şükela:  tümü | bugün
  • beni çok mutlu eden, hüzünlendiren, heyecanlandıran, hayrete düşüren bir film olmuştur.
    kendilerinin (bkz: o) isimli gösterilerini yerinde izlemiş bir insan olarak, açılışı bu şova ayırmaları bildiğin beni dağıttı. resmen gözlerim dolarak izledim ilk şovu. peşine de yine en sevilenlerinden ka'yı eklemişler.
    ondan sonrası masal gibi aktı geçti zaten. filmleştirmek için de minik bir aşk hikayesi eklemişler hoş olmuş.
    sinemada 3d olarak daha da görkemli olacağına eminim. bir las vegas efekti yaşamak için sinemada izlemeli kanımca. algeria'yı eklememişler ona biraz şaşırdım. bir de sarı çizmeli bisikler beni biraz korkuttu yahu.
    son tahlilde çok beğendim. arşivlik bir filmdir. imdb puanı bol olsundur.
  • cirque du soleil zaten sahnede fantastik , büyülü bir dünyayı insanlara sunarken , kamera önünde böyle bir yapım...tek kelimeyle inanılmaz.
    çocukken, ölmeyen hayalleri vardı insanın, uyurken bile fantastik bir dünyada hayal ederdin kendini.alabildiğine renkli , alabildiğine büyülü...sanki birisi çocukluğumun fantastik rüyalarının kapılarını açık bırakmış ve onlar dünyaya düşüvermişler gibi..
    her zaman olduğu gibi makyaj , sahne , kostüm , kurgulama muhteşem...
  • muhteşem olmuş filmdir. zaten arkasında yapımcı olarak james cameron abimizin olduğunu öğrenince görselliğin bu kadar büyüleyici olması beni pek şaşırtmadı. ah bir de sahnede canlı izleyebilseydim.

--- spoiler ---

hele ki son kavuşma sahnesi öyle bir sahne olmuştur ki aklımı aldı. o nasıl bir güzelliktir, naifliktir öyle. hele bazı yerleri ağır çekim yapmışlar tadından yenmez.

işte bu da o sahnenin linki:

http://www.youtube.com/watch?v=zsr9z7jiihq

--- spoiler ---
  • hareket eden mekanik sahneler, birbirinden fantastik dekorlar, insanın aklını başından alan grotesk figürler, muhteşem müzikler ve tabi bunların hepsine can veren koreograflar ve akrobatların olduğu görsel gösteri, film.

yeterince mekanikleşen şu sistemde çocuğunun hayal dünyasının sınırlarını büyütmek isteyen ebeveynlerin, cirque du soleil gösterilerini çocuğuna izlettirmesi faydalı olur.
  • denk geldiyseniz izlemek dışında bir seçenek bırakmayan 2012 yapımı gösteri.

ekran başında izlerken bile aman bir şey kaçırmayayım korkusu oluşurken, sahnede izleyenler nasıl takip edebiliyorlar ki diye düşünmeden edemiyor insan. anlatılsa da anlaşılamayacak olan bu oluşumun harika siteleri ve tarihi için tık