şükela:  tümü | bugün
 • şerefsizler arasında yükselen bir trend.

  bu aşağılık insanlar (çoğunlukla erkektir kendileri) kendi görüşlerini doğru düzgün savunamadıkları için insanca davranan erkeklere bok atarak kendilerini konumlandırmaya gayret ederler. halbuki konumları yeterince bellidir*

  bir de insanca yorumlar yapan, insanca davranmaya çalışan erkekleri kadınlara yaranmaya çalışmakla suçlar bu mallar. çünkü kendi zavallı hayatlarında yaptıkları her şey kadınları etkilemek içindir. bir insanın çıkarı olmadan başka birini/bir grubu aşağılamaktan vazgeçmesi onlara abes gelir. tüm varlıklarını kadınları "avlamak" üzerine şekillendirirler.

  bu kişilerin yazdıklarına, söylediklerine itibar etmeyiniz. biz erkekler de insanız. insanlığınızı kaybetmeyin dostlar.

  düz: savunması yerine aşağılamaktan vazgeçmesi olarak düzeltildi. doğrusu budur.

  düz2: eğer kadınları önemsiyormuş gibi davranmak, haklarıyla ilgileniyormuş gibi yapmak kadınlarla yatmayı sağlıyor olsaydı; bu hıyarlar virginia woolf'tan daha feminist takılırlardı. hayatımda bunu kullanarak bir kadınla muhabbet kurabilen tek insana rastlamadım.
 • kadınlar, gerçekten kadın erkek eşitliğine inanmış olan insanlarla , modern yaşamın üç beş ekmeğini yemek peşinde olduğundan
  "kadın özgürdür abi yeeaaa"

  diye düşünen içten pazarlıklı erkekleri ayırt edebilir. aynı şekilde, doğru bir şey yaparken bir nevi ılık görünmekten korktuğunu ifade etmek de samimi gelmiyor bana. meriç damgası yemeden kadınlara insan gibi davranılmıyor diye sinirlenmişin resmen.
  asıl derdin kendi imajınla, ezilen kadınlarla değil. . ben de evde kalmış kız kurusu gibi görünmeden cinsiyetçilikle mücadele edemiyom bapıcan? her şeyin bedeli var.
 • cinsiyetçi değilim, meriç miyim ben şimdi?
  aptallık cinsiyete bakmıyor.
 • (bkz: düşüyor mu böyle)

  meriçler kendilerini kilometre öteden belli ederler, o yüzden kim neler kim değil rahatça ayırt edilebilmektedir.
 • yav hele meriç ne etti size
 • "cinsiyetçi olmayan erkeği" diye cümleye başlayan yazarın entry'lerinde, her fırsatta kadın mağduriyeti konusu üzerinden aferin toplama uğraşı varsa, konunun ne olduğundan bağımsız olarak kadın tapınıcılığı ve yüceltmesi akıyorsa, profeministliği ve veganlığıyla ilgili dikkat çekmeye çalışıyorsa mesele "cinsiyetçi" olmamakla ilgili olmuyor, "meriç" olmakla ilgili oluyor.

  feminist olmak başlı başına "cinsiyetçilik" unsuru diğer taraftan, başlığın kendisi çelişkili.
  (bkz: feministlerin cinsiyetçi olması)

  feminizmle ilgili ayrıca;
  (bkz: gender studies)

  meriçlikle ilgili olarak ayrıca;
  (bkz: iyi birisin meriç seni hak edecek çok kadın var)
  (bkz: meriç/@toroslardir benim yurdum)
  (bkz: kadınların aslında meriçlerden nefret etmesi)

  edit: meriçleri niye sevmiyorsun diye soruyorlar. gurursuz oldukları için değil, yalakalıkları için bile değil. dürüst olmadıkları için. ne okuyana karşı dürüstler, ne meriçlik yaptıkları kadınlara karşı, ne de kendilerine. işin aslı şu ki meriçlik yaptıkları kadınlar da sevmiyor bunları. saygı duymamaları zaten normal ama sevmiyorlar bile, çok travmatik.

  bir de gariptir ama neden meriçlerin büyük çoğunluğu vegan? bilen varsa yeşillendirsin. bir de, çocuğumuzu meriç olmaktan nasıl koruruz sorusu var aklımda.
 • başlığın altındaki entryler bile bu durumun bir kanıtı gibidir.

  gerçekten fırsatçı meriçleri meriç ilan etmek yerine sırf cinsiyetçi değil diye birine meriç demek temelinde ad hominemden başka bir şey değil. (çok fazla meriç dedim beh)

  ayrıca (bkz: ötekileştirme)

  maksat konuyu "utandırma" yoluyla savunulana değil savunana yönlendirip, karşıdakini sindirerek üste çıkmaya çalışmak.

  not: feministspor ve feminizm adı altında yapılan erkek düşmanlığının karşısında.
 • her ne kadar inkar edilse de cinsiyetçi davranmayan kişilere meriç etiketi yapıştırıldı bu platformda.evet o etiketi hak edenler var fakat cinsiyetçi davranmayan kişilere bu yakıştırma neden anlamadım gitti.bir bileniniz varsa gelsin anlatsın, ama efendice.bari efendi olmayı becerin, alaysı haller rutininiz olmuş farkında değilsiniz.

  yazar diyor ki : cinsiyetçilik yapmayanlara meriç yakıştırması hoş değil.
  sözlük diyor ki : ahahah meriç gelmiş.

  bizler can sıkıntısına gazel yazan kişiler değiliz fakat sizler ülke sorunları üzerine gazel yazın, becerirsiniz.