şükela:  tümü | bugün
 • genc nesil antidepresan.. kendisi ile antidepresan'larda mevcut yan etkilerin en aza indirgendigi savunuluyor..
 • nedeni asla bulunamayan baş ağrılarını düzenli kullanımda ortadan kaldırmaktadır (bkz: kendimden biliyorum).

  endikasyonları:

  - majör depresif durumlar,
  - agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu,
  - sosyal anksiyete bozukluğu,
  - yaygın anksiyete bozukluğu tedavilerinde endikedir.
 • günde tek doz olarak, besinlerle birlikte veya öğün aralarında kullanılabilir.
  20 mg’ın üzerindeki günlük dozlarda güvenilirlik kanıtlanmamıştır.

  majör depresyon tedavisi:
  günde bir kez 10 mg olarak alınır. bireysel hasta cevabına göre, doz günde maksimum 20 mg’a çıkabilir.

  antidepresan cevap için genelde 2-4 hafta gerekir. alınacak cevabın konsolidasyonu için en az 6 aylık tedavi süresi gerekmektedir.

  agorafobili ve agorafobisiz panik bozukluğu tedavisi:
  günlük 10 mg’lık doza geçilmeden önce, ilk hafta günde 5 mg’lık başlangıç dozu uygulanmalıdır. doz, daha sonra, alınacak bireysel hasta cevabına göre, günde 20 mg’a çıkarılabilir.

  maksimum etki, yaklaşık 3 ay sonra alınır. tedavi birkaç ay sürer.

  yaşlı hastalar (65 yaş üstü):
  başlangıç tedavisinde, tavsiye edilen dozun yarısı ve devamında da daha düşük maksimum doz uygulanmalıdır.

  çocuklar ve adolesanlar (<18):
  bu popülasyonda, güvenilirlik ve etkinlik araştırılmadığından önerilmez.

  azalmış böbrek fonksiyonu olan hastalar:
  hafif ve orta dereceli böbrek fonksiyonu bozukluğu olanlarda doz ayarlaması gerekmez. ciddi böbrek fonksiyonu bozukluğu olan hastalarda dikkatli olunmalıdır (kreatinin klerensi 30 ml/dakika’dan az).

  azalmış karaciğer fonksiyonu olan hastalar:
  ilk iki hafta için başlangıç dozu olarak 5 mg uygulanması önerilir. bireysel hasta cevabına göre doz 10 mg’a yükseltilebilir.

  2cypc19’u zayıf metabolize eden hastalar:
  cyp2c19’un zayıf metabolize olduğu hastalarda tedavinin ilk 2 haftalık bölümünde başlangıç dozu olarak 5 mg kullanılması önerilir. bireysel yanıta bağlı olarak doz 10 mg’a yükseltilebilir.

  tedaviye son verilmesi:
  olası çekilme reaksiyonlarını önlemek için doz 1 ila 2 haftalık süre içerisinde yavaşça azaltılarak citoles tedavisine son verilmelidir.
 • etkin maddesi essitalopram dir.
 • yaslasik 4 aylik bir kullanicisi olarak tek soyliyebilecegim; aksamlari yataginiza sevgilinin koynuymus gibi gidebileceginizdir..bu sorunu cay, kahve, takviye vitaminler ile asabilirseniz eger, memnuniyet vericidir...
 • 6 aydır kullandığım antidepresan. ilk zamanlar sanki daha beter bir moda sokmuş gibi olsa da sonradan vücut alıştıkça normale dönen, sebepsiz yere insanlarla heyyoo diye sevinç yumağı olmanıza yol açabilen, yatağa girme saatinizi biraz daha erkene çeken ve yatar yatmaz uyumanızı sağlayan bir ilaç. bırakmaya çalıştım olmadı. almayı unuttuğumda ise gün içindeki değişik ruh hallerimden arkadaşlarımın yüzüme bakıp sen gene ilacını almayı mı unuttun ? dediğinde fark ettim hep... :(
 • abdi ibrahim ilaç sanayi cipralex ilacına eşdeğer olarak cıkartığı ve 5 , 10 , 20 mglık formlara sahip gri renkte yaklasık fiyatları sırasıyla 16,5 ytl 33,5 ytl ve 62,5 ytl olan antideprasan.bu kadar cok yazılmasının sebebi tum abdi ibrahim gruplarının bu ilacı ortak calısmasından kaynaklanır.cipralex in ruhsat koruması bitikten sonra cıkartılmıstır aynı sekilde eczacıbaşı ilaç sanayide eslorex 10 mg adlı ilacı cıkartmıstır.
 • reflusu, psikolojisine çokça bağlı olanlara da veriliyormuş.
  ilaç, evde şıkkıdı şıkkıdı oynamanıza neden olabilir.
 • cipralex'in aynısıymış bu. kutusu farklı sadece.
 • beyninizde sürekli konuşan dırdırcı bir sürü kadın olduğunda ve ne susmalarını, ne de sizinle birlikte yaşamalarını kabullenmeyi beceremediğinizde imdadınıza koşan şey. sinirler alınmış, kadınlar gitmiş, huzur gelmiş vaziyette yaşamayı özleyene iyi geldiği rivayetler arasında.
  ancak ilaç kullanmayı özendirmek gibi bir amaç gütmediğimi de belirtmeliyim. çünkü ilaç artık hiç bir şeyi olduramadığınızda, bir uzman tavsiyesiyle alınabilecek en son çare.

  ondan önce ise; muhtaç olduğun endorfin, damarlarındaki kanda mevcuttur.

  ayrıca, esneme yapıyor çok fena.
hesabın var mı? giriş yap