şükela:  tümü | bugün
  • mart ayında iki farklı havaalanından (izmir ve bodrum milas) kiralama yaptığım ancak pek memnun kalmadığım, araçları eski olan kiralama şirketi.

öncelikle iki havaalanında da şirketin ofisi bulunmamaktadır. havaalanı çıkış kapısında isminizin yazılı olduğu bir kağıt ile şirket çalışanları sizi karşılamaktadır.

izmir havaalanında dizel ekonomik araç grubundan kiralama yaptım, 2013 model peugeot 208 araç geldi. araç 25.000 km'deydi. aracın teslim alımı ve teslim edilmesi işlemini havaalanının girişindeki petrol ofisi'nde yaptık. araç çok iyi halde değildi ve benzin göstergesi bozuktu. aracı teslim ederken dolu olduğunu ispatlamak için benzinlikten fullemem gerekti.

bir hafta sonra bodrum milas havaalanında dizel compact araç grubundan kiralama yaptım ve 2011 model renault fluence geldi. asıl hayal kırıklığını burada yaşadım; araç 63.000 km'deydi. her tarafı çizilmiş, hırpalanmış şirket araçlarından bir farkı yoktu. arabanın içi çok temiz değildi ve bir çok aksamından ses geliyordu. ayrıca aracın deposu full değildi, çeyrek depo teslim aldım ve çeyrek depo teslim edebilmek için sık sık benzinliğe uğrayıp az miktarda yakıt doldurmam gerekti.

kısacası çok ciddi bir fiyat avantajı olmaması halinde tercih sebebi olamayacak araç kiralama şirketidir.
  • yılbaşı için izmir'de kiralama yaptık bu firmayla.

oldukça güzel bir deneyim yaşadık; ekonomik sınıftan otomatik hyundai i20'miz çok temiz ve yeniydi. şirketin havalimanında ofisinin olup olmamasını da pek sallamıyoruz açıkçası adamlar havalimanı çıkışında araçla bekliyorlar sizi zaten.

tavsiye ediyorum.
  • ofisleri var mıdır yok mudur bilmemekle birlikte hizmetlerinden son derece memnun kaldığım firma. öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey siz araç modeli değil araç özellikleri seçiyorsunuz. özellik olarak otomatik vites olsun dizel olsun hatchback olsun derseniz size fiat punto da gelebilir i30 da seat leon da vs vs.yani istediğiniz tarihler arası hangi araçları uygunsa istediğiniz özelliklere uyan onu gönderiyorlar. 3-4 kez hizmetlerine nail oldum ve çok memnun kaldım. filosu son derece temiz. daha 500 km'si dolmamış arabaları size teslim ediyorlar. herhangi bir çek,senet işine girmiyorlar. hava alanından teslim edip hava alanından teslim alıyorlar. tek istekleri yarım depo ve temiz teslim ettikleri arabayı yarım depo ve temiz teslim almak.
  • çok zorunlu değilseniz bulaşmayın.
    kiraladığım araç arıza yaptı, yerine verdikleri araç da arıza yaptı.
    üstelik araçları yeni değil ve bakımsız.
  • birkaç gün sonra araç kiralama hizmeti alacağım şirket. buradaki yorumlar ve kafamdaki sorulardan dolayı izmir merkez ofislerini arayarak bilgi aldım. araç için marka ve model garantisi verilmemekle birlikte aynı sınıf üzerinden vites ve yakıt türü benzerliği gözetildiğini, bu şekilde aynı sınıftan araç olmaması halinde bir üst sınıftan araç verildiğini söylediler. bakalım, göreceğiz.

1. ek: bugün teyit ettim ki seat toledo tercih etmeme rağmen renault fluence tanımlamışlar. merkez ofis telefonu açmıyor. merkez gsm numarası şubeye yönlendiriyor. bayiliği bulunan ve aracı alacağım şube de sistemden bu tanımlanmış merkez ofisle görüşmelisiniz diyor. ayrıca seat toledo bir başka yerden gelebilirmiş ama 35 euro + kdv ödemem gerekirmiş. sanırım ilk golü yedim.
  • izmirde havaalanı ofislerinden 21 ocak günü 4 günlük araç kiraladım bunlardan, pegasus'un web sitesi üzerinden yapmıştım rezervasyonu, en uygun bunların fiyatıydı. daha önce farklı firmalardan kiralama yaptığımda ön provizyon olarak kredi kartına 300tl bloke koyuyorlar, aracı iade ettikten en fazla 4-5 gün sonra da hgs vs. ücretlerini kesip blokeyi kaldırıyorlardı. bunlar kredi kartından 1200tl ön provizyon aldılar. aracı iade etmemin üstünden 5 gün geçti arayıp ne zaman kalkar diye sorduğumda pişkince 21 gün sonra otomatik kalkıyor dediler. bulaşmayın, bulaştırmayın.
  • 40bin km de eskimiş her tarafı vuruk içinde araçları kiralayan saçma sapan bir şirket.

tasit.com da uygun fiyatlı görünce başıma ne gelebilir ki diye atladım. ruhum fakir orası benim sorunum kendime kızıyorum daha çok.

günlük 30 tl ekstra 500 euroya kadar hasarları karşılayan bir sigorta yaptırmam gerektiği söylendi. hadi verdik. uğraşacak halim yoktu. acelem vardı. sigorta şartlarını dikkatli okumamışım demek ki dedim.

arabayı gördüm tam bir hayal kırıklığı. bir de hasarları kontrol etmem isteniyor. ulan nesini kontrol edeyim. hasarsız yeri mi var? neyse yine aldım geçtim.

yakıt politikaları tam dolu alıp tam dolu teslim etmeye alışkın bünyeme ayrıca ters tepti. tamdan bir diş eksikti. aynı şekilde getirirsiniz dedi. bir de onu mu ayarlamakla uğraşıcam ben?

geri vericem arabayı 6 tl hgs den geçmişim. 16 tl talep ediyorlar çünkü 10 tl hgs kullanım bedeli cahil nasıl bilmezsin. hayatımda böyle şey duymadım o kadar araba kiraladım. tasit.com da kesinlikle bu yazmıyordu buna emindim artık. kendi sitelerinde yazdığını orayı okumak zorunda olduğumu söylediler. elimdeki sözleşmede yazmıyor yahu. tasit.com ile hala iletişim halindeyim. umarım çözerler meseleyi.

10 tl nin hırsızlığını yapan eski püskü arabaları kiralayan şirketin, izmir havalimanında gayet kurulu ofisi nasıl olabiliyor benim aklım almıyor. resmen merdiven altı kiralamacılar gibi çalışıyorlar.

ben yandım siz yanmayın. fakirlik yapmayın. gidin avisden budgettan kiralayın az daha fazla verirsiniz başınız ağrımaz, enayi gibi hissetmezsiniz.
  • + nispeten ucuz
    - ataturk havalimani 'nda ofisleri yok
    - full tank teslim etmiyorlar, aldigin gibi getir diyorlar. teslim ederken yakiti ayarlamak imkansiz..

bir de supheliyim ama, bloke icin kredi kartina yansittiklari tutari araci teslim ettikten 1 ay sonra iade edeceklermis. umarim ederler :)

edit: ettiler!
  • geçen hafta için kendilerinden araba kiralayıp pişman olduğum şirket.

şöyle ki, pegasus'un web sitesinden uçak bileti aldıktan sonra çıkan araç kiralama motorunda en iyi puana sahip ve en uygun fiyatı veren şirket kendileri. işin gerçeği, izmir'de uçaktan inip arabayı teslim almaya gelince anlaşılıyor.

firmanın havaalanı içerisinde veya otoparkında herhangi bir ofisi yok. indikten sonra ofislerini bulamayınca telefon açtım, bana b kapısında beklememi 10 dakikaya geleceklerini söylediler. geldiler, tanımadığımız bilmediğimiz bir adamın arabasına binip, havaalanı çıkışına doğru polisin olmadığı ama park etmenin yasak olduğu bir yerde durup, arabanın bagajının üzerinde sözleşme imzaladık. bu esnada da sürekli polis mi gelecek ceza mı yazacak gerginliği oldu. gelen arabanın neredeyse her tarafı çizik ve vuruk. aracı teslim ederken "burası yoktu siz yapmışsınız" deseler ispat edemezsiniz. web sitesinden aracı seçerken dolu depo alıp dolu depo teslim etmeyi seçtiğim hâlde aracı çeyrek depoyla teslim aldım. getirirken böyle getirirsin dediler ama ben o aracın deposu kaça dolar, çeyrek depoyla teslim etmek için ne kadarlık yakıt almam gerektiğini nereden bilebilirim? benim rezervasyonda araç teslimi 22:30 seçiliyken, adam 21:30'da getirirsin diyor. o da haklı belki haftasonu o saatte evden çıkıp araba teslim almaya gelmek istemiyor olabilir ama o zaman bana neden aracın teslim saatine göre fiyat veriliyor anlaması güç.

üç gün sonra, aracı teslim etmeden önce telefon açtım, geliyorum dedi. gittik, aracı teslim aldığımız gibi havaalanı içerisinde polis olmayan bir yerde durup 15 dakika kadar adamın gelmesini bekledik. o an polis plakaya ceza yazsa bunun sorumlusu kim olacak belli değil. adam arabayı aldı, gitti. benim teslim ettiğim saat ile, teslim edeceğimi belirttiğim saat arasında 1 saatlik fark var. bu adam 21:45'de bir ceza yese ya da allah korusun kazaya karışsa sorumlusu ben mi olacağım o mu olacak bilmiyorum. umarım bir sorun çıkmaz da uğraşmayız, yoksa ofisi olmayan bir firmadan nasıl muhattap bulabilirim hiç bilmiyorum.
  • bloke ettikleri tutarlari bir turlu geri vermeyen firma. 3 hafta oldu neredeyse. hala 1500 liram bloke. telefonlari acan yok. lan sanki adamlardan borc istiyorum ya. verin ulan parami