• bir trt dizisi. olum siktir git, çekil aradan çekil.
  • az önce hasan paşa'nın "hamam külhanı" tabirini kullandığı trt 1 dizisi.
  • yaz günlerinde çekilmez diye düşünüyorken içine çeken başarılı bir yapım olmuş. basroller dışında kalan oyuncularin çoğu popüler değil dolayısıyla daha izlenir kılmıştır.
  • ahmet mümtaz taylanın okuma yazma bilmeyen hasan paşa' yı oynadığı dizi.

(bkz: yedi sekiz hasan paşa)

gece gece tarihe kattıklarından çok; kurabiye, acıbadem, vişneli mekik vs gibi enfes tatları aklıma getirmiştir.
  • birkaç ay öncesine kadar hiç merak etmediğim osmanlı ve türkiye tarihine merak duymaya başladığım için şimdi ilk bölümünü izleyeceğim dizi.
  • sultan murad'ın çok tatlı bir ruh hastası olduğu mini dizi. ahmet mümtaz taylan'ın da ayrıca döktürdüğü söylenmeden geçilmeyecek bir husus. hasan kumandan dizinin en keyifli karakteri. abdülhamid han da olmuş. dik duran, sabırlı, sakin, zeki... mimikler ve bakışları abdülhamid'i epey çağrıştırıyor.
    ben özellikle bugünü daha iyi anlamak için diziyi önemli buluyorum. ve yine trt'nin geçmişte yaşanmış mühim hadiseleri böyle mini dizilerle ekrana taşıması gerektiğini düşünüyorum. devamını bekliyoruz yani.
  • bu gece final bölümünde saraya baskın yapılacak dizi.
  • bu kadar güzel konu ancak bu kadar kötü işlenebilirdi.final bölümü rezalet oldu.bu tür konulara daha büyük yapımlar olmalı.bir dizinin içerisinde de aşk konusu işlenmesin arkadaş.
  • yedi sekiz hasan paşa rolüyle ahmet mümtaz taylan'ın ve sultan abdülhamid rolüyle burç kümbetlioğlu'nun son derece iyi bir oyunculuk çıkarıp geri kalan oyuncularının seyircinin sabrını zorladığı, ikinci bölümü itibarıyla dikkat çekmeye başlayan ve gittikçe merak uyandıran, kitaplardan okuyup okuyup unutulan bir tarihi vakıanın hafızamızda yer etmesini sağlayan, daha kaliteli benzerlerini beklediğimiz mini trt dizisi.
  • ihsan tombuş tarafından yazılmış, april yayıncılıktan çıkmış, sürükleyici ve keyifli bir kısa roman.

''kiminin felaketi, kiminin ikbalini sağlar.''
hesabın var mı? giriş yap