şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • depresyondadır, yorgundur, çok hor kullanılmıştır
  • (bkz: öküz)
  • *
  • kafası rahattır
    belki de eksiktir bilemedim simdi
    yaşamın renkleri ve anlayış söz konusu
    bu ikisi bana o kadar cok acı cektirdi ki uyuyamadım bazen...
  • yanlış bilmiyor isem, cinsel isteğin olmaması durumu, aseksüellik oluyor. ama, cinsel isteği bulunmasına rağmen, bu isteği gidermek üzere herhangi bir eyleme geçmemek ise kasıt; onu bilemem.

yine, bildiğim kadarıyla, duyguları olmayan bir kişinin ağır psikolojik sorunları var demektir; muhtemelen bu durum, bir travmanın sonucudur. eğer "romantik duygu"dan kasıt, bir sevgililik ilişkisi kurma isteksizliği ise, bu bir hastalık değil bir tercih olmakla birlikte, muhtemelen yine altında geçmişte onu bu tercihe iten sebepler yatar - güçlü bir etkiyi nötralize etmiş bir karşı etki söz konusudur, zîrâ.
  • aseksüel ve aromantik insandır. sanıyorum ki romantik duyguların olmaması durumunu apati olarak algılamak doğru olmaz bu yüzden psikolojik sorunları olan bir insan değildir. toplumsal normlara ters düşen durumları patolojize etmeye çalışmamalıyız.

asexuality ve compulsory sexuality kavramları hakkında bilgi alabileceğiniz bir kaynak.
  • benim eski sevgilimdir. bir gram libido yoktu. saman gibiydi.
  • günümüz modasına uyan insandır.
  • son sınıf mühendislik öğrencisidir. umudu kesmiştir.
  • dönemsel değişiklikleri (depresyon, stres, hayata dair sorunlar...) dışarda bırakırsak, cinsel isteğin olmaması,
    1- belirli bir insana karşıysa, normal bir durumdur. herkes çekici gelemez.
    2- herkese karşıysa aseksüel diyoruz
    3- herkese karşı olmamakla birlikte, sayılı birkaç insana karşı istek duyabilecek ama bunun için ekstra yakınlığa, paylaşıma, bağa ihtiyaç duyan bir insansa demiseksüel diyoruz.

romantizm için de varmış aromantik, demiromantik gibi kavramlar...
15 entry daha