şükela:  tümü | bugün soru sor
66 entry daha
 • 3 yıl bir fiil 2011 model e-hdi dynamique paketini kullanmış olduğum araçtır. alsam mı almasam mı diye soran arkadaşlara piyasa ağızıyla tavsiyem, bu fiyata bu kalitede başka araba bulamazsın,düşük km bulursan yapıştır.

  3 yıllık deneyimlerime göre genel olarak,

  -net ağırlığı 1.575kg'dır.
  - 112hp gücü olmasının yanı sıra 270nm/1.750rpm'dir. yani siz ne kadar isterseniz tork o kadar size cevap verir(eh tabi biraz makul seviyelerde).
  -max. hızı 6000rpm 196km dir. evet aynen hala devir var bassan gider aslında ama hız sınırlandırılması yapmışlar gitmiyor. ayrıca bu hızda viraj kontrolü,yol tutuşu vs niteliklerinin başarılı olduğunu söyleyebilirim.
  -akaryakıt durumu bence çok başarılı sakin kullanımda ve yaz döneminde 4.8lt/100km değerlerini yakalamışlığım vardır.
  -trigeri zincirdir,180.000 km'ye kadar fabrika garantisi vardır fakat alternatör kayışı ve alternatör kayışı gergi bilyaları 100.000 km civarında gidiyor fakat pek maliyetli bişey değil kafanıza takmayın.
  -en önemli aksam şanzıman, enteresan bi şekilde alışmadığınız sürece nefret edersiniz fakat alıştığınızda direksiyon arkası f1 kulakcıklardan destek alarak nefreti normalleşmeye indirgeyebilirsiniz. (bu arada bu şanzımanda baskı balata var 165.000-km de değiştirdim biraz tuzlu, orijinal parça ile 2.400-tl ye değiştirdim,sonrasında hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım.)

  bu bilgilerin haricinde aklında soru işareti olan varsa yeşillendirsin,bildiğimiz kadar bilgilendirelim.
1 entry daha