şükela:  tümü | bugün
 • gereksiz ve sagliksiz bi eylemdir. zehirlenirsiniz mazallah
 • belli bi siniri vardir,
  idrar kesesi max. doldugu anda tutmak gibi bi sansiniz yoktur, iradeniz disinda cisinizi saliverirsiniz ve hepsi bosalana kadar da tutmak gibi bi sansiniz yoktur
 • herhangi bir siviyi galonla icmediginiz takdirde belli bir siniri yoktur, olmaz. erkek bireyler icin cok daha kolaydir bu. hepsi bitmeden tutmak gibi bir sansiniz da vardir. hayatta daha neler neler var, o ayri.
 • "...kose basindaki tabela
  bana,
  elleri cebinde
  hizla yurumekte olan adama,
  "daha yedi blok var baris,
  istersen bu idrara alis"
  der gibi ruzgarda,
  beyaz disleri tangirdiyor...
  bir kose basinda
  zamana karsi amansiz yaris icindeyiz
  simdi idrarin bizi zamana mihladigi yerdeyiz
  kose basindaki tabelanin boynu egik
  kose basindaki tabelanin kaslari catik
  kose basindaki tabela elleri cebinde
  bir torbaci ihtiyardir
  eve daha yedi blok varken
  aklimda sen
  mesanemde idrar gibi
  icimi isitiyor
  icimi yakiyorsunuz bu gece
  ve evim yedi blok otede
  akdenizde bir koydur
  sen neredesin?..."

  sayili cift dikisli huzunler kitabi, yazan otisabi, dalarin ardindan yayincilik 2000 aralik
 • geceleri, tatlı sıcacık yataamı bırakıp gidemediğimden, sabaha kadar, hatta kasıklarıma sancılar girene kadar yaparım ben bunu. bazen cidden abartırım ve kuzenim hemen mudahele eder:
  "siesta! çabuk kalk ve tuvalete git! ben bir bira içtiim halde gece 5 kere kalktım, sen daha bir kere bile tuvalete gitmedin! kızım o 3 bira nereye gitti?"
  "hııı, taaaaam yaa, bi dakka daha..."
 • bir dergide okumustum; kadinlar cislerini yaparken, eger becerebilirlerse, biraz tutup sonra birakarak ve bunu bir kac defa tekrarlayarak orgazm benzeri bisii yasayabiliyolarmis.
 • sıkıştığınız halde tuvaleti kullanmama durumu. bir bakıma idrarı son dereceye kadar biriktirip toptan boşaltma durumu da diyebiliriz. idrar kesesi*nin aşırı yükleme sonucu esnekliği sayesinde genişleyerek hacmini artırabilir mi, hatta belki de beynimizin bu durumu "bu kadar çok tuttuğuna göre işe yarar birşey olsa gerek bu sidik dedikleri şey. ben şunu bir değerlendireyim bari" diye kana karıştırabilir mi tekrardan bilemiyorum ama vücuda ciddi zararlar verebilecek bir durum. eğer kendinizi iyice alıştırırsanız bir süre sonra gerçekten tuvaletiniz gelse bile algılayamıyorsunuz ve sadece çok sıkıştığınızda tuvalete gitmeniz gerektiği sinyalleri geliyor. bunun iyice abartılmış hali de çişini hiç tutamamak oluyor. son anda uyarıldığınız için o dakka içinde gittiniz gittiniz, gidemezseniz...
 • bir keresinde bir hemşire söylemişti "çişini tutma böbreklerinde taş olur" diye, neymiş, demek ki geri dönüşümlüymüş ayrıca vermesek bile bize yol su elektirik olarak geri dönebiliyormuş..