şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  bu işi halledelim ve binlerce gencin bu sorununu çözelim diye girişimde bulunduk, kanun teklifi verdik. birden kıyamet koptu. neymiş "tecavüzcüye af geliyor" böyle bir şey yok. bizim amacımız az önce anlattığım bu mağduriyeti gidermek. muhalefete bu konuda uzlaşma çağrıları yaptık "teklifiniz varsa getirin, halledelim" dedik. ne yazık ki bu çağrımız kabul görmediği gibi, aynı zamanda da bunu bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler ve çok önemli bir problemi yine ıskaladılar. bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı kısmen başardılar.

  --- spoiler ---

  tırı vırı... palyaçoluğa lüzum yok. kimseye çıkaramazsınız bu dangalaklığınızın faturasını.

  efendi gibi çık, göklerden gelen bir karar vardır de kapat konuyu.

  (bkz: 22 kasım 2016 erdoğan'ın istismar yasası muhtırası)
 • az önce başbakan tarafından yapılan açıklama.

  yanlış duymadıysam "küçük yaşta evliliğin suç olduğunu bilmemek" gibi bir laf kullandı başbakan. biz bunu cinayet olarak öğrendik halbuki. küçücük yaştaki kızla evlenmenin cinayetle eşdeğer olduğunu öğrettiler bize. bu suçu bilmeyen insanlar cezaevindeymiş de şimdi, binlerce çocuk da baba şefkatinden yoksun yaşıyormuş da...bla bla bla bla bla bla... vah canım, vah canım vahhhh...

  ben de gideyim bir suç işleyeyim, " ay pardon, suç olduğunu bilmiyordum" diyeyim...var mı bu suçtan kurtulmak? cezası neyse çekecek bu insanlar da...dışarı çıkartın bizi diye zır zır ağlanmayacaklar vekillerine... nasıl medenî olacağız ki başka türlü?
 • bu adamların yoklamalarından birini daha cumhuriyetin bekçileri olarak atlattık. sesimizi çıkarmadığımız her yoklamada şeriata, arabistan olmaya bir adım daha yaklaşacağız.
  "susma, sustukça sıra sana gelecek" artık geride kaldı
  "susma, sustuğun an tependeler." gündemde artık.

  sosyal medyayı hafife almayın, yazın.
  sokaklarda konuşun, bu adamların neler yaptığını, neler yapmadığını anlatın. yılmayın.

  oy vermekten daha fazlası gelebilmeli elimizden, aksi takdirde yoklamalarla yıldırılacağız.

  mustafa kemal'in askerleri olduğumuzu asla unutturmayalım.

  edit: bu arada bu gündemi işgal eden konunun başkanlık sisteminin bir pr'ı da olabileceğini atlamamak gerekir. cumhurbaşkanının isteğiyle geri çekilme haberleri okursak eğer bir pr çalışması olduğu kesinleşir. yani başarılı olsalar da olmasalar da kendilerine artı değer katıyorlar.

  edit 2: yavaştan haberler düşüyor pr çalışması kesinleşiyor:
  pr linki
 • 14 yaşındaki kızla evlilik/cinsel birliktelik kurmak isteyen yaratıkları üzecek gelişme.
 • daha dün grup başkanvekilleri muhalefete rest çekiyordu.
  uzaktan kumanda ile kapattılar.
  bunların hiçbir sözüne değer vermemek lazım anlaşılan.
 • türlü türlü palyaçoluklar izleyeceğimiz sürecin başlangıcıdır.

  zaten bu yasayı chp istedi falan derlerse hiç şaşırmam.
 • tasarı konisyona çekilmeyecek diyen mustafa şentop muydu neydi istifa edecek mi?
  zira bir güzel yiyeceksin kendi sözünü afiyetle.
  ak parti yok. başbakan yok. bakan yok. milletvekili yok. sadece erdoğan var.
  hep gördük böyle durumu. can dündar tahliye edilince de kararı olumlu buluyorum diyen adam sa ertes gün saydırmıştı karara.
 • --- spoiler ---

  if dolar > 3.35 try
  run cinsel istismar.exe

  --- spoiler ---
 • çekmeyiz demedik ki, çekedebiliriz ama çekdirttirilmeyiz demiştik. çekdirttirildiğimize göre bal gibi çekeriz. hem çekmek, çekmemekten iyidir. bizim algılar da iyi çekiyor hani.
 • "...yasalar toplumun kirli gelenekleri ile mücadele etmek için yapılır, hukuku o geleneklere uydurmak için değil. ama asıl mesele sizin bu ikiyüzlü muhafazakar ahlakınızdır, böyle bir önergeyi vermekte beis görmeyen vicdanınızdır. asıl mesele ‘dinin varsa ahlakın olmasa da olur’ anlayışının devlet eli ile topluma zerk edilmesidir. ‘biz allah ne der ona bakarız’ diye diye paramparça ettiğiniz insani değerlerdir. yasa geri çekilse bile bu karanlık ve bu çürüme hayatlarımız üzerindedir."

  hürrem sönmez