şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kafan rahat olur. kadın için de erkek içinde. mesela makyaj yapmadığına rastlarsın yakışmıyor, kötü olmuş gibi düşünceler kafanda yer etmez veya o gün dağınık bir haldedir fiziki görünüşüne takmazsın -bakmazsın, ruhunun derinliklerine inersin. hayal kırıklığı gibi bir durum söz konusu olmaz, çünkü güzelliği için onun yanında değilsindir,sevdiğin için yanındasındır. zaten gerçekten seviyorsan varsın herkese çirkin olsun, sana en güzelidir.
  • estetik olarak güzel olmayıp, beyni ve kalbi inanılmaz güzel birisiyle yaptığım eylemdir...
  • “insan sevdiği birini nasıl çirkin bulur? çirkin diyecek kadar sevgisinden arınabiliyorsa neden sevgili olur?” gibi soruları da bünyesinde barındırır bu durum. bulundursun yani bi zahmet.
  • türk kadını için olağan bir durumdur.
    türk erkekleri olarak büyük çoğunluğumuz çirkin. ama içimiz güzel.

dip not: tc vatandaşı erkeklerden bahsediyorum.
  • ne sevgililiğinden bahsediyorsunuz? cidden iğrençlikleriniz bitmiyor. bu kadar metalaştırma ve şekilcilik olmaz ya.

çirkin sıfatını yapıştırıp sevgili olmak. her iki eylem de iğrenç. gün geçtikçe daha çok tiksiniyorum...

nietzsche'nin dediği gibi "ben bu kulaklara göre ağız değilim."
  • sana çirkin gelen biriyle sevgili oluyorsan ya parasına göz dikmişsindir, ya ciddi depresyondasındır ya da cinsel aktiviteni kaybetmişsindir.
  • her şeyi tip zanneden bir mal başlığı.
    önemli olan kafa uyumudur. eninde sonunda yaşlılık gelecek ve güzellik de yakışıklılık da eski etkisini kaybedecektir. işte o zaman bir insanın mütevazi olması, iyi bir dinleyici olması, partnerine önem vermesi gibi kriterler ön plana çıkacaktır.
  • guzellige yatirim yapacak kadar salak degilim. o kadar duygusal yatirimi tas catlasin 15 yil surecek birseye yapamam, is adami sifatina yakismaz.
  • aşık olunan aşık olana her türlü güzeldir. tartışmaya açık bir konu değil bence.
  • çirkin olduğunu düşünüyorsanız imkânsızdır.

derinliklerinde ne kadar iyi bir insan yatsa da çirkin olduğunu düşündüğünüz biriyle sevgili olamazsınız. gerçekten sevseniz aklınıza gelmezdi bile güzellik, çirkinlik kavramları.

ayrıca soyunup yatağa nasıl gireceksiniz?