şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • gayet normal sağlıklı bir erkektir. konunun bahsedilen erkeğin türk olması ile yakından uzaktan alakası yoktur. erkek olması olumsuzmuş gibi bahsedilen davranışları sergilemesi için yeter sebeptir. insanlık tarihi hakkında zerre bilginiz yok onu biliyorum, insanı medeniyetle beraber ortaya çıkmış bir ürün gibi görüyorsunuz onun da farkındayım ancak ne yazık ki gerçek bu değil.

  insan bir hayvan ve sizin o bok attığınız ilkel dürtüleri sayesinde dünyadaki varlığını sürdürdü. modern insan diye yücelttiğiniz o dandik, sahte yaşam formu her fırsatta aşağıladığınız ilkel dürtüleri olmadan türünü ancak kırk nesil falan sürdürebilirdi tahminime göre.

  tatmin olacakmış erkek, bak bak bak. hayalini siktiğimin kamiline bak.

  insan türünü hayvanlardan ayırmak içini kıçınızı yırtışınızı gördükçe sizinle empati kurmaya çalışıyorum. diyorum ki bu kamil acaba zihninde nasıl bir evren modeliyle yaşıyor. neden kendisini kendi ürettiği kriterlerle evrendeki diğer canlılardan ve dahi cansızlardan başka bir yere koyuyor. özel hissetmekle ilgili bu bitmek bilmez arzusu ilkel bir hayatta kalma dürtüsünün ürünü olabilir mi acaba. ancak sadece bu olsa sanırım doğa insanın yaptıklarıyla, beklentilerini çelişkiye sokacak bu kendi türünü beğenmeme halini oluşmadan engellerdi. bence şu an içinde olduğumuz çağdaki insanın konumu yine insanın kendisi tarafından manipüle edildi.

  insanın fiziki varlığının kendine yetmediği bu çağ pek çok olumlu getirisinin yanında estetik ve modernite çıkmazlarıyla da ünlü bana sorarsanız. sanat gibi teknoloji gibi mühendislik gibi zihni doyurmaya yönelik konularda bize tür olarak avantaj sağlayan mental yükselişimizin, sosyal ilişkilerimiz gibi fiziki formumuzla ilgili ihtiyaçlarımızda optimum sınıra ulaştığını görebiliyoruz. yani ne demek istiyorum. insanın yaratma, hayal etme, daha iyisini arama yeteneği ve arzusu kendi fiziki varlığını yetersiz görmeyle sonuçlanmak üzeredir. hayvan oluşu ile ilgili günümüzde giderek artan bir rahatsızlık içindedir insan. hayvanlığının onun zihninde oluşturduğu ütopyaya çizdiği sınırlar giderek katlanılmaz hale gelmektedir. bu durum şaşılacak kadar sığ bir reddediş ile kendini belli etmekle kalmayıp insanın geleceğinin bu açmazda yattığını da ortaya koyuyor ne yazık ki.

  biraz daha basitleştirmeye çalışırsak şu çıkarımı yapmak yerinde olacaktır. insan önümüzdeki asırda şu iki yoldan birine gitmek zorunda. ya hayvanlığını ve onun getirilerini reddederek şaşırtıcı bir aymazlıkla çelişkiler içindeki varlığını sürdürmeye çalışacak yahut modern dünya dediği fiziki varlığı ile uyumsuz kuralları organik bir yapıya ulaştırana kadar değiştirecek. bana ikinci seçenek tek çıkar yolmuş gibi gözüküyor çünkü şu an sadece ufak çatlaklarıyla karşılaştığımız bu çelişkilerle dolu modern insan tiyatrosu uzun vadede bizleri iki farklı hayat yaşamak zorunda bırakana kadar parçalanmaya devam edecek.

  sıçarken sikişirken kusarken açken hayvan,
  aşk yaşarken çalışırken şiir yazarken insan,
  olamayacağımızı anlayacağımız bir gün mutlaka gelecek.

  kadınların en çok kaynağa ulaşan erkeklerin genlerini rahmine doldurmak istemesi
  erkeğin olabildiğince çok kadına genlerini vermek istemesi varlığımızın normal bir parçasıdır. bununla sorunu olan insanlar çok büyük olasılıkla hatalı üretilmiş bir yaşama şeklinin kobaylarıdırlar. bu kobaylığın yaygınlığı hatalı olduğu gerçeğini perdelese de engellememektedir. entropi sadece bir fizik kuralı değildir. entropi fizik dünyada var olan bizlerin oluşturduğu ideolojilerin de çerçevesini çizer.

  modern insan ideali gibi fikirler de onu besleyecek enerji olduğu sürece ayakta kalacaktır.
  ve şu da bir gerçek ki entropi her türlü simülasyonda galip gelecektir.

  bir gün hepimiz hayvanlığımızın sınırlarına geri döneceğiz. aslında şu gün de o sınırlardan çok uzakta değiliz ancak bunu kabul etmekten imtina ediyoruz. entropinin darbesi bizi gerçekle yüzleştirene kadar da masalımızı yaşamaya devam edeceğiz.

  ister beğen ister rahatsız ol bu evrende 150 000 yıllık geçmişi olan homo sapiens sapiens sensin. varlığın köklü bir omurgalı gelişmiş memeliler ailesinin üzerine basarak yükseldi ve yayıldı. hayvanlığın dışında bu evrende seni destekleyen bir başka güç yok. o güç ki milyarlarca yıllık canlılığın sayısız yanılgısının derleyebildiği bilginin sonucu. bu eşsiz ve ihtişamlı geçmişe saygı duymayıp klozete, kıyafete, üretilmiş ahlaka, öğretilmiş sosyal yaşama saygı duyuyorsan sorun hayvanlıkta değil senin sığ bilincindedir.

  hayvan olmak gözle görülebilir nedenlerden ötürü ihtişamlı ve saygındır. bizi hayatta tutar, bizi tatmin eder, doyurur.
  insan olmak çelişkiler doğurur, doğayı türün kendisinden koparır, mutuz ve tatminsiz bırakır, uzun vadede kesin bir yok oluşa götürür.

  bu söylediklerimin tam manasıyla algılanacağı gün eminim bildiğimiz yaşama şeklinin artık yaşanamayacağı acı bir gün olacak.
  keşke insanlığı buna hazırlamanın daha etkili bir yolu olsa.
  keşke duvara çarpar gibi aniden değil de sindire sindire yaşasak şu geçiş sürecini.

  keşke biraz kendini merak etsen ey modern insan.

  (bkz: modern dünyada hayvan olduğunu unutan insan/@limon kimyon zorro)
  (bkz: canlı/@limon kimyon zorro)
  (bkz: insana canlı demenin hakaret olması/@limon kimyon zorro)
  (bkz: modern dünya/@limon kimyon zorro)
  (bkz: hayat/@limon kimyon zorro)
  (bkz: çiçek/@limon kimyon zorro)

  (bkz: 2.5 yıllık kız arkadaşıyla seks yapamayan adam/@limon kimyon zorro)
  (bkz: kadınların vücutlarını teşhir etme sebepleri/@limon kimyon zorro)
  (bkz: aşık olunacak erkeğin sahip olması gereken üç şey/@limon kimyon zorro)
  (bkz: domalsana aşkım/@limon kimyon zorro)
  (bkz: vajinanın çok çirkin bir organ olması/@limon kimyon zorro)
  (bkz: mastürbasyon yapmayan kadın/@limon kimyon zorro)
  (bkz: kadınları etkilemenin yolları/@limon kimyon zorro)
  (bkz: ilgi kadınların afyonudur/@limon kimyon zorro)
  (bkz: türk erkeğinin erken boşalmasının sebebi/@limon kimyon zorro)
  (bkz: kapıdan önce kadının girmesini bekleyen erkek/@limon kimyon zorro)
7 entry daha