şükela:  tümü | bugün
  • sakarya üniversitesinde siyasal bilgiler fakültesin de istatistik dersi veren yrd. doç. dr. olan öğretim görevlisi.

kendisi acımasızlığı ile tanınır. 50 ortalamayı görmeyen kimseyi dersinden geçirmez. istatistik dersinden başarısız olan öğrenciler senelerdir birike birike bir bölüm için 200 kişi olmuştur.
    bugün başlayan yaz okulunda yüzlerce kişi tekrar istatistik dersini almaktadır. işin dramatik yönü bünyesinde 80 bin öğrenci bulunduran sakarya üniversitesinde istatistik dersi sadece çisem hoca tarafından verilmektedir.
  • ders esnasında hakaret edip, bağıran, dersini dönem başından itibaren hiç işlemeden tamamen öğrencilere sunum şeklinde yaptıran,bu sebeple 3 saatlik dersin genelde yarım saatte bitmesine neden olan, ders esnasında başka hocanın danışmanlığındaki öğrencileri rencide etmek için elinden geleni yapan, son sınıf öğrencilerine mezun olacağınızı mı düşünüyorsunuz, hepiniz kapıma geleceksiniz diye azarlayan, bir öğrenciye git mavi balina oyna da kendini öldür şeklinde iyi(!) dileklerini sunan, derste diğer hocalar hakkında ileri-geri laflar eden, ara sınavda tamamen kafasına göre kağıtlarda yazanlarla ilgisi olmayan notlar veren, odasına gidildiğinde kovan, dekanlığa şikayete giden öğrenciler neticesinde bir öğrenciye ne yaptığınızı biliyorum, hepiniz özür dileyeceksiniz şeklinde cümle kurabilen, final sınavında herkese yine kafasına göre not verip dersini alanların neredeyse hepsini bırakan iyi niyetli bir hoca. böyle bir akademisyeni türk akademi dünyasına kazandıran herkese teşekkür ediyorum.