akp'nin seksi yasaklaması)
  • iyi olmasını sağlayan en önemli faktör ten uyumunun sağlanmasıdır. yoksa yarım, eksik ve hatta saçma bir şey olarak kalır.
  • bir iletişim biçimi.
  • çocukken dünyaya yeni bir canlı getirmenin böyle bir yolla sağlanamayacağını düşünürdüm. çocuğun, anneyle babanın birlikte allah'a dua ettikten sonra annenin hamile kalması sonucu olduğunu zannediyordum o zamanlar.
    cinsel ilişki ile ilgili terimleri '9 aylık' adı altındaki sokakta 3 - 5 arkadaşla oynanan bir oyunda duymuştum. oyunu ilk tamamlayan 'anne' oluyordu, sonra sırayla 'kız kardeş', 'erkek kardeş', 'baba', 'doktor' vs. diye gidiyordu oynayan kişi sayısına göre. 'anne' olduğum zamanlarda genel olarak 'baba' olan arkadaş beni kovalamaya başlardı: 'gel oğlum, çocuk yapacağız. sikicem seni gel burayaaaa.' ve buna benzer küfür dolu sözler.*
    bir keresinde 'saçmalama oğlum' dedim, 'çocuk öyle yapılıyor sanki. anneyle baba dua ediyolar sonra oluyo çocuk'
    kahkahalar atmaya başlamıştı, uzun süre benimle dalga geçti. benden 2 yaş büyüktü arkadaş, bütün mahalleye yaymıştı bu söylediğimi. onu hala gördüğümde bu aklıma gelir, gülme tutar beni. ama hak verdim tabi ona sonradan.

ama neden çocuğun anneyle babanın duasının eseri olduğunu düşündüğümün cevabını bulamadım hiçbir zaman.
hesabın var mı? giriş yap