şükela:  tümü | bugün
 • beyin firtinasi yapmaya deger bir distopya/utopya

  bu konuda bilgisi teorisi olanlari piste bekliyorum. benim aklimda paylasmak istedigim birkac fikir var ama ilerleyen gunlerde, biraz da arastirip, kafami toplayip editleyebilirim.

  not: cinsellik kotu demiyorum ama benim nacizane dusuncem bunun bir utopya olacagi yonunde.

  edit: cinsellik olgusu kucumsenmemeli, bence tum distopya ve utopyalarin temelinde varolan bir olgu. ben cinselligin toplumda bireyselligin/ bencilligin direk yada dolayli yoldan sebebi olduguna inaniyorum. benim dusuncem cinselligin olmadigi bir dunyada toplumsallik on planda olacaktir.

  diger bir nokta da, asagida bir arkadasin da orneklendirdigi gibi, bireyin zihnine ve gelisimine ket vuruyor, toplumun da ileriye gitmesini engelliyor. aslinda farketmesek de tum toplumsal kodlar cinsellik uzerine kurulu.
 • (bkz: 1984)
 • günümüzün hatrı sayılır bir bölümünü karşı cinsi etkilemeye çalışarak harcıyoruz. bunun direkt olarak 'yürümek' olması gerekmiyor. sabahın kör saatinde işe giderken saç baş uğraşması bile bilinçaltından gelen "o meme bugün emilecek" güdüsü yüzünden.
  yarın tayyip açıklasın, gerekli bakanlar adımı atsın ve cinsellik kaldırılsın; 8'de başlayan işe gitmek için 7,55'de uyanırım. evet işim çok yakın.

  cinselliğin olmadığı bir dünya, boş vakit olarak çağrışıyor benim kafamda. belki şimdiye 2 kitabım, 3 tiyatro oyunum vardı piyasada. ama ben onlara yoğunlaşacak zamanda ne yaptım? elin mervesine, busesine kendimi olduğumdan farklı tanıtmak için zaman harcadım.
  işte bunlar hep meme.

  memesi olan qıslar eqlesin xd
 • ben lisedeyken dahi cinselliğe mesafeli yaklaşan bir adamdım. evlenince olur derdim.

  hani istek olmazdı değil olurdu ama üzerinde durmazdım.

  haftada bir kitap bitirirdim. ders mers de çalışmazdım. kitaptan arta kalan zamanda internette takılırdım. şunu da öğreneyim bunu da öğreneyim vs vs.

  eğer o şekilde devam etsem şu an harvard'a filan gitmiş olabilirdim.

  ama işte kazara bir kız arkadaşım oldu.

  kız arkadaşın olması garip şey. elini ilk kez tuttuğumda bile garip hissettim. ilk kez bir kızın elini tutmuyordum ama ilk kez sevgilimin elini tutuyordum.

  sonra tabi birşeyler de yaşadık.

  sonuç? her an bunu düşünür oldum.
  bir kere tadınca vazgeçemediğin saçma birşey. kölesi yapıyor seni.

  öyle birşey ki yaptıktan beş dakika sonra sanki günlerdir yapmamışsın gibi yeniden bir istek oluyor.

  gerçekten insan beynini meşgul eden birşey. bu şey -sex güdüsü- olmasa belki de hepimiz birer dahi olurduk. ya da belki yaşam amacımız kalmazdı ve berbat bir halde olurduk. bilemiyorum. sonuç olarak bugün içinde bulunduğumuz dünyada tüm davranışlarımız cinsellik üzerine programlanmış durumda.
 • "düşünülemez." diye devam eden; fakat harf sınırına takılan başlık.*

  böyle bir dünya olsaydı muhtemelen kadınlar da erkekler de şu şekilde olurdu.
 • sylvester stallone nin 1993 tarihli ama çok güzel olan (bkz: demolition man) filminde ele alınmış konu.
  ızleyenler bilir utopik bir dünya fazla spoiler vermeyeyim. daha da var örnekleri aklıma gelirse yazarım.

  edit:(bkz: #66165593) equilibrium filminde de duygular yok ama tam olarak durumu karşılamıyor.
 • (bkz: sikerler)