şükela:  tümü | bugün
 • videosunu tekrar tekrar izlediğim küçük ponçik. elindeki balon düştüğünde alıp ona veren kıza durup iki saniye düşündükten sonra vurmasına ise bayıldım
 • küçük recep ivedik.çocuklara kötü örnek olduğunu düşünüyorum,ayrıca adeta obezite reklamı yapıyor.
 • show tv'de yayınlanan çocuktan al haberi programında döktürmektedir. durum böyle olunca, reyting için her türlü kullanılacak, bu program bitince başkasında boy gösterecektir. şöhreti hem de bu yaşında bir kez tadınca artık o da ekran şebeklerinden olacak gibi duruyor. ınşallah ailesi bilinçlidir.
 • ızlenme oranları uğruna harcanak yavrucak. sonuçta ailesinin de maddi durumunun çok iyi olduğunu düşünmüyorum. kazanacağı para artı prestij de cabası. belki ilerde dizi projelerinde görebiliriz. bu çocuktan al haberi tarzı yarışmada çok ilerleyebileceğini sanmıyorum.küçükken ben de kiloluymuşum, büyüyünce verdim umarım o da büyüyüp çakı gibi delikanlı olur.
 • başıma bir şey gelmeyecekse itici bir çocuktur.
 • başıma ne gelirse gelsin hiç gülmediğim çocuktur.
 • son günlerde meşhur olan tatlı kişi.

  kendisinin videolarını izledim, şirin çocuk yaradan ailesine bağışlasın.ama ezber cümleleri söylediği çok belli, bu sebeple hissedilen yapmacıklık biraz itici geldi.
 • acilen kilo vermesi gereken minik dadaş.
 • "yaklaşık üç gündür sosyal medyanın her köşesinde efe'yi görüyorum ve durumdan aşırı rahatsızım. yer aldığı çocuk programından sonra ilginin fazlalaştığını gören aile, çocuğun adına hemen bir facebook "hayran" sayfası ve instagram "hayran" sayfası açmışlar. efe'ye "sizi seviyorum, beni takip edin." vs. gibi cümleleri ezberlettirip, videoya çekip bunu paylaşıyorlar.
  ayrıca çocuk obez, güçlükle konuşuyor ve cümlelerini bitirirken en az üç kere boğuluyormuş gibi nefes alıp veriyor, her şeyi yemek olarak görüyor. çok acil bir şekilde diyetisyen eşliğinde düzene oturtulmalı yeme alışkanlığı ancak gördüğüm kadarıyla, aile, efe'nin bu haliyle (obez ve izlediğim kadarıyla ayrıca kaba, söylemleri hiç hoş değil ona değinmiyorum bile.) insanlara sevimli geldiğini düşündüğü için o dala basmıyorlar bile. bu bir çocuk istismarı.
  son zamanda karşımıza çıkan instamom, socialmom'lardan farksız. instagramda, çocuğunun uyanmasından tutun da gece yatağa girmesine kadar paylaşan bir anne, fotoğrafların ona getirdiği beğeni sayesinde şu an bir çocuk programında sunuculuk yapıyor, ayrıca kitap yazmış, içeriği ne kadar doğru-tutarlı bilmiyorum. istismar ettiği çocuğunun eline bebek bezi verip, bez markasının reklamını yapanlar; "biz bu yoğurttan yiyoruuussss.." diyerek yine çocuğunun eline yoğurt tutuşturup bundan para alanlar.. ve daha bir çok şey.. aşırı rahatsızım bu durumdan. çocuklarını istismar etmelerinden ayrı, doğum yaptıktan sonra kendilerini "a'nın annesi, b'nin annesi" diye tanımlamalarından ayrı rahatsızım. tabii burada sadece anneler değil, babalar da aynı oranda suçlular gözümde. ancak instagram'da daha çok "mom"lar ile karşılaştığımızdan örnekleri onlar üzerinde belirttim. gına geldi artık.
  bir de bunun bir istismar olduğunu söylediğimde "çocuk o çocuk, bu nasıl vicdansızlık, saçmalama, ne kadar yanlış düşünce" gibi cevaplar alıyorum ki zaten bu ebeveynler de bu kişilerden güç alıyor." çocuğun siyasete bulaştırılması, sloganlar attırılmasına da deginmek gerek... çocuğun daha sağlıklı bir yaşam elde etmesi açısından, ailesinin ve medyanın onu kullanmasına bir dur demek adına yardımlarınızı bekliyoruz. "

  https://www.change.org/…ublish&utm_term=autopublish