şükela:  tümü | bugün
 • citroen 'in sektörde merakla beklenne otomobili. segmentinde ki araçlara oranla çok daha uygun bir fiyata piyasaya çıkacak otomobil motor seçenekleri açısından azımsanmayacak kadar çok satacağa benziyor.
 • citroen'in, c2'den* küçük yapısı ile 5 kapılı olarak piyasaya sürdüğü mini sınıf otomobil. düşük fiyatı, küçük hacimli motorları, karoser yapısı - boyutları cazip özellikleri arasında.
 • kardeşlerinin içinde en yakışıklısı olduğunu düşündüğüm***yeni citroen modeli, türkiye'ye biran evvel gelmesini dilediğim güzel böcek. ingiltere'de üstte bahsi geçen ikisinden daha ucuz bir fiyattan satışa sunulmuş olup onlarla aynı şasiye sahip olması ve onlardan hiç bir eksiği olmaması nedeniyle* tercih edilesi supermini. ayrıca bu üçü aynı fabrikada aynı adamlar tarafından üretilmekteymiş. bahsi geçen araçların hiçbiri şu anda türkiye'de satışa sunulmadı bekliyoruz.*

  kaynak: topgear
 • muhtemelen türkiyeye getirilmiyicek citroen modeli.
 • ön farlarıyla nissan micra'yı andıran ufaklık. segmenti super mini olarak belirtilmiş internet sitesinde. öğrenci arabası adayı şimdiden.
  http://www.citroen.com/…efault/c1_presentation.htm#
 • ağustos ayı sonunda türk otomobil piyasasında satışa sunulacak olan üç kardeşten biridir **. standart olarak klima, abs, ebd, csc ve cd çalar ile sunulacak olan bu minik otomobil ayrıca euro ncapden 4 yıldız alarak güvenli bir otomobil olduğunu kanıtlamıştır. citroen'in türkiye distrübitörü olan baylas otomotiv c1'in baz fiyatını (1.0 sx benzinli 68hp 5 kapılı düz vites opak renk) 22500 ytl olarak açıklanmıştır, ki bu bir hayli şişkin bir fiyattır, çünkü yok metalik renk, yok mp3 çalar olsun derseniz fiyatı 25200 ytl olan toyota yaris 1.0 ile kafa kafaya gelir ki bu durumda bir üst sınıfta bulunan ve çok daha kaliteli bir araç olan yaris'i tercih etmek çok daha akıllıca olacaktır...
 • türkiye satış fiyatı 7500 ytl'yi geçmemesi gerekirken 25000 ytl'den satışa çıkmış citroen modelidir.

  hayır bu ufaklığın üretilmesinin amacı, 3 fabrikanın bir araya gelerek aynı özelliklere ve kaportaya sahip 3 kardeş otomobil yaratmasının amacı; şehir içinde kullanılacak, park sorunu yaşamayacak, tüketimi düşük, her açıdan ekonomik ve her isteyenin bisiklet alır gibi alabileceği bir araba ortaya çıkartmakken, hangi mantıkla örneğin bir peugeot 206 ile aynı fiyata satılmaya kalkılıyor ülkemizde. artık bu kadar mı körüz bizler alıcı olarak, neden bu kadar enayi yerine konuluyoruz anlamıyorum.

  dört gözle bu arabanın türkiye'ye gelmesini bekleyen, hatta citroen fabrikasına bunun tarihini soran bir mail atmış biri olarak, citroen türkiye'nin fiyat politikasını kabullenemiyorum. yazık...
 • arka camları kelebek olan citroen modeli
 • bir matematik öğretmeni olsaydım tercih edeceğim araba olurdu.
  (bkz: citroen cebir)
 • fabrika verisi tüketim değerlerini* rahatlıkla tutturabileceğiniz, küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk*. 1.4 hdi versiyonu müsait yollarda 5. vitesle 2000-2200 devirle 110 km/s hız yapmaktadır. arka koltuklarını tam olarak yatırdığınızda iki adet orta boy valiz, ufak tefek birçok poşet ve lastikleri sökülmüş vaziyette bir dağ bisikletini alabilen bir de bagajı olan, 2 kişi için harika bir araçtır. 54 beygirlik motoru maksimum torku olan 130 nm'yi 1750 ile 2750 devir arasında üretebildiği için şehir içinde çok keyifli bir kullanımı vardır, tavsiye edilir.

  düzeltme: ehem ehem tüketim değerlerini biraz abartmışım. yaptığım son ölçümde (ki depoyu tam doldurup 2-3 litre kalana kadar kullanıp tekrar tam doldurarak ölçüyorum) tam 35 litre euro dizelle 824 kilometre yol yaptım. bu yolun 500 km kadarı şehir dışında ve 100-110 km/s süratle ve araç oldukça yüklüyken yapıldı. tamamen şehir içi kullanımında 4.6 litre ortalama tüketim ölçtüm. fabrika verisi tüketim değerleri şehir içi 5.3, şehir dışı 3.4 litre. gerçekte ise şehir içinde çok daha az yakıyor fakat şehir dışında tüketimi en çok 4 litreye düşürebileceğimi düşünüyorum. özetle çok ekonomik bir araç. rutin bakımı da bu tarih itibariyle 300 lira tuttu.

hesabın var mı? giriş yap