• ayni anda cipskola derseniz bi daha dersiniz falan.. kar$i taraf cipskola dedikten sonra konu$amazsiniz, birisi isminizi soyleyene kadar.. kon$ursaniz kaybedersiniz ve ya cips ya kola alirsiniz.. bi de (bkz: pringles)kola vardir..
  • dün bir ecnebi televizyonunda yayınlanan, tv programında duyarak dumura uğramamı sağlayan laf. aynı anda aynı şeyi söyleyen kadınlardan biri diğerine

- you owe me coke now!

demiş ve beni, bu akım türkiyeden buraya veya ters yolu nasıl geldi, ne zaman geldi, kim getirdi gibi sorularına gark etmiştir.
  • ingilizcede de "jinx" olarak varolan oyun.
  • benim çocukluğumdaki versiyonu şu şekildeydi efendim,aynı anda aynı şeyi söylersen ve arkasından en önce kim cipskola derse ona cips ve kola borçlusundur..
    ve fakat bu borcun ödendiğini hiç hatırlamam zira orta sınıf aileye mensup bir çocuk için cips ve kola ikilisi bir nevi ütopyaydı.
    şöyle ki;tombi alsan kolaya para yetmez, aynı harçlığın biyerine sığdırman gereken bi de öğle yemeği var. yemeği evden getiriyim desen anne parayı zaten az verir ne de olsa yemeğin yanında abur cubur alısın sen diyerekten ki abur cubur da olsa olsa mehmet akın amcanın dükkandan aldığın iğrenç leblebi tozundan müteşekkil çoğunlukla, yani tombinin de ütopyaya dönüşmesi an meselesi..
    belki de bu yüzden bir süre sonra tat vermemeye başlamıştı, cipsk.. amaan siktiret moduna girmiştik..
    şimdi düşününce leblebitozuelvangazoz desek ve on söyleyişte bir kazansak bu ikiliyi o zaman biraz daha manalı olabilirmiş.
    sözlerime burada son verirken mehmet akın amcaya da selamlarımı sunmayı ihmal etmiyorum..
  • aynı anda aynı seyin soylenmesi sonucu taraflardan birinin bu kelimeyi soyleyerek kar$ı tarafı kendine cips ve kola borclu hale getirme sozu ancak genelde hayır olum ben once soyledm itirazıyla sonuca ula$mayan cocuksu caba...
  • cips kola blöf özel kilit.
  • iki insan ayni seyi ayni anda soylediginde cipskola ozel kilit denir bu ilk konusanin digerine bi cips ve bi kola borclu oldugunu belli eder..
  • bir de cips kola aynali blof vardir, ama aynali blof nedir hatirlamiyorum. sanirim aynali blof olunca birinin adini soylemesi yetmiyodu. yetmiyoduysa nasil bitiyodu bu oyun. 80li yillarin gicik gencligi iste, amerikan style oyunu idi bu.
  • bunun bi de cips kola panda pasta kilit bom u vardı bizim oralarda...vardır da ne açgözlülüktür bu kardeşim... ne nankörlüktür ne gözüm doymaz daha da isterimciliktir! ha ne oldu eş zamanlı aynı kelimeleri dedik de bişe mi oldu..? sonrasında ben konuştum da sana koşar adım bu saydıklarını mı aldım? yoo.! e neden kendini yorarsın nedir amacın? nedir bu gereksiz enerjinin maksadı?heü? akıllı bıdık seni..

off..küçükken çok salakmışız lan.
  • genelde ilkokul çağında ike aynı anda aynı şeyleri soyleyen iki veledin cips ve colasına iddiaya girdiklerini belirtip susmalarını ifade eden durum
hesabın var mı? giriş yap