• çirkin sevgili yoktur. çirkin bakan göz vardır. kurtulmaktan ziyade ayrılmayı denemelisin. yetişkin insanlar meseleleri konuşarak çözerler. kendini o kadar önemsemişsin ki senden ayrılınca kız ölecek hastalığına tutulmuşsun. konuşursan mesele hallolur. kız senden kurtulmuş olur.
  • siyanür içmek. böylece sen kız arkadaşından kurtul; dünya da senden kurtulsun.
  • ''özümde inanılmaz iyi bir insan olduğum için ''
    özünde yeteri kadar iyi olsaydın zaten o senden çoktan ayrılırdı.
  • madem çirkin buluyordun da neden sevgili oldun diye sorulması gereken durum. başkasının umuduyla ve hayalleriyle oynamak, vaktini boş yere harcamak bu kadar basit olmamalı. karşınızdaki de bir insan sonuçta. insanca duygular bu kadar kolay harcanmamalı. bunu düşünmek karşıdaki kişiye saygısızlık değil en başta kişinin kendisine yaptığı saygısızlıktır. ama bunun farkında da olamamak var tabii ki.
  • ruh hastası mısınız? beğenmediğiniz insanla neden ve nasıl birlikte olabiliyorsunuz. bir çıkar sonucu birlikte olup, faydalanıp sonrasında ayrılıyorsunuz sanırım. karakter gerçekten yerlerde.
  • ben dış görünüşe değil, zihniyete bakarım edebiyatı yapmayacağım. ancak beğenmediğiniz bir insanla niçin birlikte oluyorsunuz? siz ne biçim insanlarsınız, kim sizi yetiştirdi bilmiyorum ki. her şey karşılıklı, siz ilgi göstermeseniz o da sizinle birlikte olmaz. niye lan niye? beğenmediğiniz birisiyle niye sevgili oluyorsunuz niye?
  • ben dış görünüşe önem veren bir o.ç.yim demeniz yeterli.
  • doğruyu söylemek.
hesabın var mı? giriş yap