şükela:  tümü | bugün
  • bir cerkez yemegi.
    tavuk, iyi pişmiş dana eti, sarımsaklı ve salçalı soslar, küçük hamurlar...
    yendikçe yeniyor mubarek.
  • çırdıgış'ın yanlış hali.
  • gurbette okuyan çerkes öğrencinin ancak altı ayda bir yiyebileceği güzelim yemek.
  • koca bir tepsiyi istisnasız tek başıma yiyebildiğim mükemmel yemek. üzerine de özel çorbasını iç. mis.
  • ne çerkezi efenim bi zatihi ben kendim fifty percent çeçen olarak diyorum yok öyle bişey bildiğin çeçen yemeği o herşeyi çerkezlere yamamayın
  • her gün olsa yine yerim usanmam bıkmam ayrıca kurutulmuş tuzlu dana etiylede tapılası aşıkolunası bir tat verir efenim afiyet olsun ..
  • yaşlıların genellikle siyah et ile benim ise tavuk etiyle tercih ettiğim şaheser. çerkesçe (adigece) çırdıgış, cirdingiş; çeçence ( noxçiyn mott ) gılnış diye de anılır.

can alıcı noktası hamurun kıvamı ve soslardır.

ayrıca haşlanan tavuk veya etin suyu ayrılır ve yemekten sonra bardaklara doldurularak içilir. artık eskilerin uydurması mıdır, yoksa gerçekten işe yarar mı bilmiyorum ama, bu suyu içmenin yemeğin mideyi fazla yormasını engelleyeceği söylenir.
  • özbeöz çeçen yemeğidir başka kafkas halklarına aitmiş gibi davranılınca dellenmekteyim çerkez falan değildir efendim bildiğin cahar dudaev dokka umarov gibi arslanların halkının, bizlerin, çeçenlerin yemeğidir maksadım çerkez kardeşlerime laf etmek değil her gördüğünü çerkezlere ait sananlaradır.
  • cirdingis (gilnis) çeçen yemegidir. az önce de bir tepsi yemiş bulunmaktayım ölmeden herkes yemeli.
  • (bkz: çirkin kız)