şükela:  tümü | bugün
201 entry daha
  • arı maya silgisini ve doksanlara ait bütün güzellikleri piyasadan kaldıranların neslinden türeyen ve üreyen siyasi otorite, türkiye cumhuriyetinin siktiriboktan yeni kimliklerine hem kan grubunu ( "siz kansızsınız, kan grubunuza" gerek yok dermiş gibi. gün gelince göstereceğiz kim kanlı, kim kansız! ve tabii aynı şey memleket için de geçerli! ), hem de beyaz ayyıldızlı al bayrağı koymamışlardır. hepsini tasfiye edeceğiz, onlar istedikleri kadar türkleri takip etsin. bizim her şeyimiz ortada. gizlimiz saklımız yok. gizli iş çevirenler düşünsün. bankalarında milyoncuklar olanlar düşünsün. kul hakkı ve yetim hakkı yiyenler düşünsün. kimlik değiştirmeye gittiğimde benden, süpermarkette görev yapan işçi kasiyerden bile daha alçak bir beyanla "onaltı lira ücreti var" diye böğüren kadın memur düşünsün. onu memur diye oraya oturtan düşünsün. türkiyeye ihanet edip, yeni türkiye borazanlığı yapan mendebur ve münafıklar düşünsün. bir gün gelecek, yakarsa bu dünyayı -müslüm gürsesin dediği gibi- garipler yakacak. kimliklerde bayrak var diyenler. silik bir bayrağa siz bayrak diyorsanız, - bizim buralarda böyle bir tabir vardır- ananız götünüze yağ değdirsin. yeni türkiye cumhuriyeti kimlik kartlarını ne anam, ne babam, ne karındaşım beğendi. kaybedersen otuziki liranı alırım ha diyerek beni tehdit eden otoritenin, sistemin, seküler düzenin allah belasını versin. anam bana beddua etme oğlum der. nasıl etmeyeyim be, nasıl etmeyeyim?! bu münkirlere beddua etmeyeyim de kime edeyim? her yere rezidans, yüksek bina diken; kentsel dönüşüm ihanetiyle ve daha nice ihanetlerle anamızı ağlatanlara nasıl beddua etmeyeyim?
  • yeni kimlik kartları, avrupa birliği regülasyonları ve dünya standartlarına uygun olarak üretilmekte ve dağıtılmaktadır. ülkemiz hükümeti, kafasına göre "içinde bu bilgi olmasın, şu olsun" gibi isterler koyamamaktadır. dolayısıyla gayet de geç kalınmış ve yerinde bir adımdır çipli kimlikler.
    sorgulanması gereken şey ise bilgi güvenliğidir. parmak izi gibi hiç bir zaman değiştiremeyeceğimiz bize özel bilgiler bu kartlarda saklanmakta, biz işlem yaptığımızda sunucular tarafından doğrulanmaktadır. dolayısıyla bu bilgilerin çalınması riski mevcuttur.