• genellikle depresyon ve panik atak hastalarina verilen, abdi ibrahim ilac sanayii tarafindan uretilen anti-depresif ilac.
 • yavaş yavaş etki eden yan etkisiz depresyon ilacı. en az 1 aylık kullanımdan sonra etkisi kesin olarak hissedilir.
 • eczanelerde cipramin muadili olarak tavsiye edilebilen bir antidepresan.
 • (bkz: ssri)
 • yan etkisi gerçekten neredeyse hiç olmayan antidepresandır. tabii aktif bir cinsel hayata sahip iseniz bu sizin için geçerli değil. zira bu ilaç insana cinsiyetini unutturuyor.
 • "mutsuzum ama keyfim yerinde" ilacı.
 • günde 3 vakit esneme krizine sokuyor, daha da yan etkisini görmedim. eyyorlamam bu kadar.
 • insani derin düsüncelere dalmaktan alikoyan ilac. bu sayede kafanizda kurdugunuz paranoyalardan, komplo teorilerinden kurtuluyorsunuz. gercektende oldukca ise yariyor. insana durduk yerde bir mutluluk bahsettigini söylemek pek dogru olmaz ancak en azindan gereksiz düsüncelerden ve yersiz korkulardan kurtuluyorsunuz. hayati daha basit algilayip minimum panikle yasayabiliyorsunuz.

  örnek vermek gerekirse, bir kac gün sonra yurt disina cikacagim ve pasaportum ortalarda yok. panige kapilmak yerine nerede olabilecegini adim adim düsündüm. cantalari karistirdim, cekmecelere baktim, hicbir yerde yok. belki ofiste birakmisimdir diye oraya da baktim ama yine yok. pasaportumun kaybolmasi demek önce türk baskonsolosluguna yeni pasaport basvurusunda bulunmam, onun gelmesini beklemem ve o geldikten sonra da bu sefer yabancilar ofisine gidip tekrardan vize basvurusunda bulunmam demek. tüm bunlarin farkinda olmama ragmen hicbir heyecan ve panik emaresi göstermeden sakin sakin arama yapmaya devam ettim. eninde sonunda cantalarin birinin ön gözünden cikti pasaport.

  ayni sekilde benzin alirken elimi cüzdanima attim ve birde baktim ki kredi kartim kayip. hemen aklima karti önceki gün gittigim bankada biraktigim geldi ancak bu sadece bir ihtimaldi. hemen bankayi arayip karti iptal ettirmek yerine eve geldikten sonra ceplerimi karistirdim ki normalde asla kartlarimi cebime koymam, ve kart ceplerin birinden cikiverdi.

  bu yüzden insana sükunet ve dinginlik veren bir ilactir. alkolle birlikte kullanildiginda ise etkisinin kayboldugunu hatta tam zitti yönde etki yarattigina da bizzat sahit oldum.
 • aşırı doz almayn mide bulantısı fazla oluyor. hayır ben başka ilaç bulamadım diye yani
 • özellikle ilk kullanımda esneme ve mide bulantısına sebep olan anti depresan ilaç. zamanla alışırsın demişti doktorum. alıştım sahiden de. ancak mutlu olduğum hissine kapıldığımı söyleyemem. bazen çok mu tepkisiz ve duygusuz olmaya başladım dedim ama.. saçma sapan paranoya ve ağlama krizleri halinden kurtulduğumu sandığım bir anda birkaç gün ilacı almayıp sebepsiz ağlamaya başladığımı farkedince, n'oluyo ya dedirtmiştir. akabinde doktorumun uyarısı geldi; "bırakacaksan da kontrolümde bırakacaksın!".