şükela:  tümü | bugün
  • insan kendini evrenle ilişkilendirirken, yaşadığı diyarla aidiyet duygusunu oluşturur. her sanat üreticisi de sanatçı kimliğini oluştururken pek çok kaynaktan beslenir. içindekileri kucaklayan istanbul, kucağında beni de büyüttü ve her zaman etkiledi. bu özel şehir her zaman batının da ilgisini çekmiş, doğu ve özellikle istanbul ilgi alanı olmuştur. bu ilgi zamanla oryantalizmin arka planında aşağılamaya varan siyasi içerik kazanmış, istanbul herkesi kucaklarken talan edilmiştir.

    kendi resim dilimle istanbul resimlerimi yaparken, çizgileri, dokuları, renkleri oluştururken, kendi sanat anlayışım ve üslubumla istanbul kimliğinin birbirini istanbul gibi kucaklaması temel çabamdı. istanbul’un kimliğini yansıtmak benim için kendi kimliğim kadar önemliydi. bu bakış açısı beni kavrama götürdü; çizdiğim, bozduğum, yaşadığım istanbul, benim de sayılmaz mıydı? ziya osman saba’nın olduğu kadar.
  • duydum ki resmi seven, resim yapmadan duramayan bu mukadder özdemir balakoğlu, bir de istanbul konseptli sergi yapıyormuş. 18 aralık pazartesi 19:00'daki açılışının ardından 28 aralık perşembe'ye kadar atatürk kitaplığı sergi salonu'nda görülebilir.

    atatürk kitaplığı manzarası ayrı güzel, resimlerdeki eski istanbul manzaraları ayrı güzel, mukocuğum ayrı güzel. tüm sanatseverleri bekleriz.