şükela:  tümü | bugün
  • kendini az sonra iseme imkani oldugunun bilinciyle daha cok salmandan dolayidir. mesela daha yarim saat yol var ise vucuda bi sekilde laf dinletebiliyorsun; "ya olum bi dur yaa, daha o kadar yol var nereye iseyim" gibi. o yuzden tutabilirsiniz. ama bir kac dakikaya iseme imkaniniz olursa sadece siz degil, çişiniz de sıkışıyor.
  • bu bende en çok diğerinde oluyor. bağırsaklarım gün boyunca sâkin sessiz durmayı beceriyorlar ama ne zaman ki evin 20 metre yakınına yaklaşıyorum, patlayacak gibi oluyorum. hele de evin kapısının önündeyken... of of!
  • eğer sıkıştırma zamanla artarsa sıkışmanın sona erdiği zamandan hemen öncesinde sıkışma en yüksek seviyesinde olacaktır. ayrıca kişi hareket ederken kapıyı açamadığı için bu durağanlık da şıkışmayı arttıracaktır.
  • anahtar-kilit uyumunda sorun yaratabilecek hadisedir. ama o kadar yani fazlası değil. küçük bir heyecan sadece. "kapıya kadar gelmişim artık kaçmaz bu rahat ol" şeklinde telkinlerle kendinizi rahatlatabilirsiniz.
  • tam rahatladım şimdi yapıcam lan derken her yere bakılıpta bulunamayan anahtarın içerde unutulduğunu farkettiğiniz an yavaş yavaş koyverebilirsiniz kendinizi.
  • yavas hareket eden bir asansore de sahipseniz carpan etkisi yasamaniza sebep olacak, einstein'in goreceli zaman teorisine delil olabilecek kahir izdirabi.
  • (bkz: sızma)
    (bkz: sızıntı)
  • pavlov'un klasik şartlandırma teorisini doğrulayan bir olaydır.
    (bkz: ivan petroviç pavlov)
  • - kim o?
    - işiyorum, açma.
  • bir tek bende oluyor sanıp sinir oluyordum. demek böyle bir şey varmış. tutup tutup işemiş gibi rahatladım yeminle.