şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: cinsel istismar yasasının komisyona geri çekilmesi)

  üç vakte kadar ya da ğç vakitten de önce yine yeniden komisyondan tekrar çıkarılacağı anlaşılıyor.

  gündemi değiştirme ihtiyacının pik yaptığı noktada ileri sürecekler.

  zaten belli idi, küçük bir geri adım atıldı o kadar. tüm kadınlarla omuz omuza bu saygın kutsal mücadele sürecek öyle gözüküyor.

  bu binlerce yıldır yüzlerce uygarlığın filiz verdiği bu toprakların adı anadoludur. anası dolu olan bu toprakları bir gün gelecek ağlatmayacağız.

  http://odatv.com/…toya-geri-gelecek-2511161200.html

  erdoğan şöyle konuştu:

  "cinsiyetten kaynaklanan haksızlık ve adaletsizlik dönemler ve toplumlar üstü bir sorun olarak önümüze çıkıyor. yoksulluğun faturası kadına kesiliyor, evdeki mesaisi gözardı ediliyor. işyerinde cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa uğruyor. biz kadınlarımızın yükünü hafifletmeyi bir sorumluluk kabul ettik. bu doğrultuda çok ciddi düzenlemeler yaptık.

  tartışmalar üzerine dikkatimi çeken bu kanun teklifinin yeterince özenle hazırlanmadığını ve istismara açık bulunduğunu gördüm. bunun içinde toplumsal isteklere cevap vermek için atılan bu iyi niyetli adımın daha hassas bir şekilde değerlendirilmesini istedim. hükümetimiz bu doğrultuda gerekli adımı atıp teklifi geri çekti. inanıyorum ki geniş mütabakatla parlamentoya geri gelecektir."