şükela:  tümü | bugün
  • cinsel istismara uğramış küçücük bir çocuğun travmatik sözlerini “mizah” malzemesi yapacak kadar insanlığını kaybeden bir youtuber var, kanalının adı (bkz: porçay)

olayın ayrıntılarını yazan twitter hesabı

bu olaydan daha fazla fayda sağlamasın diye kanalın linkini vermiyorum, zaten tepki alınca videoları kaldırmış.

bu vicdansızlığa katılan ve gülen tüm izleyicilerinin de dalga geçtiklerini yaşamadan ölmemelerini diliyorum. utanmaz herif uzun zamandır kullanıyormuş bunu videolarında bir de. eğer buraları okuyorsan ne kadar iğrenç bir insan olduğunu bil. küçücük bir çocuğun böylesine acı bir travmasından bile gülecek bir şeyler bulabiliyorsan insan müsveddesinden başka bir şey değilsin.
  • bir de bunu ofansif mizah başlığı altın da mı yapıyorlar? allah topunun belasını versin.diyecek çok şey var ama söylemeye mecalim yok yoruldum artık böyle adilikleri görmekten.

sanki gerekliymiş gibi tanım: bir çocuğun ömrü boyunca travmasından kurtulamayacağı bir olayı mizah adı altında alaya alan şerefsizi gözler önüne seren başlık.
  • tipinde meymenet olmayan birinin öncülüğünde gerçekleşen iğrenç olay. bu şahsın ceza alması lazım. youtube büyük bir tehlike. bu tarz kanalların takipçilerinin geneli küçük bireyler. bu çok kötü bir durum. büyük bir kontrolsüzlük söz konusu. anne-baba çocuğunu kötü insanlara emanet etmez. fakat çocukları bu tarz şahıslara emanet olmuş durumda. bilseler duruma engel olurlar belki ama eminim geneli bilmiyordur.

birebir etkileşim çok başka bir şey arkadaşlar. yani televizyon ile youtube bir değil. doğrudan bir kişiye abone olmak, o video yüklediği an bildirime tıklayıp anbean o kişinin videosunu izlemek; birebir etkileşim kurmak, o kişiyi özel hayatına dahil etmek demek. küçük birey o kişiyi bir aile ferdi kadar kendisine yakın bulabilir.

bir başka tehlike de küçük bireylerin yetişkinlere özenip, video çekip youtuber'lık yapmaya çalışmaları. kötü niyetli kişilerin videonun altına yorum atarak o bireyleri taciz etmeleri kaçınılmaz.

edit:
    porçay kim bilmem. ismine sözlükte birkaç kez denk gelmiştim. kimdir nedir bakmak için kanalına girip uzaktan videolarına baktım tipini de orada gördüm.
  • çocuğun tipine ve hareketlerine bakınca sosyal medyanın beyinsizlerinden birisi olduğu direkt belli oluyor.

bu beyinsizi 200bin kişi takip ediyor. 200bin . bunların büyük ihtimalle büyük çoğunluğu küçük çocuklar. enes batur denen vasıfsızı çocukların nasıl zengin ettiğini de gördükten sonra bu salakları ancak küçük çocukların izlediğine kanaat getirdim. en azından buna inanmak istiyorum.

sözüm çocuk yetiştirenlere. lütfen ama lütfen çocuklarınızın beynini bu kımıl zararlılarına emdirmeyin. 14 yaşında çocuğunuzu elinde sigarayla yakaladığınızda vereceğiniz tepkinin beş katını verin bu salakları izlerken yakalarsanız.
  • bunu sözlüktr yukarı taşımak ne işe yarar bilemedim. aklımdan geçenlei ve söylediklerimi tabii ki buraya yazmayacağım. bunu yapanlara sözüm tek kelime ile iğrençsiniz. ilgili devlet kurumu nasıl olur da bunları görmez inanılır gibi değil. konunun kaynağının ve yayınlama cesareti gösterenlerin tez zamanda cezalandırılması dileğiyle...
    not : videoları izlemedim, twitterdan bir kaç mesaj okudum.
  • şarkıda cigara denildiği için şarkıyı silen youtube bu videolara neden sessiz? ezhel, khontkar şarkılarında uyuşturucu ifadeleri kullanırken içeri alan devlet cinsel istismar videosuna neden sessiz? iki yüzlüler...
  • porçay kim bilmiyorum. keşke hiç bilmeseydim. ruh hastası bi manyağı tanımasam da olurdu.

umarım o dalga geçtiğin olayın bin katını yaşarsın. ya da yaşadın da o yüzden böyle biri oldun. o da olabilir bak düşündüm de.
  • nasıl bir haysiyetsizlik, midesizlik, omurgasızlık ki 2.5 yaşında babası tarafından her türlü pisliğe maruz kalan, hayatı kararan bir çocuğun dramını alay konusu yapıyor. bunu yetiştirenin ne menem bir tip olduğu az çok haysiyetsizliğinden belli olduğu için gönül rahatlığı ile bu porçay mıdır nedir orspu çocuğu diye çağırabiliriz kendisini.

böyle insan zararlısı haysiyetsizleri yetiştiren ana baba'ya da iki çift laf etmek lazım ya neyse
  • şimdi ben burada bu şahsa "orospu çocuğu" desem, hukuksal olarak yaptırımı oluyor değil mi? ya da ben bu "orospu çocuğu" demediğim (malum hukuksal yaptırım) adamı öldürsem, türk ceza kanunu üzerinden kasten adam öldürmekten ceza alıyorum. peki bu hukuksal nedenlerle "orospu çocuğu" demediğim insan yargılansa ne olacak? en fazla bir para cezası alacak. sinirim zıpladı. ama kendimi tutuyorum ve kendisine "orospu çocuğusun" demiyorum. malum hukuk durumları.
  • söz konusu cümleyi herkes biliyordur. "baba sütün çok acı" ben bu cümleyi ilk okuduğum zamanı hatırlıyorum. artık neredeyse her gün çıkan bu şekilde haberleri okumamaya çalışıyorum. çünkü gördükçe normalleştirmek, çaresizlik ve öfkeyle karşılaşır insan. suçların yetersizliği ile idam isteyen bir sürü insan görebilirsiniz bu haberlerin altındaki linklerde yorum olarak veya twitterda. hem ölüm isteyecek kadar şiddetle dolup hem de bilincinizin kirlenmesine neden olacaklar zamanla... eskiden de ve hâlâ türkiye'de ensest istismar, taciz oranlarının çok yüksek olduğu ve bunun haberlere yansıtılmadığı söyleniyor. gelgelelim yansıtılması ise artık sokakta bir çocuğun başını okşayamayacak bir seviyeye gelmekle insanlığınızdan utanmak arasında sıkıştırıyor sizi eğer vicdanınız varsa. çocukların saf dünyasında bunun bir karşılığı yoktur. o yüzden çocuk "baba, sütün çok acı" demiş. çoğu örnekte de istismara uğrayan, cinsel deneyim edinene kadar eğer bunu bir yetişkinle paylaşmazsa neyin ne olduğunu anlayamayacaktır. bir baba "ben senin göğsünü bile öpsem bir şey hissetmem" dediğinde ne hissedeceğini, babasına iftira atan kıza yaptırımın ne olacağını düşünürken insanlar; diyanet bakanlığı, 'babanın kızına şehvet duyması haram değil' diye fetva yayınlar.

dibin dibinde yaşıyoruz, tamam. ama bunlarla ofansif mizah diyerek nasıl dalga geçiyorsunuz oçlar