şükela:  tümü | bugün
 • çok güzel olacak çok. kesinlikle simcity fiyaskosundan sonra ilaç gibi gelecek bünyelere:

  https://www.youtube.com/watch?v=ca2--bde6zy
 • paradox gib bir firmanın uzun süredir neden olduğunu anlamadığım şekilde ihmal edilen city-building tarzına el atması müjdeli bir haber.

  ilk izlenimlerim olumlu, ancak bina detay seviyesi cities xl'in altında olacak gibi görünüyor.
  ilk görüntülerde bina çeşitliliği çok az, aynı cadde birbirinin aynısı binalarla dolu. ayrıca zoning sadece low-high olarak iki dereceli. xl'de 3 derece ver her derecenin gelir seviyesi ayrımı vardı.

  yine de umutluyuz, ortada henüz bitmiş bir oyun yok.

  herşeyin ötesinde amerikan değil avrupalı bir firma tarafından yapılıyor olması çok iyi. amerikalılar karikatürize binalar ve kaynakları aptalca disaster'lara harcama gibi kötü huylara sahip.
 • bir sürü stream archive ve screenshot ile kendimden geçmemi sağlamış dehşet oyun. grafikler iyi, çizgi film gibi değil en azından (bkz: simcity). gözüme çarpan ikinci şey ise bir sürü aynı binanın oluşudur, bence adamlar bunu da düzeltir gibime geliyor. hatırlarsanız simcity 2013 çıkarken çok heves yaptık ama fos çıktı, grafikler idare ederdi ancak haritalar çok küçüktü. cities xl serisi zaten iğrençti, 2011 dahil diğer oyunlarında hiçbir fark yok, hepsi yine optimizasyon özürlü, yolda giden arabalar gereksiz yere kayboluyordu. ama bu oyunda öyle olmaz diye düşünüyorum. lan adamlar o kadar cesur ki oyun buglarını içeren bi iki vidyo çekmişler. böyle baraj yapıyolar gemiyi tepesinden aşırtıyolar sular yükseliyo okulu sel basıyo hede hödö. kısacası bu oyun europa universalis serisini yapan firma olduğu için kaliteli oyun yapıp simshitty den sonra ilaç gibi gelecektir.
 • işin içinde paradoxun olmasıyla şimdiden mutlu eden merakla beklenilen oyun.
 • yapımcı şirketin ismi önemli bir referans. video ve resimlerinden gördüğüm kadarıyla umut vadediyor. açıkçası beni heyecanlandırdı!
 • ön siparişe açılan oyun, hadi hayırlısı.

  ulan aklıma hala cities xxl olayı gelip gelip duruyor, gülüyorum. millet nasıl ön sipariş verdi yahu o oyun için. dev diary yok, oyun içi görüntü yok, tam anlamıyla bir bok yoktu. belliydi heriflerin böyle okkalı bir bok yiyeceği. ulan böyle bir oyun gelirken, senin aklın nerde ki cities xxl ön siparişi veriyorsun be adam. tanıdıklarımı da aman ha sakın alma diye uyararak vatani görevimi yerime getirmiştim, mutluyum.

  edüt: fiyatı 49 tl, deluxe versiyonu ise 59 tl'den geldi. deluxe versiyonu ile oyun içi 5 ünlü yapıt, orijinal soundtrack ve dijital sanat kitabı geliyor. yapıtlar ise özgürlük anıtı, eyfel kulesi, zafer takı, brandenburg kapısı ve grand central terminali.
 • yayınlanan son videosuyla salyaları akıttıran oyun. yapmayın etmeyin allaksızlar işallak cities xl ve simcitye iyi çakar optimizasyonu sağlam olur da. lan barajlar yollar köprüler vay amk ya 10 marta kadar napacoğuk la biz. bana bilgisayarı yeniletecek namıssızlar ya.

  http://store.steampowered.com/…pp/255710/?l=turkish
 • paradoxtan babam çıksa alır oynarım diyen bana ilaç gibi gelecek oyun. bu fikre kapılmamı sağlayan europa universalis 4 ve crusader kings 2'ye selam olsun.
 • simcity faciasından sonra ilaç gibi gelecek oyun. efsane olacak. çok net.
 • oyunun yapımcısı colossal order da aslında cities in motion ve cities in motion 2 gibi 2 oyun yapmış en azından şehir içi taşımacılık oyunları konusunda deneyimli bir firma. ben genel olarak development diarylerde yayınladıklarına, videolarda ve ekran görüntülerinde gördüklerime güveniyorum.

  sıçabilir mi? tabii ki ama bence simcity 4 sonrası ilk defa severek yıllarca oynayabileceğim city building game olacak bu. şunu da söylemek lazım ki oyunla ilgili en çok küfür edeceğim şey net bir şekilde dlcler olacak. minimum 20 dlc (daha çok olacak bence) bekliyorum kendilerinden. bu da tabii ki oyunu satın almayı düşünenler için bir sorun olacak.