şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tuhaf bir durum, dünya üzerinde giyinen tek tür olan insan. tabi hayvanlardan giyinmesini beklemiyoruz yani biz çok gelişmişiz tamam ama çıplaklıktan rahatsız olmak nereden çıktı hep kafamı kurcalamıştır.
  kötü mü olurdu memeler özgür olsaydı ya da penisler, ne olurdu acaba yenmeseydi yasak meyve.
 • hayatın devam edebilmesi için gereken normal bir özellik olan cinsellik duygusuyla ilgili bir bozukluğu gösterebilen durum.
 • bize öğretilenlerin yanı sıra, estetik ve vicdani kaygıları bir yana bırakırsak, insanı (insanı betimleyen fiziksel olguyu da) sevmemek anlamına geliyor*.

  insan vücudu, bence rahatsız olması gereken bir nesne değil. tam tersine, çıplaklık, insanı olduğu gibi yansıtıyor: estetik görünümünüz dışında sizi diğerlerinden ayıran bir şeyin olmadığı bir gerçekliği tanımlıyor.

  ve bence, çıplaklık, insanın kendi içinde yaptığı bir devrimdir. vücudunu teşhir etmekten değil, kendinden utanmamaktan, varoluşun ile barışık yaşamaktan bahsediyorum.

  bakın, konu nerelerden nerelere geldi ;)

  not: isteyen zekamı sikebilir.
 • sacmaligin daniskasi oldugu gibi, insanlarin nicelikleri itibariyle kismen rahatsiz olmak gerizekaliligin tescilidir. zaten bundan rahatsiz olan insanin kendisine guveni yerlerdedir.
 • insan vücuduna stereotypelerla bakıldıkça olmaya devam edecek ve aşılamayacak olan hadisedir. işte manken gibi kızlar, kaslı erkekler, fit vücutlar bla bla...sonra yediğini kusan pamuk yutan kızlar, spor salonlarında kalp krizi geçiresiye çalışan adamlar. sonra reklamlarda, kliplerde, filmlerde, dergilerde "işte benim malım, servetim." diye poz veren simalar. tırnak içinde güzel kalçalar, memeler, karın kasları, yüzler vs. uuuu beybi ardından sex sells. e sen insanlara bi yanda bak bu harika diye satıyosun, sonra da din, siyaset, ahlak bilmemne diye yasaklıyosun. insanın hem kendine güvenini hem de iradesini kısıtlıyosun. her yer manalar bolluğu gibi görünen manasız hareketlerle dolu üstelik. rahatsız olmak değil de bu, rahatsız oldurulmak sanki bi yerde.
 • bu kategoriye girmeyen insanlar gidip çıplaklar kampında takılır veya game of thrones'da oynar. ben de böyle birkaç kişiyle tanıştım daha önce, çıplak gezenler derler onlara. kendine güvenleri çok yüksektir. ya büyük pipileri ya da büyük memeleri vardır (benim gördüklerim öyleydi ille de öyle olacak diye bişi yok) büyük memeleri olanları göze hitap eder, ereksiyon sebebidir. büyük pipili olanları insanda bir tiksinti uyandırır, off bi siktir git üstüne bişeyler giy dersin elinde olmadan. bikini izi amele yanığı falan filan gibi sıradan insanların karşılaştığı problemlerle karşılaşmayan aşmış insanlardır. genelde sporcu ve vejateryan (bunu bi doğru yazamıyorm yahu) olmaya meyillidirler. hiç bişeye para vermezler parazit gibidirler ve çok gezerler. her yerde çıplak gezemediklerinden olsa gerek, zaman zaman mahrurdurlar (mahrur değil başka bişeydi o ama adı aklıma gelmedi, neyse mahrur olsunlar götümüzden uyduruyoz nasolsa)
 • "derken, şeytan ona şöyle diyerek vesvese verdi: 'ey âdem! sana, sonsuzluk ağacıyla eskimez, çökmez mülk ve saltanatı göstereyim mi?'

  nihayet, ikisi de ondan yediler. bunun üzerine, çirkin yerleri kendilerine açıldı; üzerlerine cennet yapraklarından örtmeye başladılar. âdem, rabbine isyan etmiş, azmış, ziyana uğramıştı." (taha, 21-22)
 • yani sırf şu görüşe sahibim diye şu sayfada yok kendine güveni yok, yok düşünce şeklini bilmem napiyim. evladım sevmiyorum değil işin özü zaten tercihen istemem derim ben. ve uzun süredir araştırıyorum acaba gerçekten çok büyük bir sorun mu bu bir psikolojik problem mi diye ama kendime şöyle bir cevap buldum. bana çıplaklık çok saf, temiz ve savunmasız geliyor fakat günümüz şartlarında çıplaklık sadece sexist duygular uyandırdığı için arafta kalmış sosyal düşüncemle kişisel düşüncem. ben son ve kesin tercih olarak çok uzun zaman önce oluşturmuş olsam bile bu görüşü, kesin ve net bilgidir.

  not: herkesin giyimine kimse karışamaz, şo; şo şekil geyinir, şo; şo şekil geyinir, geyinir.
 • çıplaklık direkt olarak libidoyu düşürdüğü için gayet normaldir. özellikle erkeklerin kadın çıplaklığından rahatsız olmasından bahsediyorum. erkek fetişisttir. ki olmasaydı bu kadar çok çeşitte kadın iç çamaşırı ya da fantezi ürünü olmazdı. porno kategorilerinde bu kadar çeşitli kıyafet kategorisi olmazdı.