şükela:  tümü | bugün
  • asıl anlamı cinsellik içermese de ne yazık ki bilinmeyen bazı sebeplerden ötürü toplumun nazarında adeta ilk anlamı cinsellik haline gelmiş olan kelimelerdir. ergenlerde bunu anlarım ama toplumda artık genel kabul haline gelmesi bana çok tuhaf ve kabul edilemez geliyor. örneğin;

vermek: doğal olarak günlük hayatta en sık kullanılan kelimelerden biri. birçok şey alınıp verilebilir ama nedense vermek denince bir sırıtma, bir cinsellik iması illa oluşuyo kafalarda.

top: her ne kasar asıl anlamı futbol, voleybol vs. için kullanılan yuvarlak nesne ve de savaş aracı olsa da bir şekilde, muhtemelen yuvarlak kelimesine yüklenen cinsellik anlamından ötürü bu hale gelmiş.

pompa: havayı ya da bir akışkanı başka bir yere aktarma aktivitesi. bir sürü şey olabilir neden illa o cinsel anlam?

31: bu en sinir olduklarımdan. ama vermek daha sinir bozucu.

çekmek: iç fesatlığının yansıdığı binbir yüzün en iğrençlerinden biri. bunu da çok ergence bulurum.

sokmak: yerleştirmek de aynı şekilde. çünkü dünyada bir tek o manada uygulanıyor bu, her sokmak bi cinsel aktivite çünkü ki, sokmak senince akla gelen ilk anlam bu. hatta küfür olarak bile kullanılıyor.

alet: bir sürü alet sayılabilecek şey var, why so çük? neyse diğer kelimelerde böyle uzun açıklamicam yazıcan geçicem yoruldum.

kamış, kaymak, çakmak, damarlı, kaşar, patlak, motor, kobra, rus, nataşa, emmek vs.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. şu hayatta en çok istediğim şeylersen biri, tüm bu saydıklarım ve aklıma gelip sayamadığım kelimelerin cinsel anlamda kullanılmaması. yoksa zamanla gitgide her kelime cinsellikle bağdaşıcak, doğru düzgün muhabbet edilemeyecek.

not: daha önce böyle bir başlık açılmış mı diye aradım bulamadım, muhtemelen yok. ha derseniz cinsellik çağrıştıran kelimeler başlığı var, hayır, bu çağrıştırmak değil artık direkt cinsellik anlamı verilmiş durumda bu kelimelere. bu konuyu dile getirmemin asıl sebebi bu. çağrışımı hoş görürüm ama toplumda genel kabul ile çağrışım değil bizzat bu anlamların verilmesi ve bu kelimelerin direkt cinsel anlamlarda kullanılmasına karşıyım. bunun değişmesini çok isterdim.
  • insanın canını aşırı sıkan kelimelerdir. boşalmak mesela. illa o şey mi boşalıyor neden illa cinsellik geliyor akla. amma çok yozlaştık.
  • insana iki muhabbet ettirmeyen ergen zihniyetin içine işlediği kelimelerdir.