• bir tanıdığın, başka bir arkadaşın kız arkadaşının çirkinliğini anlatmak için kullandığı cümle*:

- abi hani çirkin kadın yoktur az votka vardır derler ya?
    - ee?
    - öle bi votka yok.
  • eğer içki içmiyorsanız ve 18 yaşından küçükseniz then go to: bütün kadınlar güzeldir
  • rus atasözü.
    (bkz: cirkin kız yoktur)
  • rusların çok güzel bir sözüdür fakat "nefes alsın yeter " mantığındaki türk erkeğinin votkaya ihtiyacı olmadığını da hatırlatmak gerek...
  • bu lafı duydukça, yaklaşık iki sene önce başımdan geçen bir olayı hatırlıyor ve doğru olmadığına kanaat getiriyorum.

bir arkadaşım beni "abi seni bi kızla tanıştırıcam, acayip, fransız gibi hatun" diyerek dışarı çağırmıştı. uyardım öncesinden, "olm bak fransız gibi diyosun? illet bişeydir o, güzel giyiniyodur anca, uğraştırma beni" telkinlerime "yok be olm fransız gibi" diye karşılık vermiş ve zaten ikna olası olan beni o gece yanına almıştı.

şimdi gereksiz komikliğe girmeden geceyi anlatıyorum.

kızla tanıştırdılar... muhtemelen hayatımda gördüğüm en çirkin kız hala o'dur. acayip bi'şey, allah belasını versin... bi' yerdeyiz, canlı müzik yapılan bi' yer. karanlık... bakıyorum etrafıma, mutlu oluyorum. mis gibi kızlar var. kıza bakıyorum, bitiyorum. arkadaşıma "bu mu lan bana layık gördüğün" diye de söylenip duruyorum; "abi fransız gibi"de ısrar ediyor.

neyse dedim, erkeklik yapmış olalım... içkiye dayanayım, illa güzelleşir, olursa olur. sabahki pişmanlığı da kabulleniyorum. şimdi ben başladım içmeye... iki bira, kız çok çirkin... 4 bira, kız çok çirkin... kafam geldi, kız hala çok çirkin... 6-7-8 olmuştur, kız hala çok çirkin. kaç içtim bilmiyorum, dut gibi oldum, kız hala barın en çirkin kızı. ayakta duramayacak hale geldim, hala dünyanın en çirkin kızı... moral bitti, ama güzelleşicek illa, içiyorum ben.

içtim de içtim, kız hala ilk gördüğüm çirkinliğinde. gece eve geldik, alfabeyi unutmuşum, cümle kuramıyorum, kız hala çok çirkin... en son sızmak üzere son bir baktım, gözüm dönmüş, önümü göremiyorum, ama kız hala çok çirkin...

öyle de güzelleşmedi allahın belası. zoraki one-night denemem de gecenin karanlığı ve horultularım arasında yitip gitti. yani o ki, güzelleşmeyen güzelleşmiyor. rus dediğinin en çirkini bile bi'şey. bize uymuyor bu laf. adam ne güzel anlatmış zaten bak:
    (bkz: çirkinlik/@gerrain)
  • votkanin ve bu atasozunun ana memleketi olan rusyada cirkin kadin zaten hic olmadigindan*! esasinda bu soz ruslarin ayyasliklarina bulduklari kiliftan baska bisey degildir. maksat icelim guzelleselimdir, kadinlar zaten guzeldir.
  • tam olarak resimli ifadesi ekteki linkte açıklanmış atasozudur ;

ek

edit : link uçması
  • rusçası "ne bıvaet nekrasivıh jenşin, bıvaet malo vodki" olan laf öbeciği.
  • çıksa çıksa ruslardan çıkacak atasözü. rusya sınırları içinde geçerlidir elbet. mesela bunun bi de pigme versiyonu vardır: "selvi boylu kadın yoktur, çok şarap vardır" şeklinde. (bkz: meşhur pigme şarabı)
  • çirkin sensin votka da sana girsin
    mümkünse 100lük olsun.yettiniz ulan!
hesabın var mı? giriş yap