şükela:  tümü | bugün
 • paradox interactive'in gamescom 2014'te duyurusunu yaptığı yeni şehir kurma simülasyonu. şöyle bir sitesi ve böyle bir duyuru videosu mevcut.

  şehirlerin boyutu inşallah büyük olur da simcity gibi kasıla kasıla oynamak zorunda kalmayız. yine simcity'de olan modüler bina olayına benzer bir sistem olsa fena olmaz hani. yapımcı firma* daha önce cities in motion serisini yaptığı için ulaşım konusunda haliyle beklentilerim büyük. cities xl serisi gibi optimizasyon özürlü de olmazsa oldukça başarılı yeni bir seriye kavuşmuş olabiliriz.

  bakalım zaman neler gösterecek.
 • yolların nasıl olacağına dair ilk yapımcı günlüğü yayınlanan oyun.
 • çok güzel olacak çok. kesinlikle simcity fiyaskosundan sonra ilaç gibi gelecek bünyelere:

  https://www.youtube.com/watch?v=ca2--bde6zy
 • paradox gib bir firmanın uzun süredir neden olduğunu anlamadığım şekilde ihmal edilen city-building tarzına el atması müjdeli bir haber.

  ilk izlenimlerim olumlu, ancak bina detay seviyesi cities xl'in altında olacak gibi görünüyor.
  ilk görüntülerde bina çeşitliliği çok az, aynı cadde birbirinin aynısı binalarla dolu. ayrıca zoning sadece low-high olarak iki dereceli. xl'de 3 derece ver her derecenin gelir seviyesi ayrımı vardı.

  yine de umutluyuz, ortada henüz bitmiş bir oyun yok.

  herşeyin ötesinde amerikan değil avrupalı bir firma tarafından yapılıyor olması çok iyi. amerikalılar karikatürize binalar ve kaynakları aptalca disaster'lara harcama gibi kötü huylara sahip.
 • beşinci geliştirici günlüğü yayınlanan oyun. açıkçası güzel şeyler vaat ediyor.
 • bir sürü stream archive ve screenshot ile kendimden geçmemi sağlamış dehşet oyun. grafikler iyi, çizgi film gibi değil en azından (bkz: simcity). gözüme çarpan ikinci şey ise bir sürü aynı binanın oluşudur, bence adamlar bunu da düzeltir gibime geliyor. hatırlarsanız simcity 2013 çıkarken çok heves yaptık ama fos çıktı, grafikler idare ederdi ancak haritalar çok küçüktü. cities xl serisi zaten iğrençti, 2011 dahil diğer oyunlarında hiçbir fark yok, hepsi yine optimizasyon özürlü, yolda giden arabalar gereksiz yere kayboluyordu. ama bu oyunda öyle olmaz diye düşünüyorum. lan adamlar o kadar cesur ki oyun buglarını içeren bi iki vidyo çekmişler. böyle baraj yapıyolar gemiyi tepesinden aşırtıyolar sular yükseliyo okulu sel basıyo hede hödö. kısacası bu oyun europa universalis serisini yapan firma olduğu için kaliteli oyun yapıp simshitty den sonra ilaç gibi gelecektir.
 • işin içinde paradoxun olmasıyla şimdiden mutlu eden merakla beklenilen oyun.
 • yapımcı şirketin ismi önemli bir referans. video ve resimlerinden gördüğüm kadarıyla umut vadediyor. açıkçası beni heyecanlandırdı!
 • ön siparişe açılan oyun, hadi hayırlısı.

  ulan aklıma hala cities xxl olayı gelip gelip duruyor, gülüyorum. millet nasıl ön sipariş verdi yahu o oyun için. dev diary yok, oyun içi görüntü yok, tam anlamıyla bir bok yoktu. belliydi heriflerin böyle okkalı bir bok yiyeceği. ulan böyle bir oyun gelirken, senin aklın nerde ki cities xxl ön siparişi veriyorsun be adam. tanıdıklarımı da aman ha sakın alma diye uyararak vatani görevimi yerime getirmiştim, mutluyum.

  edüt: fiyatı 49 tl, deluxe versiyonu ise 59 tl'den geldi. deluxe versiyonu ile oyun içi 5 ünlü yapıt, orijinal soundtrack ve dijital sanat kitabı geliyor. yapıtlar ise özgürlük anıtı, eyfel kulesi, zafer takı, brandenburg kapısı ve grand central terminali.
 • ön sipariş fiyatı son derece makul olan oyun. çok büyük ihtimalle parasını hak edecek bir oyun olacak.