şükela:  tümü | bugün
 • dün akşam cumhurbaşkanın işaretini verdiği,
  ve az önce başbakanın açıkladığı durumdur.

  akp'nin cinsel istismarcı hapis yatmasın önergesi komisyona geri çekiliyor.

  kadınların, sosyal medyanın, muhalefetin, doğrunun, haklının ve de halkın gücüdür bu.

  mühim bir not: çocuk istismarına yol verecek bir yasa maddesinden çocukları koruyuo kollayacak mutlu edecek bir kampanya köprü kuralım. (bkz: oyuncaklar otostopta)

  'izmirden sırt çantalarına oyuncaklar, botlar, montlar, kışlık giyecekler ve dostluklarını doldurarak otostopla mardine gidiyorlar. sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine, duyarsız kalmayıp, yardım kampanyasını ekşi sözlükte sürdürmeye karar verdik. yardımın nakdi değil, ayni olmasini planliyoruz. daha cok kisiye ulasabilmememiz, yardim kampanyamizin görülebilmesi içiin...' diyor mecradan bir yazar arkadaşımız. bize de bu mesajı buraya koyup bu güzel girişime küçük bir omuz vermek düştü.
 • eğer doğru yöntemlerle yürürlerse, akıllı, cesur ve doğru ve yaygın ve de güçlü tepki koyulursa kadınların, sosyal medyanın, muhalefetin tek adam yönetimini bile geri adım attırabileceğini gösterir.

  tüm enerjileri tüm motivasyonların bu işe verdiler. gece gizlice yangında mal kaçırır gibi çıkarmaya çalıştırlar. ama doğru ve de haklı olan biziz. sağlam tepki gelince arkasında duramadılar. nasıl savunabilirlerdi bu sapıklığın.

  bu haklı ve doğru olunan tüm konularda örnek olmalı.

  hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz!
 • --- spoiler ---

  bu işi halledelim ve binlerce gencin bu sorununu çözelim diye girişimde bulunduk, kanun teklifi verdik. birden kıyamet koptu. neymiş "tecavüzcüye af geliyor" böyle bir şey yok. bizim amacımız az önce anlattığım bu mağduriyeti gidermek. muhalefete bu konuda uzlaşma çağrıları yaptık "teklifiniz varsa getirin, halledelim" dedik. ne yazık ki bu çağrımız kabul görmediği gibi, aynı zamanda da bunu bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler ve çok önemli bir problemi yine ıskaladılar. bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı kısmen başardılar.

  --- spoiler ---

  tırı vırı... palyaçoluğa lüzum yok. kimseye çıkaramazsınız bu dangalaklığınızın faturasını.

  efendi gibi çık, göklerden gelen bir karar vardır de kapat konuyu.

  (bkz: 22 kasım 2016 erdoğan'ın istismar yasası muhtırası)
 • az önce başbakan tarafından yapılan açıklama.

  yanlış duymadıysam "küçük yaşta evliliğin suç olduğunu bilmemek" gibi bir laf kullandı başbakan. biz bunu cinayet olarak öğrendik halbuki. küçücük yaştaki kızla evlenmenin cinayetle eşdeğer olduğunu öğrettiler bize. bu suçu bilmeyen insanlar cezaevindeymiş de şimdi, binlerce çocuk da baba şefkatinden yoksun yaşıyormuş da...bla bla bla bla bla bla... vah canım, vah canım vahhhh...

  ben de gideyim bir suç işleyeyim, " ay pardon, suç olduğunu bilmiyordum" diyeyim...var mı bu suçtan kurtulmak? cezası neyse çekecek bu insanlar da...dışarı çıkartın bizi diye zır zır ağlanmayacaklar vekillerine... nasıl medenî olacağız ki başka türlü?
 • bu adamların yoklamalarından birini daha cumhuriyetin bekçileri olarak atlattık. sesimizi çıkarmadığımız her yoklamada şeriata, arabistan olmaya bir adım daha yaklaşacağız.
  "susma, sustukça sıra sana gelecek" artık geride kaldı
  "susma, sustuğun an tependeler." gündemde artık.

  sosyal medyayı hafife almayın, yazın.
  sokaklarda konuşun, bu adamların neler yaptığını, neler yapmadığını anlatın. yılmayın.

  oy vermekten daha fazlası gelebilmeli elimizden, aksi takdirde yoklamalarla yıldırılacağız.

  mustafa kemal'in askerleri olduğumuzu asla unutturmayalım.

  edit: bu arada bu gündemi işgal eden konunun başkanlık sisteminin bir pr'ı da olabileceğini atlamamak gerekir. cumhurbaşkanının isteğiyle geri çekilme haberleri okursak eğer bir pr çalışması olduğu kesinleşir. yani başarılı olsalar da olmasalar da kendilerine artı değer katıyorlar.

  edit 2: yavaştan haberler düşüyor pr çalışması kesinleşiyor:
  pr linki
 • 14 yaşındaki kızla evlilik/cinsel birliktelik kurmak isteyen yaratıkları üzecek gelişme.
 • daha dün grup başkanvekilleri muhalefete rest çekiyordu.
  uzaktan kumanda ile kapattılar.
  bunların hiçbir sözüne değer vermemek lazım anlaşılan.
 • türlü türlü palyaçoluklar izleyeceğimiz sürecin başlangıcıdır.

  zaten bu yasayı chp istedi falan derlerse hiç şaşırmam.
 • hiç beklemediğiniz bir anda gece yarısı oturumuyla meclisten geçecek demektir o zaman. pedofililer yaşadı!

  tanım: göstermelik bir geri çekilme.
 • nette az cumhuriyet'in haberini gördüm. yasa bir tarikat şeyhini kurtarmak için çıkarıyorlar diye haber atmış. iki cihanda da yatacak yerleri yok bunların.

  şu an itibarı ile güvenlik duvarına takılıyoruz. ilk fırsatta paylaşırız.