şükela:  tümü | bugün
 • olay çok uzun aslında.

  bi arkadaşım var. taşradan ablası ve hepsi kız olan 3 yeğeni ile gelip iş kurmuş, ayakta kalma mücadelesi veriyor. akıllı bi adam. ama biraz pervasız.

  arkadaşım 1 yıl kadar önce nişantaşı'nda bi gece kulübü açtı. bu gece kulübünde çalışan elemanlardan biri kulübün ünlü müşterilerinden biri ile birlikteymiş. ilişki ilerlemeyince kızın içkisine ilaç koymuş ve kızla birlikte olmuş. tecavüz yani. kız da kulübe gelip elemana saldırmış. bunun üzerine arkadaşım elemanı işten atmış. ancak bu eleman bu olaydan önce arkadaşımın en küçük yeğenine (2002 doğumlu sanırım) okulunun önüne gidip gel seni eve bırakayım falan diye yaklaşmaya çalışmış, reddedilince telefondan ve sosyal medya üzerinden ulaşıp rahatsız etmiş. engellenince arkadaşımın diğer işyerine maaş alma bahanesiyle gelip kızı elle taciz etmiş. bu şerefsiz yeğenimizden 10 yaş büyük bu arada. neyse kızımız durumu sonunda annesine anlatmış. annesi de arkadaşım haberdar olur da bişey yapar diye tüm mesajları ve arama kayıtlarını silmiş. ancak şerefsiz kızının peşini bırakmayınca arkadaşıma anlatmış durumu.

  arkadaşım da elemanı ofise çağırıp dövmüş. şimdi burasının savunulur tarafı yok. ama sonrasında olanları düşününce insanın içi acıyor.

  eleman akıllı; hemen gidiyor, hastaneden rapor alıyor, sonra polise gidiyor. beni işyerine çağırdılar, 4 kişi kırbaçla dövdüler, sim kartımı kırdılar diye şikayetçi oluyor. polis hemen arkadaşımı alıyor ve gasp, eziyet, mala zarar verme vs suçlardan savcı ve hakim karşısına çıkarıyor. sonuç arkadaşım tutuklanıyor.

  tekrar söylüyorum, sıradan bir kavgada bunlar yapılsa sıkıntı yok, bence de tutuklama yapılmalı. ama şüpheli 16 yaşındaki yeğenine cinsel taciz sonrası harekete geçmiş. dolayısıyla ortada suç varsa bile haksız tahrik altında işlenmiş bir suç var. bundan dolayı tutuklama yapmak da tacizciye prim tanımak değil midir?
 • (bkz: kırbaçla adam dövüp üstüne mağdur olmak)

  yani arkadaş mağduru ayrı manyak manyağı ayrı manyak bir ülke burası. bıktım hepinizden. sen adamı çağır soy kırbaçla dört kişi döv. sonra da adalet diye ağla.
  adamı çağırırsın kendini tutamayıp bir yumruk atarsın. haksız tahrik olur. kusura bakmayın hakim bey kendimizi tutamadık önce soyduk sonra kırbaçladık tahrik olduk ne demek?
 • ayakta kalma mücadelesi verirken, nişantaşı'nda gece kulübü açan adamın maceraları.
 • "dolayısıyla ortada suç varsa bile haksız tahrik altında işlenmiş bir suç var"

  işte sıkıntı burada. meydana gelen hadisenin suç olup olmadığına karar vermesi gereken kişiler mahkemelerdir. ancak gel gelelim ülkemizde adalet düzgün sağlanmadığı için birileri kafasına göre başkalarını suçlu ilan edip kırbaçla dövebiliyor. ya da birileri nasıl olsa bir şey çıkmaz diye başkalarını taciz edebiliyor.

  ayrıca taşradan istanbul'a göç edip nişantaşı'nda gece kulübü açarak ayakta kalma mücadelesi vermek gözlerimi doldurdu.
 • cinsel taciz ayrı suç,
  mafyacılık oynamak ayrı suç.
  her ikisi de cezalandırılmalı.