şükela:  tümü | bugün soru sor
 • focus interactive'in yeni şehir kurmaca oyunu.

  sonunda çok çekirdekli işlemcilerle çalışabilen bir motor kullanmayı akıl etmişler.

  duyuru.
 • teaser trailer'ı yayınlanan oyun.

  performans sorununu çözdülerse ve mikro yönetim olayını da daha iyi hale getirirlerse çok güzel olabilecek bir altyapısı var aslında. hayırlısı bakalım.
 • öküzsel boyutlarda şehirler vaadederek simcity'e* koymaya gelen oyun. steam'de ön siparişi 64 papelden açılmış. meraklısına duyurulur.
 • performans, optimizasyon sorunu çözülmediyse boşuna 60 lira bayılmaya gerek olmayan oyun. malum yerlerden temin edebilirsiniz.

  yanlış anlaşılmasın oyun* mükemmel. simcity 4'ten falan bile iyi. fakat şehriniz biraz büyümeye başladıktan sonra sisteminiz ne olursa olsun oyun oynanmıyor. serinin diğer 4 oyununda da durum böyleydi. eğer 5 oyunda da bu sorun çözülemiyorsa para verilmez o firmaya.

  ayrıca serinin bir diğer eksi yönü de oyunlar arasında hiçbir radikal değişiklik yok. hatta değişiklik yok denebilir. 3-5 yeni bina, ev ekleyip yeni oyun diye kakalıyorlar.
 • ön sipariş verdiğiniz takdirde %20 indirimle alabileceğiniz oyun.

  eğer eski cities xl oyunlarından herhangi birisine sahipseniz %50 indirim ile alabiliyorsunuz.

  işte burada doğal olarak bir soru işareti oluşuyor. %50 indirim yapmak demek oyun büyük ihtimalle cities xl platinum ile epey bir aynı demek, ki videolardan görünüm olarak pek bir farkı olmadığı belli. bir tek fark herhalde birden fazla çekirdek desteği olacak. bu, elbette oyunu satın almayı tercih etmek için bir sebep olabilir ama insan oyunu biraz günceller be kardeşim.

  neyse. oynanışa dair bir video görmedikçe yine de temkinli olmak lazım.

  bu arada steam'de satılıyor.
 • 5 şubat'ta çıkacak, cities xl platinium'dan pek farklı görünmeyen oyun.

  edit: çıkış tarihi düzeltildi.
 • çıkış tarihi belli olan oyun: 5 şubat 2015.
 • çıksada kötülesek. şu ara simcity 5'ten sıkılıp simcity 4'e geri döndüm ama o da belli bir yerden sonra sıkıyor. yapılabilecek her şeyi yapmak bir süre sonra kolay. ha derseniz dizdin mi en büyük gökdelenleri? yok dizemedim ama 250 bin kişilik şehir duruyor orada hemde en büyük haritanın dörtte biri büyüklüğünde olan haritada.

  neyse... hadi çıksın, indirelim, bir süre oynadıktan sonra sıksın ve kötüleyelim.
 • hüsran gibi duran oyun. arayüzü siyah yapmışlar ama eski arayüzün aynısı. hatta daha kötüsü bazı yerlerde en boy oranlarında sapıtmalar falan var.

  onun dışında oyun bildiğiniz cities xl serisi. sesler dahil bir değişiklik yok. müzikler değişmiş bak, hakkını yemeyelim. bir de olduysa çok çekirdek desteği gelmiştir. onu ancak yüz binleri geçen nüfuslu şehirleri görüp değerlendirmek lazım.

  kısaca para vermeye ddğmeyecek bir oyun gibi duruyor. youtube'daki birkaç videodan çıkardığım bu. hele eski oyunlardan birine sahipseniz bence kesin uzak durun.

  en azından şimdilik daha güzel görünen cities skylines'ı beklemeye devam.