• çiprasın yalçın küçük gibi, orducu sosyalist gelenekten geldiğini gösterir.
  • genç, sana şöyle açıklayayım.

akp bu ülkeyi 15 yıldan beri yönetiyor. yani anlayacağın bu saatten sonra "öncekiler yaptı" muhabbeti baya bayatladı. yemez. hayvan terli.

halen kıçında donu, tankına benzini olmayan yunanistan'a 17 tane ada kaptıran da akp'dir. çipras'a bu şovları yapacak cesareti veren de akp'dir. diğer tarafta türkiye'nin söylediklerinin barzani'nin bir kulağından girip öbür tarafından çıkmasının sorumlusu da akp'dir. avrupa'yla, amerika'yla ilişkileri iç politikadan gaz almak için gerip, ülkeyi yemen, kuzey kore durumuna düşüren de akp'dir. fetö diye ağlayıp duruyorsunuz, fetö'nün bu ülkeye bu kadar zarar verebilmesini sağlayan, bu insanları o zarar verebilecekleri konumlara getiren, ve hatta halen bu konumlarda tutanlar da akp'li iktidar sahipleridir.

"solcular", "cehape", ot bok, sallayıp duruyorsunuz da, son 15 yılda bu salladığınız insanların ne sahip oldukları bir güç, ne de bu ülkenin yönetiminde en ufak bir söz sahipliği oldu. güç akp'de, ülkenin dizginleri akp'nin elinde. ülke bugün uçurumdan aşağı doğru gidiyorsa, bunun suçlusu arkada oturup "lan uçuruma gidiyoruz aloo" diye bağıranlar değil, önde oturup direksiyonu tutan aymazlardır. yani akp'dir.

evet, bugün türkiye'deki her şeyin suçlusu akp'dir. 15 yıldır tek başına iktidarda olmanın doğal sonucudur. bu saatten sonra "ama bizden öncesi" dediğiniz her şeye, verilebilecek tek ve haklı bir cevap vardır.

"lan 15 senedir sorgusuz sualsiz full halk desteğiyle iktidardasınız, düzeltseydiniz ya?"
  • akp döneminde gerçekleşmiş olaylardan biri.

salak akyalakalar utanmadan açık açık yazıyor bu acizliği. lan gerizekalılar!! ustalarınız türbe kaçırırken, kürdistan bayraklarıyla barzani karşılaması yaparken tek tek adaları ele geçirip yunan bayrağı diktiler, şimdi de üzerinde geziyor diyorsun kendi ağzınla, ve türkiye’deki solcular suçlu öyle mi? olm akp döneminde yaşanıyor bu olay, mal mısınız? bu arada ecevit döneminde böyle bir olay olsaydı adamın götünden kan alırdı, almışlığı da var. ayrıca pkk’yı da bitirip terörü sıfıra indirmiştir. mal mal konuşmayın.
  • hangi ege denizi balıklarındı?

çipras maalesef koca bir balon çıktı, önce (bkz: yanis varufakis) i harcadı. sonra referandum yaptı "hayır" çıktı ama "evet" çıkmış gibi davrandı.

yolun açık olsun çipras reis, umuttun ama olmadı.
  • nabak? ulan her bokta bizden hesap soruyorsanız verin ülkeyi biz yönetelim hıyarağaları.

ne biçim hasta tiplerle uğraşıyoruz ya. adamlar sınırsız yetki, sıfır sorumluluk istiyor.
  • bu tarz eylemler mesaj içerir. bir devlet başkanı durduk yere, savaş uçağına binip ege'de tur atmaz. mesajın bize olduğu gayet açık.

ege kenarına 3 batarya bora füzesi yerleştirip, "mesajını aldık, füzenin başını sana kaldırdık" yanıtını vermek lazım.
  • "yalnız şöyle bir çipura olsa da üzerine limon sıkıp, yesek" dedirtmiş başlık.

serbest çağrışım:
    (bkz: çipura)
  • benim komsum saga sola surekli asker gonderecek, gocmen akinlari yaratip benim ulkemin dengesini bozacak, "savunma sanayisine para lazim" diyerek vergilere abanacak, tanka biner bir iki tabur askerle sinir kapilarinda turlarim lan. asil tatli su solcusu olan cipras, adam gule oynaya ucak turu yapmis gostermelik.
  • yine eksik bilgiyle reaksiyon verilen bir olay.

çipras ege denizi'ndeki ihtilaflı bölgelerin üzerinden mi uçmuş? öyle bir haber görmüyorum. zaten hem türkiye, hem yunanistan tarafından tanınan yunan hava sahasında uçtuysa bunda bir şey yok.

"herkes bize düşman" yaklaşımıyla berbat politikalarını kapamaya, anti-demokratik yönetim şeklini kamufle etmeye çalışanların gazına gelmeyin.
hesabın var mı? giriş yap