şükela:  tümü | bugün
 • renault kangoo pampa'nın citroendeki karşılığı. çok şirin sevimli vs. bişey.
 • peugeot partner ile aynı anda makyajlanan; aynı platformu paylaşan, amblemleri, ve kokpitindeki detaylarla partner'dan ayrılan otomobil...
 • 1 depo yakıt ile ekonomik bir kullanım sergilendiğinde ( 80 km/h cruise control ) şehirlerarası 1300 - 1350 km yol yapabilen, ekonomik araç.
 • 1600 cm3 lük motor hacmi ve 100 hp lik motor gücüne sahip dizel modeli ile dengeli bir sürüş icra edildiği takdirde, uzun yolda oldukça ekonomik bir sürüş sunan citroen aracıdır. km de takribi 17 kuruş tüketim değeri mümkün olabilmektedir. tabi bu olumlu özelliğin yanı sıra, dizel motordan kaynaklı ses ve kabin ses yalıtımındaki eksiklik, klimanın bir parça yetersiz kalması ve süspansiyonların bir parça sert olması gibi dezavantajlar da söz konusudur.

  hayatı, piknik konsepti tadında yaşayan kalabalık aileler ve orta ölçek esnaf için ideal araçtır.
  ayrıca 2. el piyasası canlı olan araç modellerinden biridir.
 • peugeout partner ile aynı görünüme sahip ancak içi çok farklı. abi bende 2000 model var ön konsolda bildiğin kağıt tutacağı var ya hala anlam veremedim. benzin fişlerini sıkıştırıyorum oraya acaba dedim sornadan takılan birşey mi sökeyim dedim yok baya fabrika çıkışlı öyle. ayrıca hız göstergesinin hemen sağında aynı büyüklükte bir analog saat bulunmakta baya bildiğin saat! ilk bindiğimde ulan ne biçim devir göstergesi demiştim saatmiş ya. ya baya bildiğin saat!
 • 1.6 hdi 115ps olanı şehiriçi 6, uzun yolda ise 4.5 - 5 litre arası yakan araç. cüssesine göre kokluyor resmen yakıtı. performans deseniz bu segmentte 115hp turbo dizel gayet tatmin ediyor. düz yolda 3.viteste bile patinaja düşebiliyor. donanımı fiyatına göre malum sitedekilerin ağzıyla "gırtlak dolu" denebilir. (yağmur-far sensörü, viraj içi aydınlatması, arka makam perdeleri, sağ sol kol dayamalar (arkada orta koltuk yatarak masa olabiliyor), gündüz ledleri, followme home, görsel destekli ön arka optik park sensörü, bluetooth usb aux, dijital klima, modutop paketlilerde cam tavan, ek üst raflar vs vs. daha da sayılabilir)

  performans olarak her ne kadar 0-100 değeri düşük görünse de performansı, ara hızlanmaları kesinlikle öyle hissettirmiyor. sebebi vites yolları ve şanzıman oranları. şehir içinde özellikle 3.viteste 2000 devir sonrası çoğu 1.6 dizeli üzer.* şehir içinde sıkıştıran vw polo, renault megane, hatta volvo s60*gibi pek çok aracı arkama almışlığım var her ne kadar inandırıcı gelmese de. (onlar da inanmıyordu zaten, acı tecrübe ile inandılar:) )

  eksileri:
  - direksiyon birazcık sert. bir hafif ticari için normal ama peugeot 208'den inip buna binince insan biraz şaşırıyor. direksiyonda kullanılan malzeme de çabuk soyuluyor ayrıca.
  - süspansiyonları sert. yol tutuş ise hafif ticari sınıfında vw caddy ile birlikte sınıfının en iyisi. (youtube'da berlingo moose test olarak bakın.)
  - ses sistemi kötü. teneke de değil ama daha iyi olabilirdi.
  - koltuklar hariç hiçbir yerinde yumuşak malzeme yok. yine hafif ticari klasmanında plastik.
  - aynı araba olan peugeot partner'de neredeyse standart olan hız sabitleyicisi yok. aslında var ama aracın yazılımından kapatılmış. sanayide herhangi bir bilgisayarlı peugeot-citroen ustasına 200 tl vererek açtırabiliyorsunuz (tanıdıksa bedavaya bile yapabilir, 2009 sonrası her berlingo'da var)

  edit: alttaki en düz paketini kullanmış arkadaşı dinlemeyin. aracı orta-üst paketle alırsanız her yeri eşya gözü. en düz pakette ortadaki büyük konsol yok. ondan dolayı eşya gözü el freninin yanında kalıyor. ayrıca aklınıza gelip gelebilecek tüm hafif ticarileri kullandım ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim; caddy ile birlikte en rahat debriyaja sahip.
 • 2017 model olanı için: massey traktörü bildin mi massey ? ondan daha sert direksiyonu, debriyajı ve gürültülü motoruyla sürdüğüm en dandik kamyonettir diyebilirim. ön cam düğmeleri konsolda bir yerde, eşya gözü hiç bir yerde değil çünkü yok. el freninin yanındaki bölmeler el seviyesinden 40 santim aşağıda ve aşırı kullanışsız. kabin gürültülü ve sarsıntılı, süspansiyon namına bişey yok. 2006 model renault kangoo'yu buna tercih ederim, o derece kötü bir aygıt.
 • 2006 model 1.9 dizel combi x modelini bir yıl kullandığım araç. uzun yolda az yakar yaşına göre konforludur fakat parçası pahalıdır, vergisi yüksektir, ani hızlanamaz.
 • bu sabah itibariyle radyoda hangi kanalı açsam dizel otomatiği gelmiş deyü deyü bangır bangır reklamı yapılan araç
 • yeni kasada 1.5 bluehdi 130 hp ve etg8 tam otomatik şanzıman ile alınabiliyor. bu kombinasyon bugün çok satan peugeot 3008 ve citroen c5 aircross gibi psa modellerinde de kullanılıyor.