• sayın cinsiyetçilik, ekşi sözlük makamından aldığım talep üzerine size durmanız hususunda vermem gereken iş bu emri zat-ı şahanelerinizin yüksek bilgilerine arz ederim efendim.

veronica.

edit: ucuncu kisi dur kızma hemen. yahu sözlükte envayi çeşit geyik dönüyor, ben yapınca ters tepiyor ne iş anlamadım. cinsiyetçilikten hoşlanıyormuş veya konuyu ciddiye almıyormuş gibi görünmek istememiştim. varsa bir olay, belli bir hedef, söyleyin tepkimizi gösterelim. sözlükteki abuk subuk kadın şöyle olmalı, şunu yapan kadın, burası böyle olan kadın vs. gibi başlıklarla vakit kaybetmenin yersiz olduğunu düşünüyorum. bu toplumda eğitime çeki düzen verilmediği müddetçe bu kafalar devam eder, edecektir. o başlıklarda saçma sapan cinsiyetçi, kadını aşağılayan şekilde konuşanların hadleri de bildiriliyor diğer yandan. durum o kadar da vahim değil aslında.
    bir de, üç beş kuş beyinliye kızıp da bu topraklara laf etme n'olur. ne emeklerle, ne fedakarlıklarla, kanla kazanıldı bu vatan, söylememe gerek yok sanırım.
  • veronica wants to die. bu algıyla savaşa girip insanlarla ona göre konuşmadıkça hayali zat-ı şahanelerden arz etmeye devam edersin.

üçüncü kişi.

edit:

edite cevap olarak;
    eğitim sisteminden bahsetmeyeceğim, hâli ortada. ailede verilen eğitim zaten bugünlere getiren.. bu topraklara laf etmek de değil niyetim. hedef göstermek ya da belli bir konuya bireysel tepkimi göstermek değil niyetim. bunu zaten girilen entrilerden gördüğüm kadarıyla yapıyorum. ama insanların bu kanıksamışlığı üzerine zaten eğitim sistemi demek yerine ortak bir bilinç geliştirmek için yapılabilecek uygun bir yol gibi geldi bana. sonuçta bunu başka sosyal medya platformlarından yapılan kampanyalar vs ile yapan ve bu konuya dikkat çeken bir çok kurum ve sivil toplum kuruluşu var. ama dilden başlayan hareketler ne kadar yaygınlaşırsa yaygınlaşsın tepkisizlikle aynı noktaya dönülüyor bir yerden sonra. önemli olan bu algının yıkılması için bizzat kadınların çaba harcaması diye düşünüyorum. uzun zamandır ekşi sözlüğe girmemiştim, sol framede sürekli böyle başlıklar olduğu için rahatsız oluyordum. eskiden severdim ama şimdi başka herhangi bir şeye bakarken dahi insanların kişisel gündemlerinin bunlar olması beni rahatsız ediyor. ben 'dur de' dediğimde şu an bununla belki değişmeyecek, geyiklerine devam edecek insanlar ama uyarmaya devam edeceğim her gördüğümde. bu algıyı şu an değiştirmeye birileri başlamazsa gelecek kuşakların eğitimi ile ilgili bir şeyler yapılabilir. ama ben, yaklaşık olarak benimle aynı yaş grubunda olan insanlarla farklı yerlerde bu tutumlarıyla karşılaşmaya devam edeceğim. bunu değiştirmek için bir şey yapamıyorsam da kimse kusura bakmasın, topraklara laf ettiğim falan da yok, ülkemi ne kadar seversem seveyim bu şekilde yaşamak istemiyorum burada. 2. sınıf insan yerine konularak, üstüne bunun kadınlar tarafından istenen bir şey olduğunu bana söyleyip hemcinslerimin bu konuda bir şey yapmadıkları için bunu hak ettiğini söyleyen oldu bugün mesela bana. kimsenin haddine değil aşağılayıp, özgürlükleri elinden alınıp sonra da bunu istediğini ve hak ettiğini söylemek sırf erkek olduğu için. o yüzden anlık sinirle yazdığım için kendimi net ifade edememiş de olabilirim, sen de kusura bakma veronica55. ee hiç geliyor musun samsuna falanfjkhsdjk
  • sözlükte redpilldir, efendim evrimsel psikolojidir temellendirilmeye çalışmasının yanında neredeyse her başlıkta ve altındaki entrilerde cinsiyetçilik ve kadınlara yönelik yanlış algılardan sıkıldınız mı? ilgimi çeken başlıklarda bu şekilde gördüğüm entri yazarlarına zaten yazıyorum ama sözlükteki diğer kadınlardan da bu tepkiyi bekliyorum. vallahi ben bıktım kadın şöyledir, kadın böyledir diye ahkâm kesilmesinden. tanımlamak için başlık açarsınız tamam da neredeyse her gün bekaretti, türbanlıydı falan konuşurken araya bir başka başlık giriyor; erkek erkeğe masturbasyon yapmak. be... andavalları siz ibneler kendi sikinizin tatmini için bu kadınları gömmekten sıkılmadınız mı? size ne lan siz kimsiniz? bundan sonra cinsiyetçi herhangi bir tanım yapan beni bulur. hayat, sizin sikinize tapmaya göre ayarlanmış zaten. size göre orospu olup size göre şekil almaktan yılmış kızkardeşlerim, feminazilik verilen haklarla olmadı, olmayacak. köklerini kurutalım şu başkasına ahlakçı ama kendi küçük dünyasının kralı olan vasat heriflerin. ahlakçılık, namus üzerinden veya kıyafet üzerinden tanımlama, yok efendim evrimsel diye kadını maddiyatçı, duygusuz, embesil yerine koymalar 2. bir emre kadar uyarılsın görenler tarafından. fikir özgürlüğüne karşı değilim, fikirlerinizi değiştirmek istiyorum. o da olmazsa bu toprakların da geleneklerinin de sosyolojinin de fıtratın da....................... (bkz: türkiyeden siktir olup gitmek)
  • özür dilerim yanlış yazmışım. başlık nerden düzeltiliyor bilmediğim için değiştiremedim. onu geçersek hak veriyor musunuz? buyrun sohbete;
hesabın var mı? giriş yap