şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yunan ekonomisinin 2010'da neden cortladığına emsal teşkil eden olay. bu gerizekalı yunan kardeşlerimiz bizden it gibi tırstıkları için gereğinden fazla savunma harcaması yaptılar. ister inanın ister inanmayın bunların elinde biraz para olsa ''türkiye'nin verdiğinin 2 mislini vereyim onlara satma'' der.

  he yorgo he git putin'e ''abi nolur satma'' de belki satmazlar ahahaha

  (bkz: #74899676)
 • eğer türkiye bu s400'leri alıp kurmazsa ege'de askeri üstünlüğü biraz sarsılır.şu an ki durum budur.
 • kimsenin bunları ciddiye aldığı da tehdit ettiği de saldırdığı da yok.bunlar niye kendi kendilerine savaş triplerine giriyorlar? yunanistan'da seçim mi yaklaşıyor nedir? istesek şimdiye kadar çoktan saldırırdık ama zaten nato üyesi saldırmayız vs. ne oldu da bunlar iç politikalarında sürekli türkiye ile savaş naraları atıyor kimse sallamıyor sizi la sakin olun.
 • doğruluğundan şüphe ettiğim haber.

  her ne kadar s-400’ler özellikle uçak vurma konusunda oldukça etkili olsa da hava savunmamızın diğer unsurlarıyla entegre edemeyeceğimiz için etkisi oldukça sınırlı olacak (rusların bize “maymun” versiyonunu satacağı faktöründen bağımsız olarak).

  bunu da en iyi bilen ülke yunanistan. kıbrıs füze krizi sebebiyle güney kıbrıs afedersin rum kesimi’nin almayı istediği s-300’ler yunanistan’a itelendi. o günden beri de s-300’ler öyle mal mal duruyor.

  zaten batı’nın s-400 meselesindeki itirazı “türkiye çok kuvvetlenecek” değil ki, rusya’nın türkiye’deki s-400’ler üzerinden f-35’lerin bazı teknik bilgilerine ulaşabilecek olması.
 • doğruluğundan şüphe etmediğim haber.
  bu kravatsız gezmeyi marifet sanan beyinsiz sarsak 7/24 türkiye düşmanlığı kastırıyor zira göreve geldiğinden beri kendi memleketinin ırzına geçti, sallantıda olan ekonomisini daha fena taklaya getirdi.
  neticede böyle kafatasçı türk düşmanı siyaset izleyerek hem seçmenini yalıyor hem de tasmasından tutan patronlarına diyetini ödüyor.
 • kendi kendine tribe girmesi.

  yunanistan kendini sürekli türk düşmanlığı ile meşgul ediyor. biz de bir süre aynı hataya düştük. bir yandan pkk ile mücadele bir yandan yunanlılar ile soğuk savaş. ki öncesinde kıbrıs mevzusu vardı.

  yunanistan eskiden beri kendini dev aynasında görür. tıpkı bizim tarihimizle övünmemiz gibi. ancak onların bir farkı var. onların arkasında bir batı dünyası var. o olmasa gerçekten çok aciz durumdalar. yunanistan ile bir topyekün savaşa girilse 6 ay sürmez komple yunanistan alınır. batı dünyası müdahale etmediği sürece işleri çok zor.

  şu anda türk ordusu bütün dikkatini suriyeye vermiş gibi gözüküyor ancak ; ege ve batı marmarada ciddi bir asker birikimi var. yunanlılar da bundan rahatsız oluyor. hem suriye hem yunanistan tarafında askerlerimiz olması cidden rahatsız etti adamları.

  şu anki şartlarda yunanlılarla savaşa girmemiz mümkün değil. yunanistan sürekli abilerine ağlanıp bir şeyler koparma derdindeler. ve bunu güzel de yapıyorlar.