şükela:  tümü | bugün
  • city of god'ta yer almış çekirdek kadronun hayatlarına nasıl devam ettiklerini filmden kesitlerle pek bi güzel anlatan ve film endüstrisini iyiden iyiye bir güzel eleştiren en az filmi kadar başarılı bir belgesel.

ki bana kalırsa filmin önüne geçmiş bir iş bile denilebilir. görülmeyeni gösterebilmek ve bunu bütün gerçekliğiyle verebilmek çok önemli bir zanaat.

mesela bir filmi izlerken film izlediğinizi, bütün usta oyunculuklara rağmen hissederek izlersiniz. ama burada filmini seyrettiğiniz o slum aktörlerin hayatında bir bireymiş gibi hissediyorsunuz bir yapıtta bunu verebilmek çok önemli ve samimi bir şey.

behind the city of god'ı anlatırken aynı zamanda eğitim, ırkçılık, sefillik, çaresizlik, egoistlik başarı ve başarısızlık gibi bir sürü kavramı da sorgulamanızı sağlayan bir belgeselden bahsediyorum.

'can a work of art change someone's life?'

daha fazlası için filmi başaralı bulmuş herkesin mevuct olan belgeseli açıp izlemeseni şiddetle tavsiye ediyorum.

netflix üzerinde mevcut malum ortamlarda henüz mevcut değil meraklılarına özenle duyurulur.