şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1135 entry daha
  • bir grup abaza tarafından çıkarılmışa benzeyen kampanya. ayrı tuvalet talebi erkeklerden gelen bir talep değil çünkü, bu konunun erkeklerin umurunda olacağını sanmıyorum. bu talep daha çok kadınların talebi. çünkü onlar çoğunlukla tuvalet kullanımında daha titiz ve temizliğe önem veren bir yapıdalar. ben bunun sebebini bilmiyorum, cinsiyet otomatik olarak insanı daha temiz yapmaz, ama ya yetiştirilme tarzı, ya da başka bilemediğim sebeplerce kadınlar tuvaletinin erkekler tuvaletinden her zaman daha temiz olduğunu gördüm tüm eğitim ve iş hayatım boyunca. pis bir tuvalete girmektense hiç girmemeyi tercih eden bir erkek olarak ayrı bir tuvalet olmadığı sürece pek çok kadının yurdum erkekleriyle aynı tuvaleti kullanmak istemeyeceği sonucuna vardırıyor, kadın erkek ayrı tuvalet şeklinde bir yapının da aslında bu şekilde ortaya çıktığını düşünüyorum. o yüzden “cinsiyetsiz tuvalet” adıyla politik doğrucu bir talep gibi sunulsa da bu durum aslında kadınlara “gelin bizimle aynı tuvalete girin, ne var bunda” demektir ve bu da bana saygısızca geliyor.