şükela:  tümü | bugün
 • söylentiye göre hibrid versiyonunda ön tekerlere 200 hp'lik 1.6, arka tekerlere 95 hp'lik elektrik motoru güç verecekmiş.
  http://www.autoexpress.co.uk/…_hatches_hot_ds4.html

  ayrıca çok da güzel olmuş tamam mı? senelerdir beğendiğim ilk citroen.
 • gerçekten etkileyici iç-dış tasarıma sahip. abartı bir fiyatla gelmediği sürece almayı düşündüğüm fransız arabası.

  citröen türkiye'den aldığım bilgiye göre nisan ayı gibi türkiye'de olması bekleniyormuş.

  edit: ağzını öperim lea.
  edit 2: tekrar aradım da, 2011 son çeyreğinde gelecek dediler bu sefer. eylül-ekim gibi bekleniyormuş araç.
  edit 3: vazgeçtim ya, ne alacağım.

  bonus: (bkz: alfa romeo giulietta)
 • aynı altyapıyı paylaştığı citroen c4'e göre daha "sportif" bir versiyon olarak ortaya çıkarılan, c4'e göre daha yüksek ve daha fazla stil sahibi olan otomobil, omuz çizgisinin de yüksekliği ile heybetli duruyor.

  kanımca en olumsuz özelliği, arka yan camlarının açılamaması. bir de şu direksiyonlar iyice gamepade dönmeseydi de daha kibar ve üç kollu birşey olsaydı güzel olurdu.

  tabi bu arada 4 kapılı karoseri ile, c4'ün müşterilerinden çalma olasılığı da yüksek, bu nedenle de ilginç bir otomobil.
 • türkçe tanıtım sayfası açılmış. fiyatlar ve gelecek motor seçenekleri hakkında bilgi yok henüz.

  http://www.ds4.citroen.com/tr-tr#/

  düzenleme: belliymiş türkiyeye gelecek motor seçenekleri:

  "citroën ds4; türkiye’de 2 farklı donanım seviyesi ve 1.6 e-hdi 112 hp mcp, 1.6 vti 120 hp m/t ve 1.6 thp 156 hp mcp olmak üzere 2 benzinli, 1 dizel toplam 3 motor seçeneği ile satışa sunulacak."

  kaynak
 • şüphesiz ki en büyük handikaplarından birisi arka camlarının açılmayan sabit cam olması olacaktır. modeli baya güzel ama, türkiye'ye ilk gelen ds4'leri gören birisi olarak arka tasarımının bana yeni opel astra havası verdiğini söyleyebilirim. siyah renk bu iki arabaya da yakışıyor.
 • benzinli modeli 50.250 tl ile satışa çıkmış araç. dizel modelleri ise 60.300 tl den başlıyor. bunun yanında ekstra donanım sunan paketler de mevcut. fiyat olarak beklediğim seviyelerde. hatta benzinli modeli beklediğimden ucuza satışa çıktı.

  arabanın genel olarak dizaynı çok güzel olmuş. hem spor duruyor, hem de aile arabası gibi. yüksekliğinden dolayı hafif crossover tadı da vermiyor değil. iç dizaynı da gayet başarılı. konforlu ve güzel bir araç. üst ve orta segment arasında kalan kişiler için ideal gibi duruyor.

  edit:imla
 • bu arabaya fiyat olarak beklediğim seviyelerde demek için satın almıyor olmak gerek. sen git parayı bas, arabayı al, ondan sonra buraya fiyat olarak tam beklediğim gibi ayh! de... giulietta'nın rakibi olacak araba ondan 5000tl daha pahalıya satılıyorsa yihohohhahaahaha diye gülerim en fazla o kadar. allahtan salak gibi beklemedim bu arabayı almak için de başka bi arabaya kapora verdim beklediğim fiyattan gelirse yakarım kaporayı diye. paşa paşa alırım ben kaporayı bastığım arabaya...

  nasıl da göt oldum editi: kapora verdiğim araba polo gti'dı. temmuzda verdim siparişi ve aralık oldu hala üretime bile girmedi. bi dalavere çevirip bir yerde kandırdı doğuş beni çünkü ben arabayı kasımda beklerken ekimde bir anda araba gelmiyor dediler, araba üretime bile girmemiş, gelmesi beklenen aydan önce mi söylenir bu! neyse konumuz bu değil. konumuz benim gidip paşa paşa bu arabayı almam. beklediğim fiyat değil demiştim. ama ds4'ün donanımına sahip olan bir giulietta €-32.000 civarında. golf'ün otomatik ikinci elleri 75.000tl'den gidiyor. kısaca ben kıyaslama yaparken elmayla armutları karşılaştırmışım. rakiplerini aynı donanıma getirince ucuz kalıyor çünkü euro'nun fiyatı yaza göre arttı. basit şekilde açıklamak gerekirse:

  yazın euro 2.2 seviyelerinde, araba €-30.000 desen 65.000tl civarında demektir ki bu normal bir fiyat.

  ekim geliyor ve euro 2.5tl lere geliyor. bir anda fiyat 75.000tl oluyor.

  şimdi xenon'lu derili kısaca dolu bir ds4le paralel donanımda bir giulietta €-32.000 yani 80.000tl

  golf desen sıfırı zaten yok, xenon'lu bıdı bıdılı dolu hali "2. el" olarak 75.000tl civarında geziyor. o kadar para verip niye 2. el bir hatchback alayım ki?

  e diğer arabalarla karşılaştırınca fiyat paralel, üstelik diğerleri gibi mainstream bir araba değil, en azından benim fikrime göre dizayn olarak donanım olarak çok farklı. eğer diğerleri gibi donanım istemezseniz fiyat 58.000tl'lere geliyor üstelik hala otomatik. e daha ne olsun?

  yalnız ne olursa olsun iyi göt oldum, bildiğin tükürdüğümü yaladım neredeyse. peki mutlu muyum? çok mutluyum, arabaya bindiğimde bana verdiği his mükemmel, kokpit tasarımı güzel hissettiriyor koltuklar mükemmel sarıyor, resmen mutluyum binince...
 • fazlasıyla volkswagen scirocco görüntüsü veren araba. özgün olunsa iyi olacakmış ama olunamamış yine.
 • düz vitesli tek modeli vardır. o da benzinli, 1.6 ve 120 beygirdir. iyidir güzeldir ama dstyle olduğu için paket alamama saçmalığı vardır. fiyatı makuldur aslında. 50.470 tl.

  dsport modellerinin mcp şanzuman olması çok da mantıklı olmamasıyla birlikte en ucuzu yaklaşık 59.000 tl en pahalısı 65.000 tl'dir.

  citroen'i eleştirmek için birçok sebep olabilir ama öncelikle otomobilin iç donanımı hakkında doğru düzgün bilgi verilmemiş. ses sistemi, aux girişi vs. de önemli arkadaş.